од Германија


1 585
Резултати пронајдени
   Страница 1 од 80 1/80   
Сортирај според:
Резултати по страница:
Iveco Stralis AS440S48T/FPLT - камион влекач
Прашајте за цена
MAN TGX 18.480 4X2 BLS - камион влекач
32 599.16 EUR
Mercedes-Benz Actros 1845 LS - камион влекач
 14
125 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

Ново
2019
199 km
4x2
449 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 18час

Riess GmbH & Co. KG

Германија, Tuttlingen

Mercedes-Benz AROCS 2043 4x4 EURO6 SZM Mit Kipper Auflieger - камион влекач
 9
Прашајте за цена

Камион влекач

2016
141 000 km
4x4
441 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 18час 38мин

Golec Nutzfahrzeuge

Германија

Идентификација T500236

Scania R164.480 V8/EURO 3/Automatik/Retarder - камион влекач
 20
5 400 EUR
Нето цена

Камион влекач

2002
1 023 000 km
4x2
480 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 20час 10мин

Salzgitter Eurologistik GmbH

Германија, Salzgitter

Mercedes-Benz Actros 1842 LS / Retarder / MB Standklima - камион влекач
 20
20 400 EUR
Нето цена

Камион влекач

2013
599 990 km
4x2
421 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 20час 11мин

Salzgitter Eurologistik GmbH

Германија, Salzgitter

Mercedes-Benz Actros 1848 LS Retarder Xenon PPC Standklima - камион влекач
 15
62 890 EUR
Нето цена

Камион влекач

2018
99 989 km
4x2
476 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 22час 32мин

Stefan Ebert GmbH

M

Германија, 36151 Burghaun/Gruben

Идентификација 229782

MAN TGS 18.480 4x2 BLS - камион влекач
 20
1 000 EUR
Аукција

Камион влекач

973 312 km
473 hp

Онлајн: 1ден

Troostwijk Auctions

Германија, , Merzweiler, 67661

Идентификација 6044460

Mercedes-Benz Actros 1845 LS - камион влекач
 20
15 000 EUR
Аукција

Камион влекач

445 208 km
442 hp

Онлајн: 1ден

Troostwijk Auctions

Германија, , Spenge, 32139

Идентификација 6045517

Volvo FH460/Hydraulik Hyva - камион влекач
 19
36 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2015
426 614 km
4x2
460 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 1ден

Volvo Group Used Trucks Center Hamburg

V R

Германија, Hamburg

Scania R410 LA4X2MNA Highline RIWO KOMPRESSOR SCR only - камион влекач
 20
44 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2015
218 289 km
4x2
557 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 1ден

Gerd Breuer GmbH

S

Германија, 47139 Duisburg

Идентификација G410/19

Scania R450 LA4X2MNA Highline ohne EGR SCR only Hydraul - камион влекач
 20
24 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2014
604 001 km
4x2
450 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 1ден

Gerd Breuer GmbH

S

Германија, 47139 Duisburg

Идентификација G362/19

Iveco Stralis AT440S40T/P - камион влекач
 7
Прашајте за цена

Камион влекач

2015
602 150 km
4x2
399 hp
Корисна носивост: 11 220 kg
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 1ден

IVECO MAGIRUS AG - Zentrale Hildesheim

I

Германија, D-31137 Hildesheim

Идентификација SN9641

Iveco Stralis AT440S40T/P - камион влекач
 7
Прашајте за цена

Камион влекач

2016
755 285 km
4x2
399 hp
Корисна носивост: 11 170 kg
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 1ден

IVECO MAGIRUS AG - Zentrale Hildesheim

I

Германија, D-31137 Hildesheim

Идентификација SN11026

MAN TGX 18.400,LLS-U Lowliner, Intarder - камион влекач
 15
456 000 EUR
Нето цена

Камион влекач

2015
63 638 km
4x2
400 hp
Бруто тежина: 18 600 kg

Онлајн: 1ден

Transimpex GmbH

Германија, Bakum

Идентификација 33352

Scania R 410 Topline *ACC *Vollspoiler *2-Tanks - камион влекач
 18
42 500 EUR
Нето цена

Камион влекач

2017
336 000 km
4x2
411 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 1ден

RF TRUCKS Robert Freier

Германија, Lingen

MAN TGX 18.480 4X2 BLS, Euro 6, XLX,Intarder,Funk,Navi - камион влекач
 14
42 399.16 EUR

Камион влекач

2016
453 311 km
4x2
479 hp
Корисна носивост: 10 237 kg
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 1ден

MAN Truck & Bus Deutschland GmbH - TopUsed Center (Hamburg)

M

Германија, D-22113 Hamburg

Идентификација 0001051842

Volvo FH 500 Globetrotter XL ADR/GGVS, Standklima - камион влекач
 20
26 800 EUR
Нето цена

Камион влекач

2013
502 200 km
499 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 1ден

Greiwing Truck and Trailer GmbH & Co.

9

Германија, DE-48268 Greven

Идентификација 5201

Renault * T 440 *PROTECT *HIGHT * COMFORT * XENON * - камион влекач
 17
23 990 EUR
Нето цена

Камион влекач

2014
482 000 km
4x2
439 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 1ден

NBC-Trucks GmbH

Германија, Dietzenbach

Scania R 440 4x2, Klima, Standhzg., Kipphydr. - камион влекач
 11
21 500 EUR
Нето цена

Камион влекач

2013
609 470 km
4x2
439 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 3ден

Eschen Nutzfahrzeuge GmbH

10

Германија, Stuhr

Идентификација 0073/19

Scania R 440 E5 Highline / Retarder/ Schalter/ Kühlbox - камион влекач
 17
15 800 EUR
Нето цена

Камион влекач

2010
788 064 km
4x2
441 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 3ден

Yourtrucks GmbH

9

Германија, Hilden

Идентификација 711

MAN MAN SCHMITZ CARGOBULL 18440 TGX SZM + Auflieger;- comelit preise 18440 TGX SZM + Auflieger;- comelit preise pritsche plane aufbau - камион влекач
 7
23 000 EUR

Камион влекач

2012
8 388 607 km
4x2
441 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 3ден

Babakerd Nutzfahrzeuge GbR

Германија, Hamburg

1 2 3 80   

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.