Камиони влекачи MERCEDES-BENZ Arocs


   Страница 1 од 3 1/3   
Сортирај според:
Резултати по страница:
Mercedes-Benz Arocs 2043 AS 4x4 Sattelzugmaschine nur 130TKM ! - камион влекач
 15
44 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2016
130 620 km
4x4
428 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 17час 32мин

Auto Henze

Германија, Peine

Идентификација 27338

Mercedes-Benz Arocs 2663 LS 6x4 Turbo-Retarder Kipphydraulik - камион влекач
 15
69 790 EUR
Нето цена

Камион влекач

2016
213 670 km
6x4
625 hp
Бруто тежина: 26 000 kg

Онлајн: 6ден

Stefan Ebert GmbH

M

Германија, 36151 Burghaun/Gruben

Идентификација 085575-2

Mercedes-Benz Arocs 2663 LS 6x4 Turbo-Retarder Kipphydraulik - камион влекач
 15
69 790 EUR
Нето цена

Камион влекач

2016
213 670 km
6x4
625 hp
Бруто тежина: 26 000 kg

Онлајн: 6ден

Stefan Ebert GmbH

M

Германија, 36151 Burghaun/Gruben

Идентификација 085575

Mercedes-Benz AROCS 1848 AS + KIPHYDR. - камион влекач
 10
74 750 EUR
Нето цена

Камион влекач

2018
113 201 km
4x4
480 hp
Корисна носивост: 9 585 kg
Бруто тежина: 18 900 kg

Онлајн: 8ден

Braem

9

Белгија, Handzame

Идентификација E54680

Mercedes-Benz 4163 AS 8x6 Arocs - камион влекач
 2
Прашајте за цена

Камион влекач

Ново
2020
8x6
625 hp
Бруто тежина: 41 000 kg

Онлајн: 13ден

ES-GE Nutzfahrzeuge GmbH

11

Германија, Essen

Идентификација 27051

Mercedes-Benz Arocs 1848 LS 4X2 Retarder Manual Big-Axle ClassicSpace Euro 6 - камион влекач
 12
49 400 EUR
Нето цена

Камион влекач

2017
169 052 km
4x2
480 hp

Онлајн: 15ден

BAS Trucks B.V.

13 V

Холандија, Veghel

Идентификација 70133092

Mercedes-Benz AROCS 1842 SZM 4X4 Intarder Euro 6 + Kippaufl. - камион влекач
 20
45 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2016
349 129 km
4x4
420 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 19ден

Golec Nutzfahrzeuge

Германија, Kaufungen

Идентификација G160325

Mercedes-Benz 1845 Arocs 4x2 Euro6 Hydraulik Kipp/Walkingfloor - камион влекач
 12
39 999 EUR
Нето цена

Камион влекач

2016
272 125 km
4x2
449 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 21ден

Kanaan Mobile & Trucks Gmbh

Германија, Korschenbroich-Glehn

Mercedes-Benz 1845 Arocs  Euro6 Hydraulik Kipp/Walkingfloor - камион влекач
 12
39 999 EUR
Нето цена

Камион влекач

2016
272 125 km
4x2
449 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 21ден

Kanaan Mobile & Trucks Gmbh

Германија, Korschenbroich-Glehn

Mercedes-Benz AROCS 1843 4X2 + SCHMITZ KIPPER/TIPPER TRAILER - камион влекач
 15
Прашајте за цена

Камион влекач

2014
376 133 km
4x2
430 hp

Онлајн: 25ден

Geurts Trucks B.V.

9

Холандија, ANDELST

Mercedes-Benz Arocs 2648 6x4 E 6 Retarder 2 Leiter Hydraulik - камион влекач
 10
47 000 EUR
Нето цена

Камион влекач

2014
422 000 km
6x4
476 hp
Бруто тежина: 26 000 kg

Онлајн: 1мес 5ден

Auto Gistel Nutzfahrzeuge e.K.

Германија, Gersthofen

Mercedes-Benz SLT Arocs 4163 8×6 Push Pull - камион влекач
 1
Прашајте за цена

Камион влекач

8x6
630 hp

Онлајн: 1мес 6ден

TMH RENTAL B.V.

Холандија, nl, Schiedam

Mercedes-Benz Arocs 3340 S - камион влекач
 7
Прашајте за цена

Камион влекач

Ново
6x4
400 hp

Онлајн: 1мес 6ден

TMH RENTAL B.V.

Холандија, nl, Schiedam

Mercedes-Benz Arocs 1845 LS HAD/4x4, Kipphydraulik, - камион влекач
 11
39 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2016
290 000 km
4x4
449 hp
Корисна носивост: 9 936 kg
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 1мес 13ден

Gassmann GmbH

15

Германија, Göttingen

Идентификација 16799

Mercedes-Benz AROCS 3345 AS 6X6 TREKERS - камион влекач
 9
Прашајте за цена

Камион влекач

2017
65 000 km
6x6
450 hp

Онлајн: 1мес 21ден

Geurts Trucks B.V.

9

Холандија, ANDELST

Mercedes-Benz AROCS 1943 AS + Kiphydrauliek+ Nokkenas PTO - камион влекач
 11
46 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2015
304 141 km
4x4
430 hp
Корисна носивост: 10 284 kg
Бруто тежина: 19 000 kg

Онлајн: 1мес 28ден

Braem

9

Белгија, Handzame

Идентификација E54347

Mercedes-Benz Arocs 1848 LS 4X2 Big-Axle 4x2 Retarder Manual ClassicSpace - камион влекач
 12
52 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2017
100 256 km
4x2
480 hp

Онлајн: 2мес 1ден

BAS Trucks B.V.

13 V

Холандија, Veghel

Идентификација 70132952

Mercedes Arocs 2553 Hydrodrive - камион влекач
 17
66 500 EUR

Камион влекач

2017
191 000 km
6x2
530 hp
Корисна носивост: 15 515 kg
Бруто тежина: 26 000 kg

Онлајн: 2мес 3ден

MAN Odense A/S

10 M

Данска, Odense

Идентификација 97202

Mercedes-Benz AROCS 1943 AS + kiphydrauliek - камион влекач
 12
52 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2016
330 480 km
4x4
430 hp
Корисна носивост: 10 289 kg
Бруто тежина: 19 000 kg

Онлајн: 2мес 5ден

Braem

9

Белгија, Handzame

Идентификација E54346

Mercedes-Benz Arocs 2145AS - 4x4 - камион влекач
 11
74 850 EUR
Нето цена

Камион влекач

2018
111 003 km
4x4
450 hp

Онлајн: 2мес 16ден

Degroote Trucks & Trailers

15

Белгија, BE

Идентификација 20081291

1 2 3   

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.