Камион влекач Renault T 11 460 SPEERCAB T4X2 X-LOW SELECTION

picture_as_pdf

41 900 EUR

Нето цена

Тип

Камион влекач

Година

2018

Земја

Холандија

Телефон

+31 88 88 ......

RENAULT T на лизинг

Објавено: 2мес 30ден
picture_as_pdf
  • Карактеристики
  • Опис
Карактеристики
Главни информации
БрендRENAULT
МоделT 11 460 SPEERCAB T4X2 X-LOW SELECTION
Број на огласM0003255 - 16-BTF-9
Година на производство2018
Километража456543 km
Состојбадобра
Дата на прва регистрација16.03.2018
Нето тежина7633 kg
Бруто тежина18600 kg
Корисна носивост10967 kg
Бојацрна
Мотор/погонска група
Емисиона класаЕвро 6
Гориводизел
Поместување10837 cc
Цилиндри на моторот6
Излезна моќност469 hp
Диференцијална брава
Менувачавтоматски
ПреносAutomatikgetriebe
Шасија/суспензија
Суспензијавоздух
Суспензија на предната оска
Конфигурација на оска4x2
Број на оски2-оски
Оските праватAnders: 1,2
Управувачки оски
Основа на тркалото3800 mm
ABS - антиблокирачки систем за сопирање
EBS - електронски систем за сопирање
Предни гуми315/ 60 R 22,5, 50%
Задни гуми295/60 R 22,5, 50%
Двојни тркала
Резервоар за гориво255L
Странични облоги на шасијата
Кабина/внатрешност
Тип на кабинакабина за спиење
Модел на кабинаSLEEPERCAB
Кровен спојлер
Електрични прозори
Електрични огледала
Централна брава
Клима уред
Паркинг грејач
Контролор на брзината
Број на седишта2
Фрижидер
Доплнително
Сервисна книга
Опис

Additional options and accessories

  • Aluminium fuel tank
  • Central armrest
  • Diff. lock
  • Remote central locking
  • Sleeper cab
  • Stationary air conditioning
  • Twin fuel tank

More information

General information

Bodywork: Volume tractor

Model year: 2022

Cab: SLEEPERCAB, sleep

Registration number: 16-BTF-9

Transmission

Transmission: ZF, 12 gears, Automatic

Maintenance

APK (MOT): tested until 08/2023

History

Maintained according to instruction: yes

Condition

Technical condition: good

Visual appearance: good

Number of keys: 2 (2 hand transmitters)

Побарајте подетални информации
Продавач

Used Truck Center B.V.

Used Truck Center B.V.

location_on

Netherlands, Renault Used Trucks Celsiusstraat 8, 2652 XT Berkel en Rodenrijs +31(0)6 53 14 79 74

phone_iphone
language

www.usedtruckcenter.nl

access_time

Локално време на дилерот — 00:17

Лица за контакт
Wilfred de Ridder

Wilfred de Ridder

+3106 53 1...

Sander Visser

Sander Visser

Deutsch, English, Nederlands

+316100145...


Контактирајте го продавачот

Политика за приватност

t1 test unit Used Truck Center B.V.

t1 test unit Камион влекач

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.