Камион влекач Mercedes-Benz SK 2635S - 2435S - 6x4

Онлајн: 3год 2мес

Бренд MERCEDES-BENZ
Модел SK 2635S - 2435S - 6x4
Идентификација 15102231
Година на производство 1989
Километража 322 000 km
Дата на прва регистрација 18.09.1989
Нето тежина 7 900 kg
Должина 6 600 mm
Ширина 2 550 mm
Висина 3 100 mm
Боја црвена
Локација Белгија, BE
Телефон +31 767 6...
Мотор/погонска група
 • гориво: дизел
 • цилиндри на моторот: 8
 • излезна моќност: 350 hp (260 KW)
 • диференцијална брава
 • менувач: автоматски
 • пренос: Halbautomatisches Getriebe
Шасија/суспензија
 • суспензија: федер
 • суспензија на предната оска
 • конфигурација на оска: 6x4
 • број на оски: 3-оски
 • основа на тркалото: 3 000 mm
 • сопирачки: тапан
 • централно подмачкување
 • предни гуми: 315/80R22.5, 80%
 • задни гуми: Achse 1: 315/80R22.5, 60% / Achse 2: 315/80R22.5, 70%
Тело/надградба
 • кутија за алат
Кабина/внатрешност
 • модел на кабина: F05
 • штитник за сонце
 • електрични огледала
19850 EUR
19 850
EUR
 • 1 225 348 MKD
 • 23 160 USD

Нето цена

Продавач
Degroote Trucks & Trailers
Degroote Trucks & Trailers Белгија
Доверлив
15 Повеќе од 15 години со Truck1
Локално време на дилерот
03:53
Лица за контакт
Arne
English, Français, Nederlands
Sales department Degroote Trucks & Trailers Belgium
Deutsch, English, Español, Français, Nederlands
Sales department Degroote Trucks & Trailers the Netherlands
Deutsch, English, Español, Français, Nederlands
19 850
EUR
  Контактирајте го продавачот
Предмет на пораката

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

  Понуда за испорака

Слични понуди

Камион влекач Mercedes-Benz SK 2648S - 6x4
Mercedes-Benz SK 2648S - 6x4
1991, 163 550 km, 6x4, Дизел, 3-оски
Белгија, Wingene
22 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz SK 2648S - 6x4, 1991
Камион влекач Mercedes-Benz SK 3353 - 8x4
Mercedes-Benz SK 3353 - 8x4
2000, 447 190 km, 8x4, Дизел, 4-оски
Белгија, Wingene
33 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz SK 3353 - 8x4, 2000
Камион влекач Mercedes-Benz SK 3353 - 8x4
Mercedes-Benz SK 3353 - 8x4
2000, 408 753 km, 8x4, Дизел, 4-оски
Белгија, Wingene
33 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz SK 3353 - 8x4, 2000
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 3358S - 6x4
Mercedes-Benz Actros 3358S - 6x4
2006, 599 134 km, 6x4, Дизел, 3-оски
Белгија, Wingene
38 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 3358S - 6x4, 2006
Камион влекач Mercedes-Benz NG 2632 - 6x4
Mercedes-Benz NG 2632 - 6x4
1977, 473 000 km, 6x4, Дизел, 3-оски
Белгија, Wingene
13 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz NG 2632 - 6x4, 1977
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 2640LS - 6x4
Mercedes-Benz Actros 2640LS - 6x4
2001, 311 974 km, 6x4, Дизел, 3-оски
Белгија, Wingene
23 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 2640LS - 6x4, 2001
Камион влекач Mercedes-Benz SK 1834LS
Mercedes-Benz SK 1834LS
1995, 766 000 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Белгија, Wingene
11 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz SK 1834LS, 1995
Камион влекач Mercedes-Benz SK 1844LS
Mercedes-Benz SK 1844LS
1997, 623 983 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Белгија, Wingene
13 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz SK 1844LS, 1997
Камион влекач Mercedes-Benz Arocs 3345 - 6x6
Mercedes-Benz Arocs 3345 - 6x6
2018, 97 600 km, 6x6, Дизел, 3-оски
Белгија, Wingene
84 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Arocs 3345 - 6x6, 2018
Камион влекач Mercedes-Benz Arocs 3345 - 6x6
Mercedes-Benz Arocs 3345 - 6x6
2018, 80 546 km, 6x6, Дизел, 3-оски
Белгија, Wingene
84 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Arocs 3345 - 6x6, 2018
Камион влекач Mercedes-Benz Arocs 3345 - 6x6
Mercedes-Benz Arocs 3345 - 6x6
2018, 95 969 km, 6x6, Дизел, 3-оски
Белгија, Wingene
84 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Arocs 3345 - 6x6, 2018
Камион влекач Mercedes-Benz Arocs 3345AS - 6x6
Mercedes-Benz Arocs 3345AS - 6x6
2016, 62 947 km, 6x6, Дизел, 3-оски
Белгија, Wingene
81 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Arocs 3345AS - 6x6, 2016

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.