Камиони влекачи MERCEDES-BENZ SK


25
Резултати пронајдени
   Страница 1 од 2 1/2   
Сортирај според:
Резултати по страница:
Mercedes-Benz SK 2650 6x4 manual - камион влекач
 10
Прашајте за цена

Камион влекач

1996
433 459 km
6x4
500 hp
Корисна носивост: 10 790 kg
Бруто тежина: 26 250 kg

Онлајн: 15ден

Smeets & Zonen NV

7

Белгија, Peer

Идентификација 30003568

Mercedes-Benz SK 2635 13 axles - камион влекач
 13
21 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

1990
501 167 km
6x4
350 hp

Онлајн: 1мес 18ден

Smeets & Zonen NV

7

Белгија, Peer

Идентификација 30003483

Mercedes Benz SK 1748 4x2 tractor unit - камион влекач
 6
9 000 EUR

Камион влекач

1992
523 000 km
Корисна носивост: 10 200 kg
Бруто тежина: 17 500 kg

Онлајн: 1мес 26ден

Fiš d.o.o.

7

Словенија, Gomilsko, Slovenia

Mercedes-Benz SK 1944LS GROSSRAUM (EPS WITH CLUTCH / REDUCTION AXLE) - камион влекач
 11
10 400 EUR
Нето цена

Камион влекач

1994
689 000 km
4x2
435 hp

Онлајн: 5мес 27ден

Engel Trucks B.V.

7

Холандија, MEERKERK (HOLLAND)

Идентификација SN 44777091

Mercedes-Benz SK 1936 4x4 top V 10 - камион влекач
 11
11 300 EUR
Нето цена

Камион влекач

1981
548 704 km
4x4
320 hp
Корисна носивост: 11 410 kg
Бруто тежина: 19 000 kg

Онлајн: 6мес 28ден

Smeets & Zonen NV

7

Белгија, Peer

Идентификација 19105216

Mercedes-Benz SK 1735 LS v8 - камион влекач
 7
9 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

1991
843 567 km
4x2
Корисна носивост: 9 545 kg
Бруто тежина: 16 000 kg

Онлајн: 7мес 20ден

Kleyn Trucks

14

Холандија, Vuren, The Netherlands

Идентификација 266779

MERCEDES-BENZ SK 1838 - камион влекач
 8
10 900 EUR

Камион влекач

1993
373 hp

Онлајн: 9мес 15ден

KMM Truck GmbH & Co. KG

Германија, München

Идентификација 1509-03

MERCEDES-BENZ SK 1735 - камион влекач
 16
10 900 EUR

Камион влекач

1990
344 hp

Онлајн: 9мес 15ден

KMM Truck GmbH & Co. KG

Германија, München

Идентификација 1509-04

MERCEDES-BENZ SK 1748 - камион влекач
 10
10 900 EUR

Камион влекач

1989
473 hp

Онлајн: 9мес 15ден

KMM Truck GmbH & Co. KG

Германија, München

Идентификација 1508-11

MERCEDES-BENZ SK 1844 - камион влекач
 8
8 900 EUR

Камион влекач

1995
432 hp

Онлајн: 9мес 15ден

KMM Truck GmbH & Co. KG

Германија, München

Идентификација 1508-12

Mercedes-Benz SK 2044 1844 1838 Eurocab 1e hand - камион влекач
 9
11 800 EUR
Нето цена

Камион влекач

1996
811 466 km
4x2
440 hp
Корисна носивост: 6 700 kg
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 11мес

Smeets & Zonen NV

7

Белгија, Peer

Идентификација 30001538

Mercedes-Benz SK 1834 manual francais 1e main - камион влекач
 11
9 300 EUR
Нето цена

Камион влекач

1994
972 380 km
4x2
Корисна носивост: 12 250 kg
Бруто тежина: 19 000 kg

Онлајн: 1год 1мес

Smeets & Zonen NV

7

Белгија, Peer

Идентификација 30001496

Mercedes SK 1422 - камион влекач
 7
Прашајте за цена

Камион влекач

1984
362 640 km
4x2
Бруто тежина: 19 000 kg

Онлајн: 1год 2мес

GUAINVILLE INTERNATIONAL

10

Франција, LIMAY

Идентификација 782959

MERCEDES BENZ 1834 SK - камион влекач
 5
8 500 EUR

Камион влекач

1992
481 325 km
4x2
340 hp

Онлајн: 1год 2мес

AUTO-CZĘŚCI J.J.ŁAJCA I K.ŁAJCA SPÓŁKA JAWNA

Полска, JANTAROWA 9 82-100 NOWY DWÓR GDAŃSKI, POLAND

Mercedes-Benz SK 2629 - 6x4 - камион влекач
 11
23 350 EUR
Нето цена

Камион влекач

1989
672 000 km
6x4
290 hp

Онлајн: 1год 4мес

Degroote Trucks & Trailers

15

Белгија, BE

Идентификација 12062059

Mercedes-Benz SK 1831 AK 4x4 - камион влекач
 15
22 900 EUR

Камион влекач

1998
54 500 km
4x4
312 hp
Корисна носивост: 7 200 kg
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 1год 5мес

Gassmann GmbH

14

Германија, Göttingen

Идентификација 80517

Mercedes SK 2038 - камион влекач
 7
Прашајте за цена

Камион влекач

1995
323 424 km
4x2
Бруто тежина: 19 000 kg

Онлајн: 2год 1мес

GUAINVILLE INTERNATIONAL

10

Франција, LIMAY

Идентификација CY159QG

Mercedes-Benz SK 2648S - 6x4 - камион влекач
 10
22 850 EUR
Нето цена

Камион влекач

1991
163 550 km
6x4
480 hp

Онлајн: 2год 6мес

Degroote Trucks & Trailers

15

Белгија, BE

Идентификација 16101477

Mercedes-Benz SK 1844LS - камион влекач
 10
13 850 EUR
Нето цена

Камион влекач

1997
623 983 km
4x2
440 hp

Онлајн: 2год 6мес

Degroote Trucks & Trailers

15

Белгија, BE

Идентификација 16081316

Mercedes-Benz SK 2635S - 2435S - 6x4 - камион влекач
 9
19 850 EUR
Нето цена

Камион влекач

1989
322 000 km
6x4
350 hp

Онлајн: 2год 6мес

Degroote Trucks & Trailers

15

Белгија, BE

Идентификација 15102231

1 2   

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.