Слични понуди

Камион влекач MERCEDES-BENZ SK 1838
MERCEDES-BENZ SK 1838
1993, Дизел, 2-оски
Германија, München
10 900 EUR
Камион влекач MERCEDES-BENZ SK 1838, 1993
Камион влекач MERCEDES-BENZ SK 1844
MERCEDES-BENZ SK 1844
1995, Дизел, 2-оски
Германија, München
8 900 EUR
Камион влекач MERCEDES-BENZ SK 1844, 1995
Камион влекач Mercedes-Benz DB 1222 SK 1 Hand
Mercedes-Benz DB 1222 SK 1 Hand
1990, 1 300 000 km, 4x2, 2-оски
Германија, 32107 Bad Salzuflen
5 800 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz DB 1222 SK 1 Hand, 1990
Камион влекач Mercedes-Benz SK 1844LS
Mercedes-Benz SK 1844LS
1997, 623 983 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Белгија, Wingene
13 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz SK 1844LS, 1997
Камион влекач Mercedes-Benz 1838 SK V8 EPS 3 pedals
Mercedes-Benz 1838 SK V8 EPS 3 pedals
1995, 738 482 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Zetten
25 500 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz 1838 SK V8 EPS 3 pedals, 1995
Камион влекач Mercedes SK 2038
Mercedes SK 2038
1996, 791 529 km, 4x2, Дизел
Франција, LIMAY
Камион влекач Mercedes SK 2038, 1996
Камион влекач Mercedes-Benz SK 2650 6x4 manual
Mercedes-Benz SK 2650 6x4 manual
1996, 433 459 km, 6x4
Белгија, Peer
Камион влекач Mercedes-Benz SK 2650 6x4 manual, 1996
Камион влекач MERCEDES-BENZ Actros 1844
MERCEDES-BENZ Actros 1844
2008, 1 ч
Полска, Szczecin
35 990 EUR
Камион влекач MERCEDES-BENZ Actros 1844, 2008
Камион влекач MERCEDES-BENZ Actros 1844
MERCEDES-BENZ Actros 1844
2005, 1 386 000 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Италија, AGRATE BRIANZA
Камион влекач MERCEDES-BENZ Actros 1844, 2005
Камион влекач Mercedes-Benz 1844 LS
Mercedes-Benz 1844 LS
2011, 939 976 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Белгија, Meer
18 500 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz 1844 LS, 2011
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 1844
Mercedes-Benz Actros 1844
2011, 890 000 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Полска, Łódź
18 900 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 1844, 2011
Камион влекач MERCEDES-BENZ ACTROS 1844 LS
MERCEDES-BENZ ACTROS 1844 LS
2010, 4x4
Шпанија, Boceguillas
Камион влекач MERCEDES-BENZ ACTROS 1844 LS, 2010

Камион влекач Mercedes-Benz SK 2044 1844 1838 Eurocab 1e hand

Бренд MERCEDES-BENZ
Модел SK 2044 1844 1838 Eurocab 1e hand
Идентификација 30001538
Година на производство 1996
Километража 811 466 km
Дата на прва регистрација 30.04.1996
Нето тежина 11 300 kg
Бруто тежина 18 000 kg
Корисна носивост 6 700 kg
Боја бела
Локација Белгија, Peer
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 2
 • излезна моќност: 440 hp (328 KW)
 • менувач: автоматски
 • пренос: Halbautomatisches Getriebe
Шасија/суспензија
 • суспензија: федер/воздух
 • суспензија на предната оска
 • конфигурација на оска: 4x2
 • управувачки оски
 • основа на тркалото: 3 800 mm
 • предни гуми: 315/80R22.5, 25%
 • задни гуми: 315/80R22.5, 25%
 • странични облоги на шасијата
Кабина/внатрешност
 • штитник за сонце
 • радио
 • CD плеер
Доплнително
 • тахограф
Архивирана реклама

Оваа реклама беше отстранета од нашата база на податоци. Сепак, можете да испратите формулар "Посакувано возило": камион влекач Mercedes-Benz SK 2044 1844 1838 Eurocab 1e hand

Поднесете оглас "Барам..."

Поднесете оглас "Барам...": камион влекач Mercedes-Benz SK 2044 1844 1838 Eurocab 1e hand

Изберете категорија: што барате?

 • Камион
 • Камион влекач
 • Полуприколка
 • Приколка
 • Комбе
 • Автобус
 • Кампер
 • Градежна машина
 • Опрема за ракување со материјалот
 • Земјоделска машина
 • Опрема за шумарство
 • Комунално/специјално возило
 • Додаток
 • Заменски сандак/контејнер
 • Резервни делови
 • Друга машина

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.