Камиони влекачи MERCEDES-BENZ Arocs


   Страница 1 од 3 1/3   
Сортирај според:
Резултати по страница:
Mercedes-Benz Arocs 1848 LS Aufmerksamkeits Assistent 4x2  - камион влекач
 10
64 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2017
91 000 km
4x2
476 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 4ден

TruckStore Brussels

9 M

Белгија, Aartselaar

Mercedes-Benz Arocs AROCS 3345 LS - камион влекач
 8
79 900 EUR

Камион влекач

2016
198 653 km
6x4
448 hp
Корисна носивост: 23 050 kg
Бруто тежина: 33 000 kg

Онлајн: 5ден

TruckStore Piacenza

8 M

Италија, Piacenza

Идентификација 193007S5990

Mercedes-Benz 1842 LS, Arocs, 4x2, Kipphydr., Bl/Lu  - камион влекач
 11
28 500 EUR
Нето цена

Камион влекач

2014
470 050 km
4x2
421 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 6ден

Eschen Nutzfahrzeuge GmbH

10

Германија, Stuhr

Идентификација 0054/20

Mercedes-Benz AROCS 1843 4X2 + SCHMITZ KIPPER/TIPPER TRAILER  - камион влекач
 9
Прашајте за цена

Камион влекач

2014
376 133 km
4x2
430 hp

Онлајн: 7ден

Geurts Trucks B.V.

8

Холандија, ANDELST

Mercedes-Benz Arocs 1840,Kipphydraulik,ClassicSpace,EURO6,CB-Fun - камион влекач
 10
38 900 EUR

Камион влекач

2016
270 871 km
4x2
394 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 19ден

MAN Truck & Bus Deutschland GmbH - TopUsed Center (Hamburg)

M

Германија, D-22113 Hamburg

Идентификација 0001183537

Mercedes-Benz Arocs 2040 AS 4x4,Kipphydraulik,ClassicSpace,EURO6 - камион влекач
 10
57 900 EUR

Камион влекач

2016
252 254 km
4x4
394 hp
Бруто тежина: 20 000 kg

Онлајн: 19ден

MAN Truck & Bus Deutschland GmbH - TopUsed Center (Hamburg)

M

Германија, D-22113 Hamburg

Идентификација 0001183529

Mercedes-Benz Arocs 2040 AS 4x4,Kipphydraulik,ClassicSpace,EURO6 - камион влекач
 10
57 900 EUR

Камион влекач

2016
267 185 km
4x4
394 hp
Бруто тежина: 20 000 kg

Онлајн: 19ден

MAN Truck & Bus Deutschland GmbH - TopUsed Center (Hamburg)

M

Германија, D-22113 Hamburg

Идентификација 0001183550

Mercedes-Benz Arocs 1840,Kipphydraulik,ClassicSpace,EURO6,CB-Fun - камион влекач
 10
38 900 EUR

Камион влекач

2016
285 167 km
4x2
394 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 19ден

MAN Truck & Bus Deutschland GmbH - TopUsed Center (Hamburg)

M

Германија, D-22113 Hamburg

Идентификација 0001183545

Mercedes-Benz Arocs 1840,Kipphydraulik,ClassicSpace,EURO6,CB-Fun - камион влекач
 11
38 900 EUR

Камион влекач

2016
298 608 km
4x2
394 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 19ден

MAN Truck & Bus Deutschland GmbH - TopUsed Center (Hamburg)

M

Германија, D-22113 Hamburg

Идентификација 0001183544

Mercedes-Benz Arocs 2040 AS 4x4,Kipphydraulik,ClassicSpace,EURO6 - камион влекач
 11
57 900 EUR

Камион влекач

2016
265 757 km
4x4
394 hp
Бруто тежина: 20 000 kg

Онлајн: 19ден

MAN Truck & Bus Deutschland GmbH - TopUsed Center (Hamburg)

M

Германија, D-22113 Hamburg

Идентификација 0001183522

Mercedes-Benz Arocs 2040 AS 4x4,Kipphydraulik,ClassicSpace,EURO6 - камион влекач
 10
56 900 EUR

Камион влекач

2016
296 525 km
4x4
394 hp
Бруто тежина: 20 000 kg

Онлајн: 19ден

MAN Truck & Bus Deutschland GmbH - TopUsed Center (Hamburg)

M

Германија, D-22113 Hamburg

Идентификација 0001183519

Mercedes-Benz AROCS 3345 AS 6X6 TREKERS  - камион влекач
 9
Прашајте за цена

Камион влекач

2017
65 000 km
6x6
450 hp

Онлајн: 23ден

Geurts Trucks B.V.

8

Холандија, ANDELST

Mercedes-Benz AROCS 3345 AS 6X6 TREKKERS  - камион влекач
 9
Прашајте за цена

Камион влекач

2017
70 000 km
6x6
450 hp

Онлајн: 23ден

Geurts Trucks B.V.

8

Холандија, ANDELST

Mercedes-Benz AROCS 3345 AS 6X6 + HIAB X-HIPRO 558 EP-5 kran/k  - камион влекач
 9
Прашајте за цена

Камион влекач

2017
400 km
6x6
450 hp

Онлајн: 23ден

Geurts Trucks B.V.

8

Холандија, ANDELST

Mercedes-Benz Arocs 2145AS - камион влекач
 11
75 850 EUR
Нето цена

Камион влекач

2018
77 001 km
4x4
450 hp

Онлајн: 30ден

Degroote Trucks & Trailers

15

Белгија, BE

Идентификација 19112032

Mercedes-Benz Arocs 2145AS - камион влекач
 10
74 850 EUR
Нето цена

Камион влекач

2018
86 418 km
4x4
450 hp

Онлајн: 1мес 2ден

Degroote Trucks & Trailers

15

Белгија, BE

Идентификација 19112030

Mercedes-Benz Arocs 2145AS - камион влекач
 11
74 850 EUR
Нето цена

Камион влекач

2018
73 181 km
4x4
450 hp

Онлајн: 1мес 2ден

Degroote Trucks & Trailers

15

Белгија, BE

Идентификација 19112031

Mercedes-Benz Arocs 2646LS Retarder Classicspace 6x4 Hydraulik  - камион влекач
75 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2017
13 900 km
6x4
460 hp
Бруто тежина: 26 000 kg

Онлајн: 1мес 3ден

Reich Christian GmbH

Австрија, Kirchheim im Innkreis

Mercedes-Benz Arocs 1848 LS ClassicSpace L-Fahrerhaus ABS 4x2  - камион влекач
 10
64 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2017
154 000 km
4x2
476 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 1мес 14ден

TruckStore Brussels

9 M

Белгија, Aartselaar

MERCEDES-BENZ Arocs 2143 4×2 retarder Eq.Hidraulico - камион влекач
 9
39 500 EUR

Камион влекач

2015
4x2
423 hp

Онлајн: 1мес 21ден

Almerisan, S.L.

Шпанија, Almeria

1 2 3   

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.