Камиони влекачи од Германија


1 389
Резултати пронајдени
   Страница 1 од 70 1/70   
Сортирај според:
Резултати по страница:
IVECO Stralis AS440S57T/FP LT - камион влекач
 15
Прашајте за цена

Камион влекач

2017
154 839 km
4x2
569 hp
Корисна носивост: 10 257 kg
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 43мин

Iveco Magirus AG Gebrauchtwagen-Zentrale Truck & Bus Ulm

I

Германија, 89079 Ulm

Идентификација SZM369

SCANIA R 450 LA4x2MNA - камион влекач
 2
34 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2016
709 974 km
4x2
449 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 43мин

Scania Vertrieb und Service GmbH, Scania Used Vehicles Center Hamburg

S

Германија, 22113 Hamburg

Идентификација UVH200496

SCANIA S 450 A4x2NA ADR AT NTG Highline Euro6 SCR only - камион влекач
 4
59 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2017
430 000 km
4x2
449 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 43мин

Scania Vertrieb und Service GmbH, Scania Used Vehicles Center Hamburg

S

Германија, 22113 Hamburg

Идентификација UVH200519

SCANIA R 490 LA4x2MNA Topline Euro6 SCR + EGR - камион влекач
 2
25 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2014
794 874 km
4x2
489 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 43мин

Scania Vertrieb und Service GmbH, Scania Used Vehicles Center Hamburg

S

Германија, 22113 Hamburg

Идентификација UVH200535

SCANIA R 450 LA4X2MNA Topline - камион влекач
 4
42 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2016
444 696 km
4x2
449 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 43мин

Scania Vertrieb und Service GmbH, Scania Used Vehicles Center Hamburg

S

Германија, 22113 Hamburg

Идентификација UVH200536

SCANIA G 410 LA4X2MNA EX/II EX/III FL AT OX - камион влекач
 2
31 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2016
596 827 km
4x2
410 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 43мин

Scania Vertrieb und Service GmbH, Scania Used Vehicles Center Hamburg

S

Германија, 22113 Hamburg

Идентификација UVH200539

SCANIA S 450 A4x2NA ADR AT NTG Highline Euro6 SCR only - камион влекач
 3
58 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2016
454 324 km
4x2
449 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 43мин

Scania Vertrieb und Service GmbH, Scania Used Vehicles Center Hamburg

S

Германија, 22113 Hamburg

Идентификација UVH200421

SCANIA R 450 A4x2NA NTG Highline Euro6 SCR only - камион влекач
 15
59 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2017
255 882 km
4x2
449 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 43мин

Scania Vertrieb und Service GmbH, Scania Used Vehicles Center Hamburg

S

Германија, 22113 Hamburg

Идентификација UVH200517

SCANIA G 410 LA4x2MEB Highline Volumentransport Euro6 SCR - камион влекач
 2
35 500 EUR
Нето цена

Камион влекач

2016
500 488 km
4x2
410 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 43мин

Scania Vertrieb und Service GmbH, Scania Used Vehicles Center Hamburg

S

Германија, 22113 Hamburg

Идентификација UVH200524

SCANIA S 450 A4x2NA ADR AT NTG Highline Euro6 SCR only - камион влекач
 4
59 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2017
416 050 km
4x2
449 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 43мин

Scania Vertrieb und Service GmbH, Scania Used Vehicles Center Hamburg

S

Германија, 22113 Hamburg

Идентификација UVH200515

SCANIA R410LA4X2MNA - камион влекач
Прашајте за цена

Камион влекач

2017
228 237 km
4x2
410 hp
Корисна носивост: 10 359 kg
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 44мин

Scania Vertrieb und Service GmbH, Scania Used Vehicles Center Berlin

S

Германија, 14974 Ludwigsfelde

Идентификација UVB200015

SCANIA R410LA4X2MNA - камион влекач
Прашајте за цена

Камион влекач

2017
226 980 km
4x2
410 hp
Корисна носивост: 10 359 kg
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 44мин

Scania Vertrieb und Service GmbH, Scania Used Vehicles Center Berlin

S

Германија, 14974 Ludwigsfelde

Идентификација UVB200016

SCANIA R450 MNA - TOPLINE - HYDRAULIK - SCR ONLY - камион влекач
 14
30 300 EUR
Нето цена

Камион влекач

2015
619 400 km
4x2
449 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 47мин

Scania Vertrieb und Service GmbH, Scania Used Vehicles Center Koblenz

9 S

Германија, 56070 Koblenz

Идентификација UVK200532

DAF XF 460 FT - камион влекач
 11
50 600 EUR
Нето цена

Камион влекач

2017
290 634 km
4x2
462 hp
Корисна носивост: 500 kg
Бруто тежина: 21 000 kg

Онлајн: 8час 13мин

DAF Used Trucks Deutschland

D

Германија, DAF Used Trucks Deutschland

Идентификација G153851

DAF FTG XF510 - камион влекач
 11
39 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2016
519 136 km
6x2
510 hp
Бруто тежина: 27 000 kg

Онлајн: 11час 31мин

DAF Used Trucks Deutschland

D

Германија, DAF Used Trucks Deutschland

Идентификација G123058

DAF FTG XF510 - камион влекач
 10
40 600 EUR
Нето цена

Камион влекач

2016
497 322 km
6x2
510 hp
Бруто тежина: 27 000 kg

Онлајн: 11час 31мин

DAF Used Trucks Deutschland

D

Германија, DAF Used Trucks Deutschland

Идентификација G123067

DAF FT XF480 - камион влекач
 12
56 100 EUR
Нето цена

Камион влекач

2017
231 629 km
4x2
483 hp
Корисна носивост: 500 kg
Бруто тежина: 20 000 kg

Онлајн: 11час 31мин

DAF Used Trucks Deutschland

D

Германија, DAF Used Trucks Deutschland

Идентификација G171224

DAF FT XF480 - камион влекач
 13
55 500 EUR
Нето цена

Камион влекач

2018
270 627 km
4x2
483 hp
Корисна носивост: 500 kg
Бруто тежина: 20 000 kg

Онлајн: 11час 31мин

DAF Used Trucks Deutschland

D

Германија, DAF Used Trucks Deutschland

Идентификација G190800

DAF FT XF480 - камион влекач
 11
53 000 EUR
Нето цена

Камион влекач

2017
217 321 km
4x2
483 hp
Корисна носивост: 500 kg
Бруто тежина: 20 000 kg

Онлајн: 11час 31мин

DAF Used Trucks Deutschland

D

Германија, DAF Used Trucks Deutschland

Идентификација G169276

DAF FT XF480 - камион влекач
 13
56 500 EUR
Нето цена

Камион влекач

2018
215 355 km
4x2
483 hp
Корисна носивост: 500 kg
Бруто тежина: 20 000 kg

Онлајн: 11час 35мин

DAF Used Trucks Deutschland

D

Германија, DAF Used Trucks Deutschland

Идентификација G187083

1 2 3 70   

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.