Камион влекач Mercedes-Benz SK 2629 - 6x4

Онлајн: 1год 5мес

Бренд MERCEDES-BENZ
Модел SK 2629 - 6x4
Идентификација 12062059
Година на производство 1989
Километража 672 000 km
Состојба добра
Дата на прва регистрација 18.09.1989
Должина 9 000 mm
Ширина 2 550 mm
Боја бела
Локација Белгија, BE
Телефон +31 767 6...
Мотор/погонска група
 • гориво: дизел
 • цилиндри на моторот: 8
 • излезна моќност: 290 hp (216 KW)
 • диференцијална брава
 • менувач: автоматски
 • пренос: Halbautomatisches Getriebe
Шасија/суспензија
 • суспензија: федер
 • суспензија на предната оска
 • конфигурација на оска: 6x4
 • број на оски: 3-оски
 • основа на тркалото: 4 450 mm
 • сопирачки: тапан
 • предни гуми: 315/80R22.5, 70%
 • задни гуми: Achse 1: 315/80R22.5, 60% / Achse 2: 315/80R22.5, 70%
 • двојни тркала
Кабина/внатрешност
 • тип на кабина: дневна кабина
 • модел на кабина: SK
23350 EUR
23 350
EUR
 • 1 436 817 MKD
 • 25 290 USD

Нето цена

Продавач
Degroote Trucks & Trailers
Degroote Trucks & Trailers Белгија
Доверлив
15 Повеќе од 15 години со Truck1
Локално време на дилерот
10:48
Лица за контакт
Arne
English, Français, Nederlands
Sales department Degroote Trucks & Trailers Belgium
Deutsch, English, Español, Français, Nederlands
Sales department Degroote Trucks & Trailers the Netherlands
Deutsch, English, Español, Français, Nederlands
23 350
EUR
  Контактирајте го продавачот
Предмет на пораката

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

  Понуда за испорака

Слични понуди

Камион влекач Mercedes-Benz SK 2635S - 2435S - 6x4
Mercedes-Benz SK 2635S - 2435S - 6x4
1989, 322 000 km, 6x4, Дизел, 3-оски
Белгија, BE
19 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz SK 2635S - 2435S - 6x4, 1989
Камион влекач Mercedes-Benz SK 2648S - 6x4
Mercedes-Benz SK 2648S - 6x4
1991, 163 550 km, 6x4, Дизел, 3-оски
Белгија, BE
22 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz SK 2648S - 6x4, 1991
Камион влекач Mercedes-Benz NG 2632 - 6x4
Mercedes-Benz NG 2632 - 6x4
1977, 473 000 km, 6x4, Дизел, 3-оски
Белгија, BE
13 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz NG 2632 - 6x4, 1977
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 3353S - 6x4
Mercedes-Benz Actros 3353S - 6x4
2000, 404 445 km, 6x4, Дизел, 3-оски
Белгија, BE
28 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 3353S - 6x4, 2000
Камион влекач Mercedes-Benz SK 1834LS
Mercedes-Benz SK 1834LS
1995, 766 000 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Белгија, BE
11 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz SK 1834LS, 1995
Камион влекач Mercedes-Benz SK 1844LS
Mercedes-Benz SK 1844LS
1997, 623 983 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Белгија, BE
13 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz SK 1844LS, 1997
Камион влекач Mercedes-Benz Arocs 3345AS - 6x6
Mercedes-Benz Arocs 3345AS - 6x6
2017, 61 927 km, 6x6, Дизел, 3-оски
Белгија, BE
89 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Arocs 3345AS - 6x6, 2017
Камион влекач Mercedes-Benz Arocs 3345AS - 6x6
Mercedes-Benz Arocs 3345AS - 6x6
2017, 49 362 km, 6x6, Дизел, 3-оски
Белгија, BE
89 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Arocs 3345AS - 6x6, 2017
Камион влекач Mercedes-Benz Arocs 3345AS - 6x6
Mercedes-Benz Arocs 3345AS - 6x6
2016, 62 947 km, 6x6, Дизел, 3-оски
Белгија, BE
81 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Arocs 3345AS - 6x6, 2016
Камион влекач Mercedes-Benz Arocs 3345AS - 6x6
Mercedes-Benz Arocs 3345AS - 6x6
2016, 85 514 km, 6x6, Дизел, 3-оски
Белгија, BE
81 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Arocs 3345AS - 6x6, 2016
Камион влекач Mercedes-Benz Arocs 3345AS - 6x6
Mercedes-Benz Arocs 3345AS - 6x6
2016, 78 200 km, 6x6, Дизел, 3-оски
Белгија, BE
81 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Arocs 3345AS - 6x6, 2016
Камион влекач Mercedes-Benz Arocs 3345AS - 6x6
Mercedes-Benz Arocs 3345AS - 6x6
2016, 71 776 km, 6x6, Дизел, 3-оски
Белгија, BE
81 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Arocs 3345AS - 6x6, 2016

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.