Слични понуди

Камион влекач Renault Magnum 440 manual
Renault Magnum 440 manual
2003, 465 205 km, 4x2
Белгија, Peer
6 900 EUR
Камион влекач Renault Magnum 440 manual, 2003
Камион влекач Renault MAGNUM 440 6x4 manual
Renault MAGNUM 440 6x4 manual
2003, 1 707 375 km, 6x4, Дизел, 3-оски
Холандија, Vuren
13 950 EUR
Камион влекач Renault MAGNUM 440 6x4 manual, 2003
Камион влекач Renault Magnum 440 manual
Renault Magnum 440 manual
2001, 1 409 134 km, 4x2
Белгија, Peer
6 750 EUR
Камион влекач Renault Magnum 440 manual, 2001
Камион влекач Renault MAGNUM 440 Manual
Renault MAGNUM 440 Manual
2002, 942 366 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, BB Uden
5 990 EUR
Камион влекач Renault MAGNUM 440 Manual, 2002
Камион влекач Renault MAGNUM 440 Manual
Renault MAGNUM 440 Manual
2002, 1 300 236 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, BB Uden
6 250 EUR
Камион влекач Renault MAGNUM 440 Manual, 2002
Камион влекач Renault AE 440 Magnum (MANUAL GEARBOX / BOITE MANUELLE)
Renault AE 440 Magnum (MANUAL GEARBOX / BOITE MANUELLE)
2003, 387 000 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Белгија, Bree
5 750 EUR
Камион влекач Renault AE 440 Magnum (MANUAL GEARBOX / BOITE MANUELLE), 2003
Камион влекач Renault MAGNUM 440 Manual gearbox
Renault MAGNUM 440 Manual gearbox
2005, 623 472 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, BB Uden
5 990 EUR
Камион влекач Renault MAGNUM 440 Manual gearbox, 2005
Камион влекач Renault Magnum 440 manual mack
Renault Magnum 440 manual mack
2004, 931 214 km, 4x2
Белгија, Peer
6 900 EUR
Камион влекач Renault Magnum 440 manual mack, 2004
Камион влекач Renault MAGNUM 470 (manual diesel pomp), Manual Gearbox
Renault MAGNUM 470 (manual diesel pomp), Manual Gearbox
2003, 422 283 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, BB Uden
7 990 EUR
Камион влекач Renault MAGNUM 470 (manual diesel pomp), Manual Gearbox, 2003
Камион влекач RENAULT MAGNUM
RENAULT MAGNUM
2003, 1 218 873 km
Полска, Skierniewice
22 EUR
Камион влекач RENAULT MAGNUM, 2003
Камион влекач RENAULT Magnum AE 440 E-Tech, Mack, Steel /Air, Manual
RENAULT Magnum AE 440 E-Tech, Mack, Steel /Air, Manual
2003, 1 067 898 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Полска, Wolsztyn
4 650 EUR
Камион влекач RENAULT Magnum AE 440 E-Tech, Mack, Steel /Air, Manual, 2003
Камион влекач Renault Magnum 480 E-tech Manual Standard
Renault Magnum 480 E-tech Manual Standard
2003, 1 440 000 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Полска, Łódź
3 400 EUR
Камион влекач Renault Magnum 480 E-tech Manual Standard, 2003

Камион влекач Renault Magnum 440 manual

Бренд RENAULT
Модел Magnum 440 manual
Идентификација 30004611
Година на производство 2003
Километража 821 445 km
Дата на прва регистрација 05.01.2003
Нето тежина 8 063 kg
Бруто тежина 40 000 kg
Корисна носивост 31 937 kg
Боја сина
Локација Белгија, Peer
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 2
 • поместување: 12 000 cc
 • менувач: рачен
 • пренос: Schaltgetriebe, 16-Gang
 • успорувач/олеснувач
Шасија/суспензија
 • суспензија: федер/воздух
 • суспензија на предната оска
 • конфигурација на оска: 4x2
 • управувачки оски
 • основа на тркалото: 4 100 mm
 • предни гуми: 385/65R22.5, 25%
 • задни гуми: 385/65R22.5, 25%
Доплнително
 • тахограф
Архивирана реклама

Оваа реклама беше отстранета од нашата база на податоци. Сепак, можете да испратите формулар "Посакувано возило": камион влекач Renault Magnum 440 manual

Поднесете оглас "Барам..."

Поднесете оглас "Барам...": камион влекач Renault Magnum 440 manual

Изберете категорија: што барате?

 • Камион
 • Камион влекач
 • Полуприколка
 • Приколка
 • Комбе
 • Автобус
 • Кампер
 • Градежна машина
 • Опрема за ракување со материјалот
 • Земјоделска машина
 • Опрема за шумарство
 • Комунално/специјално возило
 • Додаток
 • Заменски сандак/контејнер
 • Резервни делови
 • Друга машина

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.