Камиони влекачи од Швајцарија


   Страница 1 од 2 1/2   
Сортирај според:
Резултати по страница:
Mercedes-Benz 2013 Mercedes-Benz Actros 1848 4x2 - камион влекач
 13
18 240 EUR
Нето цена

Камион влекач

2013
765 607 km
4x2
480 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 1ден

Motortrade SA (Trucktrade)

Швајцарија, 8155 Oberhasli

Идентификација 19404M

Scania P360 LA4x2 Sattelzugmaschine - камион влекач
 10
12 031 EUR
Нето цена

Камион влекач

2009
487 318 km
4x2
360 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 8ден

Motortrade SA (Trucktrade)

Швајцарија, 8155 Oberhasli

Идентификација 19552M

Scania P360 LA4x2 Sattelzugmaschine - камион влекач
 9
9 165 EUR
Нето цена

Камион влекач

2009
633 779 km
4x2
360 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 8ден

Motortrade SA (Trucktrade)

Швајцарија, 8155 Oberhasli

Идентификација 19565M

Scania 2000 Scania R164 V8 6x4 SZM - камион влекач
 13
17 860 EUR
Нето цена

Камион влекач

2000
712 743 km
6x4
581 hp
Бруто тежина: 26 000 kg

Онлајн: 15ден

Motortrade SA (Trucktrade)

Швајцарија, 8155 Oberhasli

Идентификација 20065M

Scania 2019 Scania R450 4x2 New Generation - камион влекач
 16
Прашајте за цена

Камион влекач

2019
185 037 km
4x2
450 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 15ден

Motortrade SA (Trucktrade)

Швајцарија, 8155 Oberhasli

Идентификација 20007M

MAN TGX 18.480 4x2 Sattelzugmaschine - камион влекач
 10
Прашајте за цена

Камион влекач

2011
736 616 km
4x2
480 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 15ден

Motortrade SA (Trucktrade)

Швајцарија, 8155 Oberhasli

Идентификација 20062M

Scania 2012 Scania R480 4x2 Euro6 Kipphydraulik - камион влекач
 11
22 560 EUR
Нето цена

Камион влекач

2012
730 298 km
4x2
480 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 19ден

Motortrade SA (Trucktrade)

Швајцарија, 8155 Oberhasli

Идентификација 20061M

Scania P 360 LA4x2 Sattelzugmaschine - камион влекач
 10
10 951 EUR
Нето цена

Камион влекач

2009
529 311 km
4x2
360 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 22ден

Motortrade SA (Trucktrade)

Швајцарија, 8155 Oberhasli

Идентификација 19551M

Volvo FH-440 6x4 Sattelzugmaschine mit Kipphydraulik - камион влекач
 14
Прашајте за цена

Камион влекач

2008
767 029 km
6x4
441 hp
Бруто тежина: 26 000 kg

Онлајн: 29ден

Motortrade SA (Trucktrade)

Швајцарија, 8155 Oberhasli

Идентификација 19702M

Renault Premium 460 4x2 Schlepper - камион влекач
 11
Прашајте за цена

Камион влекач

2010
773 687 km
4x2
460 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 1мес 3ден

Motortrade SA (Trucktrade)

Швајцарија, 8155 Oberhasli

Идентификација 20036M

Scania G 450 LA SZM EURO 6 - камион влекач
 7
32 800 EUR
Нето цена

Камион влекач

2013
Корисна носивост: 10 750 kg
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 1мес 18ден

Esmatrans AG

Швајцарија, CH-5272 Gansingen

Идентификација 59357

Volvo VOLVO FH-460 - камион влекач
 4
17 500 EUR
Нето цена

Камион влекач

2011
Корисна носивост: 10 150 kg
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 1мес 25ден

Esmatrans AG

Швајцарија, CH-5272 Gansingen

Идентификација 70631

Iveco 50 C 17 DAILY - камион влекач
 5
6 000 EUR
Нето цена

Камион влекач

2005
Корисна носивост: 1 270 kg
Бруто тежина: 3 500 kg

Онлајн: 2мес 2ден

Esmatrans AG

Швајцарија, CH-5272 Gansingen

Идентификација 118232

MAN TGX 33.540 6x4 SZM - камион влекач
 16
26 999 EUR
Нето цена

Камион влекач

2011
594 552 km
6x4
540 hp
Бруто тежина: 26 000 kg

Онлајн: 2мес 8ден

Motortrade SA (Trucktrade)

Швајцарија, 8155 Oberhasli

Идентификација 19673M

Mercedes-Benz ACTROS 1855 - ADR-Fahrzeug - камион влекач
 4
17 800 EUR
Нето цена

Камион влекач

2007
Корисна носивост: 10 100 kg
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 2мес 13ден

Esmatrans AG

Швајцарија, CH-5272 Gansingen

Идентификација 31322

MAN TGS 18.440 - камион влекач
 8
17 300 EUR
Нето цена

Камион влекач

2011
Корисна носивост: 11 000 kg
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 2мес 13ден

Esmatrans AG

Швајцарија, CH-5272 Gansingen

Идентификација 48809

Scania R480 LA6x2*4 Sattelzugmaschine - камион влекач
 12
16 499 EUR
Нето цена

Камион влекач

2009
713 382 km
6x2
480 hp
Бруто тежина: 40 000 kg

Онлајн: 3мес 13ден

Motortrade SA (Trucktrade)

Швајцарија, 8155 Oberhasli

Идентификација c24_19592M

Volvo FH-460 4x2T Sattelzugmaschine - камион влекач
 12
41 400 EUR
Нето цена

Камион влекач

2015
394 071 km
460 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 3мес 20ден

Motortrade SA (Trucktrade)

Швајцарија, 8155 Oberhasli

Идентификација c24_19579M

Scania R 480 LA4x2 SZM ANALOGER TACHO - камион влекач
 5
11 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2006
Корисна носивост: 10 470 kg
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 3мес 25ден

Esmatrans AG

Швајцарија, CH-5272 Gansingen

Идентификација 56423

DAF XF 105.410 - камион влекач
 20
9 975 EUR
Нето цена

Камион влекач

2009
745 700 km
4x2
41 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 4мес 24ден

BAFAG AG

12

Швајцарија, Regensdorf

1 2   

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.