Камион влекач Renault D WIDE 380 T4X2 SELECTION EURO 6 од Холандија, 34950 EUR за продажба - ID: 7078893
Северна Македонија - Македонски | EUR
0
Пријавете се или регистрирајте се
Каталог
Продава
Поставете оглас

Are you a seller?

Find your customers with Truck1!

Add your company

Ја имаме нивната доверба!

34 950EUR

Цена без ДДВ

  • ≈ 2 149 662 MKD
  • ≈ 36 924 USD

Renault D WIDE 380 T4X2 SELECTION EURO 6

Камион влекач Renault D WIDE 380 T4X2 SELECTION EURO 6

Објавено: 7мес 10ден

Додај во омилени
PDF
Камион влекач Renault D WIDE 380 T4X2 SELECTION EURO 6: слика 1
Камион влекач Renault D WIDE 380 T4X2 SELECTION EURO 6: слика 2
Камион влекач Renault D WIDE 380 T4X2 SELECTION EURO 6: слика 3
Камион влекач Renault D WIDE 380 T4X2 SELECTION EURO 6: слика 4
Камион влекач Renault D WIDE 380 T4X2 SELECTION EURO 6: слика 5
Камион влекач Renault D WIDE 380 T4X2 SELECTION EURO 6: слика 6
Камион влекач Renault D WIDE 380 T4X2 SELECTION EURO 6: слика 7
Камион влекач Renault D WIDE 380 T4X2 SELECTION EURO 6: слика 8
Камион влекач Renault D WIDE 380 T4X2 SELECTION EURO 6: слика 9
Камион влекач Renault D WIDE 380 T4X2 SELECTION EURO 6: слика 10
Камион влекач Renault D WIDE 380 T4X2 SELECTION EURO 6: слика 11
Камион влекач Renault D WIDE 380 T4X2 SELECTION EURO 6: слика 12
Камион влекач Renault D WIDE 380 T4X2 SELECTION EURO 6: слика 13
Камион влекач Renault D WIDE 380 T4X2 SELECTION EURO 6: слика 14
Камион влекач Renault D WIDE 380 T4X2 SELECTION EURO 6: слика 15
Камион влекач Renault D WIDE 380 T4X2 SELECTION EURO 6: слика 16
Камион влекач Renault D WIDE 380 T4X2 SELECTION EURO 6: слика 17
Камион влекач Renault D WIDE 380 T4X2 SELECTION EURO 6: слика 18
Ask for all available pictures

Објавено: 7мес 10ден

Додај во омилени
PDF

34 950EUR

Цена без ДДВ

  • ≈ 2 149 662 MKD
  • ≈ 36 924 USD

Лизинг

Контактирајте го продавачот
Бренд

Број на оглас

M0003512 - 87-BNF-4
Година на производство

2019
Километража

446135 km
Состојба

добра
Дата на прва регистрација

15.04.2019
Нето тежина

7100 kg
Бруто тежина

18600 kg
Корисна носивост

11500 kg
Должина

6050 mm
Ширина

2500 mm
Висина

3300 mm
Боја

црвена
Локација

Холандија, Renault Used Trucks Celsiusstraat 8, 2652 XT Berkel en Rodenrijs +31(0)6 53 14 79 74

Дали ви треба превоз?

ИСПОРАКАchevron_right
Повратен повик
Мотор/погонска група
емисиона класа

гориво

дизел
поместување

10837 cc
цилиндри на моторот

6
излезна моќност

387 hp
менувач

пренос

Automatikgetriebe
Шасија/суспензија
суспензија

федер/воздух
суспензија на предната оска

конфигурација на оска

број на оски

2-оски
оските прават

Anders: 1,2
управувачки оски

основа на тркалото

3900 mm
ABS - антиблокирачки систем за сопирање

EBS - електронски систем за сопирање

предни гуми

315/70 R 22,5, 50%
задни гуми

315/70 R 22,5, 50%
резервно тркало

двојни тркала

резервоар за гориво

255L
странични облоги на шасијата

Кабина/внатрешност
тип на кабина

кабина за спиење
кровен спојлер

штитник за сонце

електрични прозори

електрични огледала

централна брава

паркинг грејач

контролор на брзината

број на седишта

2
Доплнително
гаранција

сервисна книга

Побарајте подетални информации
Pre-purchase inspection
Повеќе информации

Additional options and accessories

  • Adblue system
  • Central armrest
  • Remote central locking

More information

General information

Bodywork: Standard tractor

Cab: sleep

Registration number: 87-BNF-4

Technical information

AdBlue system: Yes

Transmission: ZF OPTIDRIVER, 12 gears, Automatic

Maintenance

APK (MOT): tested until 02/2024

History

Maintained according to instruction: yes

Condition

Technical condition: good

Visual appearance: good

Number of keys: 2 (1 hand transmitter)

Warranty

Manufacturer's warranty: 12 months

 Email  Call  WhatsApp

Контактирајте го продавачот

Се согласувам со обработката и употребата на моите лични податоци. Нашите Одредби и услови и Политика за приватност

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

Дали ви треба превоз?

Добијте понуда за испорака

ИСПОРАКАchevron_right

34 950EUR

Цена без ДДВ

  • ≈ 2 149 662 MKD
  • ≈ 36 924 USD

Лизинг

Холандија, Renault Used Trucks Celsiusstraat 8, 2652 XT Berkel en Rodenrijs +31(0)6 53 14 79 74
watch_later
Локално време на дилерот:
20:28
4.3
Осврти: 76
Доверлив
14 Повеќе од 14 години со Truck1
R Renault Trucks овластен дилер
V Volvo овластен дилер

Лица за контакт
Wilfred de Ridder

Контактирајте го продавачот

Се согласувам со обработката и употребата на моите лични податоци. Нашите Одредби и услови и Политика за приватност

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

Дали ви треба превоз?

Добијте понуда за испорака

ИСПОРАКАchevron_right
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.
t1 old test unit
t1 test unit - Tractor unit
t1 test unit - Used Truck Center B.V.