Камион влекач Mercedes-Benz SK 3353 - 8x4

Онлајн: 6мес

Бренд MERCEDES-BENZ
Модел SK 3353 - 8x4
Идентификација 20010105
Година на производство 2000
Километража 408 753 km
Состојба добра
Дата на прва регистрација 18.09.2000
Нето тежина 12 420 kg
Должина 7 450 mm
Ширина 2 550 mm
Висина 3 650 mm
Боја жолта
Локација Белгија, BE
Телефон +31 767 6...
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 2
 • гориво: дизел
 • цилиндри на моторот: 8
 • излезна моќност: 530 hp (395 KW)
 • диференцијална брава
 • менувач: рачен
 • пренос: Schaltgetriebe, 16-Gang
Шасија/суспензија
 • суспензија: федер
 • суспензија на предната оска
 • конфигурација на оска: 8x4
 • број на оски: 4-оски
 • основа на тркалото: 2 500 mm
 • сопирачки: тапан
 • ABS - антиблокирачки систем за сопирање
 • предни гуми: Achse 1: 385/65R22.5, 80% / Achse 2: 315/80R22.5, 70%
 • задни гуми: Achse 1: 315/80R22.5, 50% / Achse 2: 315/80R22.5, 50%
 • резервно тркало
 • двојни тркала
Кабина/внатрешност
 • тип на кабина: кабина за спиење
 • модел на кабина: Sleeper cab
 • светла за магла
 • штитник за сонце
 • електрични огледала
 • клима уред
 • контролор на брзината
33850 EUR
33 850
EUR
 • 2 083 955 MKD
 • 39 654 USD

Нето цена

Продавач
Degroote Trucks & Trailers
Degroote Trucks & Trailers Белгија
Доверлив
15 Повеќе од 15 години со Truck1
Локално време на дилерот
06:41
Лица за контакт
Arne
English, Français, Nederlands
Sales department Degroote Trucks & Trailers Belgium
Deutsch, English, Español, Français, Nederlands
Sales department Degroote Trucks & Trailers the Netherlands
Deutsch, English, Español, Français, Nederlands
33 850
EUR
  Контактирајте го продавачот
Предмет на пораката

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

  Понуда за испорака

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.