Камиони влекачи RENAULT


774
Резултати пронајдени
   Страница 1 од 39 1/39   
Сортирај според:
Резултати по страница:
Renault T480 13L 2016 NEW TIRES MICHELIN - камион влекач
32 250 EUR
Нето цена
Renault T 520 High Sleeper  / Ledersitze / 2 Tanks  - камион влекач
 20
35 950 EUR
Нето цена

Камион влекач

2016
251 100 km
4x2
530 hp
Бруто тежина: 21 000 kg

Онлајн: 2час 26мин

Salzgitter Eurologistik GmbH

Германија, Salzgitter

Renault Magnum 430 manual pump TOP conditionsuperjolie - камион влекач
 12
7 100 EUR
Нето цена

Камион влекач

1999
671 692 km
4x2
430 hp
Корисна носивост: 8 290 kg
Бруто тежина: 16 000 kg

Онлајн: 5час 49мин

Smeets & Zonen NV

6

Белгија, Peer

Идентификација 30003481

Renault T 460 SleeperCab (EURO 6 / BELGIAN TRUCK IN PERFECT CONDITION) - камион влекач
 13
17 000 EUR
Нето цена

Камион влекач

2015
450 000 km
4x2
460 hp

Онлајн: 11час 4мин

Elro Trucks Belgium N.V.

9

Белгија, Bree

Идентификација 16207

Renault T 460 EURO 6, Airco - камион влекач
 7
18 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2014
562 000 km
4x2
460 hp

Онлајн: 11час 12мин

JB Trading bv

7

Холандија, Ede

Идентификација 003691

Renault T 460 EURO 6, Airco - камион влекач
 7
18 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2014
569 000 km
4x2
460 hp

Онлајн: 11час 14мин

JB Trading bv

7

Холандија, Ede

Идентификација 004074

Renault Premium 400 (POMPE MANUELLE / EURO 2) - камион влекач
 15
6 500 EUR
Нето цена

Камион влекач

1999
564 000 km
4x2
400 hp

Онлајн: 12час 2мин

Elro Trucks Belgium N.V.

9

Белгија, Bree

Идентификација 16203

Renault T460 HR, Euro 6, Intarder - камион влекач
 12
14 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2014
679 186 km
4x2
460 hp
Корисна носивост: 10 455 kg
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 12час 38мин

Heisterkamp Used Trucks B.V.

7

Холандија, Oldenzaal

Идентификација 1599

Renault T460 HR, Euro 6, Intarder - камион влекач
 11
14 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2014
793 221 km
4x2
460 hp
Корисна носивост: 10 455 kg
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 12час 38мин

Heisterkamp Used Trucks B.V.

7

Холандија, Oldenzaal

Идентификација 1602

Renault T460 HR, Euro 6, Intarder - камион влекач
 10
14 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2014
689 181 km
4x2
460 hp
Корисна носивост: 10 455 kg
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 12час 38мин

Heisterkamp Used Trucks B.V.

7

Холандија, Oldenzaal

Идентификација 1600

RENAULT MAGNUM AE 400, Steel/Air, Manual, RETARDER, Klima - камион влекач
 11
4 600 EUR

Камион влекач

2004
4x2
400 hp
Бруто тежина: 19 000 kg

Онлајн: 21час 52мин

Karo Truck Import -Export

Полска, WOLSZTYN

Renault Premium 460 DXI - камион влекач
 4
8 000 EUR

Камион влекач

2010
910 259 km
4x2
460 hp
Бруто тежина: 19 000 kg

Онлајн: 1ден

ABLIS POIDS LOURDS

Франција, ABLIS

Идентификација 19-0099

Renault MAGNUM 460 DXI  - камион влекач
 13
5 950 EUR
Нето цена

Камион влекач

2007
895 000 km
4x2
460 hp

Онлајн: 1ден

RH TRUCKS B.V.

Холандија, Meerkerk

Renault Kerax 420 DCi , 6x4 , Tipper Hydraulik, Airco, Retarder , Spring Suspension - камион влекач
 17
18 500 EUR
Нето цена

Камион влекач

2004
291 488 km
6x4
412 hp

Онлајн: 1ден

Stedefra

7

Холандија, Susteren

Идентификација 102595+

Renault AE 430 Magnum (GRAND PONT / POMPE MANUELLE / SUSPENSION LAMES / 10 ROUES) - камион влекач
 16
13 000 EUR
Нето цена

Камион влекач

2000
624 000 km
6x4
430 hp

Онлајн: 1ден

Elro Trucks Belgium N.V.

9

Белгија, Bree

Идентификација 16202

Renault Magnum 480 4X2 EEV - камион влекач
 16
13 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2013
668 528 km
4x2
480 hp
Корисна носивост: 11 089 kg
Бруто тежина: 19 500 kg

Онлајн: 1ден

BAS Trucks B.V.

12 V

Холандија, Veghel

Идентификација 70117798

Renault Magnum 480 DXi 4X2 EEV - камион влекач
 15
13 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2013
664 156 km
4x2
480 hp
Корисна носивост: 10 580 kg
Бруто тежина: 19 000 kg

Онлајн: 1ден

BAS Trucks B.V.

12 V

Холандија, Veghel

Идентификација 70117797

Renault Kerax 370 4X2 Steel/Steel Euro 3 Hydraulik - камион влекач
 13
8 400 EUR
Нето цена

Камион влекач

2004
825 421 km
4x2
361 hp
Корисна носивост: 12 213 kg
Бруто тежина: 19 000 kg

Онлајн: 1ден

BAS Trucks B.V.

12 V

Холандија, Veghel

Идентификација 70111539

Renault Premium 385 (GRAND PONT / POMPE MANUELLE) - камион влекач
 15
6 500 EUR
Нето цена

Камион влекач

1999
647 000 km
4x2
385 hp

Онлајн: 1ден

Elro Trucks Belgium N.V.

9

Белгија, Bree

Идентификација 16200

Renault T 460 SC T4x2 263.905 KM - камион влекач
 13
36 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2016
263 905 km
4x2
469 hp
Корисна носивост: 11 129 kg
Бруто тежина: 19 000 kg

Онлајн: 1ден

Volvo Group Truck Center B.V.

11 R V

Холандија, BERKEL EN RODENRIJS

Идентификација M0001629 - 08-BHS-3

Renault Premium 460 Dxi EURO 5, Retarder, Airco, Hydraulic, ADR - камион влекач
 7
10 800 EUR
Нето цена

Камион влекач

2012
838 000 km
4x2
460 hp

Онлајн: 1ден

JB Trading bv

7

Холандија, Ede

Идентификација 057507

1 2 3 39   

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.