Камиони влекачи RENAULT


   Страница 1 од 33 1/33   
Сортирај според:
Резултати по страница:
Renault Trucks T480 13L 2016 DIRECT RENAULT TRUCKS FRANCE - камион влекач
 6
26 500 EUR
Нето цена

Камион влекач

2016
562 158 km
4x2
480 hp

Онлајн: 20ден

Renault Trucks France

8 R

Франција, Used Trucks Center, Saint Priest

Идентификација EG-481-LS

Renault AE 440 Magnum (MANUAL GEARBOX / BOITE MANUELLE) - камион влекач
 15
5 750 EUR
Нето цена

Камион влекач

2005
675 000 km
4x2
440 hp

Онлајн: 6час 23мин

Elro Trucks Belgium N.V.

9

Белгија, Bree

Идентификација 17464

Renault T460 4x2T, - камион влекач
 20
16 400 EUR
Нето цена

Камион влекач

2014
545 080 km
469 hp
Корисна носивост: 11 780 kg
Бруто тежина: 19 000 kg

Онлајн: 6час 45мин

Thomas Trucks

Холандија, Vriezenveen

Идентификација TT10 256

Renault Premium 460 HighCab, Euro 5, Intarder - камион влекач
 11
11 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2013
758 242 km
4x2
460 hp
Корисна носивост: 10 820 kg
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 8час 1мин

Heisterkamp Used Trucks B.V.

8

Холандија, Oldenzaal

Идентификација 2891

Renault Magnum 500 DXI - камион влекач
 13
8 750 EUR
Нето цена

Камион влекач

2009
795 034 km
500 hp

Онлајн: 10час 19мин

Houffalize Trading SA

9

Белгија, Houffalize

Renault Premium 460 4X2 2x Tanks EEV - камион влекач
 14
12 400 EUR
Нето цена

Камион влекач

2013
653 294 km
4x2
460 hp

Онлајн: 11час 37мин

BAS Trucks B.V.

13 V

Холандија, Veghel

Идентификација 70134224

 2006 Renault 6x2 Midlift, Slider - камион влекач
 18
Аукција

Камион влекач

2006

Онлајн: 17час 3мин

EURO AUCTIONS (UK) LTD

Обединето Кралство, DN14 0NY, Leeds, Kellington, Leeds

Идентификација 140232046

Renault Premium 460 DXI - камион влекач
 9
Прашајте за цена

Камион влекач

2013
634 000 km
4x2
460 hp
Бруто тежина: 19 000 kg

Онлајн: 17час 47мин

GUAINVILLE INTERNATIONAL

10

Франција, LIMAY

Идентификација CW938MR

Renault Gamme T 430 DXI - камион влекач
 5
15 000 EUR

Камион влекач

2015
800 892 km
4x2
Бруто тежина: 19 000 kg

Онлајн: 20час 26мин

ABLIS POIDS LOURDS

Франција, ABLIS

Идентификација 20-0065

Renault Gamme T 430 DXI - камион влекач
 7
15 000 EUR

Камион влекач

2014
699 782 km
4x2
Бруто тежина: 19 000 kg

Онлајн: 20час 26мин

ABLIS POIDS LOURDS

Франција, ABLIS

Идентификација 20-0066

RENAULT Premium 430 DXI 4x2 Euro 5 - камион влекач
 20
8 900 EUR

Камион влекач

2011
850 000 km
4x2
430 hp

Онлајн: 20час 40мин

UAB GEDAIVA

6

Литванија, Vilnius

Renault Premium 460 DXi - ADR - камион влекач
 11
11 850 EUR
Нето цена

Камион влекач

2012
548 613 km
4x2
460 hp

Онлајн: 1ден

Degroote Trucks & Trailers

15

Белгија, BE

Идентификација 20091586

Renault T 460 SC T4X2 COMFORT !!! 232.461 KM - камион влекач
 15
36 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2017
232 461 km
4x2
469 hp
Корисна носивост: 11 167 kg
Бруто тежина: 19 000 kg

Онлајн: 1ден

Used Truck Center B.V.

11 R V

Холандија, Celsiusstraat 8, 2652 XT Berkel en Rodenrijs +31(0)6 53 14 79 74

Идентификација M0001935 - 99-BJN-1

Renault Magnum 440 HR, Euro 3 - камион влекач
 10
3 950 EUR
Нето цена

Камион влекач

2005
1 150 921 km
4x2
440 hp
Корисна носивост: 10 395 kg
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 1ден

Heisterkamp Used Trucks B.V.

8

Холандија, Oldenzaal

Идентификација 2779

Renault PREMIUM 460DXI ADR - камион влекач
 6
16 000 EUR

Камион влекач

2012
616 000 km
4x2

Онлајн: 1ден

TRUCKSUR

11

Шпанија, Granada

Renault T460 SLEEPER CAB - камион влекач
 6
27 000 EUR

Камион влекач

2015
559 090 km
4x2

Онлајн: 1ден

TRUCKSUR

11

Шпанија, Barcelona

RENAULT MASTER 150 dci BE Vontató - камион влекач
 11
10 550 EUR

Камион влекач

2012
597 km

Онлајн: 1ден

Laslo Truck

Унгарија, Budapest

RENAULT MASCOTT 150-35 4x2 BE szerelvény - камион влекач
 12
12 190 EUR

Камион влекач

2002
163 km
147 hp

Онлајн: 1ден

Laslo Truck

Унгарија, Budapest

Renault PREMIUM 460 DXI - камион влекач
 6
8 500 EUR
Нето цена

Камион влекач

2011
735 000 km
4x2
460 hp

Онлајн: 3ден

OPTIMA TRUCKS bvba

Белгија, GENK

Идентификација 939063

Renault Magnum 480 DXI / Kipphydraulic / German  - камион влекач
 20
12 950 EUR
Нето цена

Камион влекач

2012
824 976 km
4x2
489 hp
Бруто тежина: 19 000 kg

Онлајн: 3ден

Salzgitter Eurologistik GmbH

6

Германија, Salzgitter

Renault K520 - камион влекач
 16
79 000 EUR

Камион влекач

2018
41 216 km
6x4
Бруто тежина: 26 000 kg

Онлајн: 3ден

Sodineg France

13

Франција, Neuville-Saint-Amand

Идентификација 55886

1 2 3 33   

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.