Камион влекач Mercedes-Benz SK 3353 - 8x4

Онлајн: 6мес

Бренд MERCEDES-BENZ
Модел SK 3353 - 8x4
Идентификација 20010104
Година на производство 2000
Километража 447 190 km
Состојба добра
Дата на прва регистрација 18.09.2000
Должина 7 500 mm
Ширина 2 550 mm
Висина 3 650 mm
Боја жолта
Локација Белгија, BE
Телефон +31 767 6...
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 2
 • гориво: дизел
 • цилиндри на моторот: 8
 • излезна моќност: 530 hp (395 KW)
 • диференцијална брава
 • менувач: рачен
 • пренос: Schaltgetriebe, 16-Gang
Шасија/суспензија
 • суспензија: федер
 • суспензија на предната оска
 • конфигурација на оска: 8x4
 • број на оски: 4-оски
 • основа на тркалото: 2 500 mm
 • сопирачки: тапан
 • ABS - антиблокирачки систем за сопирање
 • предни гуми: Achse 1: 315/80R225, 80% / Achse 2: 315/80R225, 70%
 • задни гуми: Achse 1: 315/80R225, 60% / Achse 2: 315/80R225, 90%
 • двојни тркала
Кабина/внатрешност
 • тип на кабина: кабина за спиење
 • модел на кабина: Sleeper cab
 • штитник за сонце
 • електрични огледала
 • клима уред
 • контролор на брзината
33850 EUR
33 850
EUR
 • 2 083 955 MKD
 • 39 654 USD

Нето цена

Продавач
Degroote Trucks & Trailers
Degroote Trucks & Trailers Белгија
Доверлив
15 Повеќе од 15 години со Truck1
Локално време на дилерот
07:07
Лица за контакт
Arne
English, Français, Nederlands
Sales department Degroote Trucks & Trailers Belgium
Deutsch, English, Español, Français, Nederlands
Sales department Degroote Trucks & Trailers the Netherlands
Deutsch, English, Español, Français, Nederlands
33 850
EUR
  Контактирајте го продавачот
Предмет на пораката

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

  Понуда за испорака

Слични понуди

Камион влекач Mercedes-Benz SK 3353 - 8x4
Mercedes-Benz SK 3353 - 8x4
2000, 408 753 km, 8x4, Дизел, 4-оски
Белгија, Wingene
33 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz SK 3353 - 8x4, 2000
Камион влекач Mercedes-Benz SK 2648S - 6x4
Mercedes-Benz SK 2648S - 6x4
1991, 163 550 km, 6x4, Дизел, 3-оски
Белгија, Wingene
22 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz SK 2648S - 6x4, 1991
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 3248 - 8x4
Mercedes-Benz Actros 3248 - 8x4
2008, 410 007 km, 8x4, Дизел, 4-оски
Белгија, Wingene
118 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 3248 - 8x4, 2008
Камион влекач Mercedes-Benz SK 2635S - 2435S - 6x4
Mercedes-Benz SK 2635S - 2435S - 6x4
1989, 322 000 km, 6x4, Дизел, 3-оски
Белгија, Wingene
19 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz SK 2635S - 2435S - 6x4, 1989
Камион влекач Mercedes-Benz SK 1834LS
Mercedes-Benz SK 1834LS
1995, 766 000 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Белгија, Wingene
11 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz SK 1834LS, 1995
Камион влекач Mercedes-Benz Arocs 2145AS - 4x4
Mercedes-Benz Arocs 2145AS - 4x4
2018, 77 001 km, 4x4, Дизел, 2-оски
Белгија, Wingene
75 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Arocs 2145AS - 4x4, 2018
Камион влекач Mercedes-Benz Arocs 1945AS - 4x4
Mercedes-Benz Arocs 1945AS - 4x4
2016, 91 698 km, 4x4, Дизел, 2-оски
Белгија, Wingene
59 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Arocs 1945AS - 4x4, 2016
Камион влекач Mercedes-Benz Arocs 2145AS - 4x4
Mercedes-Benz Arocs 2145AS - 4x4
2018, 73 181 km, 4x4, Дизел, 2-оски
Белгија, Wingene
74 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Arocs 2145AS - 4x4, 2018
Камион влекач Mercedes-Benz Arocs 2145AS - 4x4
Mercedes-Benz Arocs 2145AS - 4x4
2018, 86 418 km, 4x4, Дизел, 2-оски
Белгија, Wingene
74 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Arocs 2145AS - 4x4, 2018
Камион влекач Mercedes-Benz Arocs 2145AS - 4x4
Mercedes-Benz Arocs 2145AS - 4x4
2016, 57 081 km, 4x4, Дизел, 2-оски
Белгија, Wingene
63 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Arocs 2145AS - 4x4, 2016
Камион влекач Mercedes-Benz Arocs 2145AS - 4x4
Mercedes-Benz Arocs 2145AS - 4x4
2016, 66 982 km, 4x4, Дизел, 2-оски
Белгија, Wingene
63 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Arocs 2145AS - 4x4, 2016
Камион влекач Mercedes-Benz Arocs 2145AS - 4x4
Mercedes-Benz Arocs 2145AS - 4x4
2016, 65 661 km, 4x4, Дизел, 2-оски
Белгија, Wingene
63 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Arocs 2145AS - 4x4, 2016

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.