Слични понуди

Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1844LS MEGASPACE (EPS WITH CLUTCH / AIRCONDITIONING / ETC.)
Mercedes-Benz ACTROS 1844LS MEGASPACE (EPS WITH CLUTCH / AIRCONDITIONING / ETC.)
2004, 919 000 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Meerkerk
15 500 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1844LS MEGASPACE (EPS WITH CLUTCH / AIRCONDITIONING / ETC.), 2004
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1844LS MEGASPACE (RETARDER / EPS WITH CLUTCH / AIRCONDITIONING / STEEL-/AIR SUSPENSION)
Mercedes-Benz ACTROS 1844LS MEGASPACE (RETARDER / EPS WITH CLUTCH / AIRCONDITIONING / STEEL-/AIR SUSPENSION)
2004, 833 080 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Meerkerk
15 200 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1844LS MEGASPACE (RETARDER / EPS WITH CLUTCH / AIRCONDITIONING / STEEL-/AIR SUSPENSION), 2004
Камион влекач Mercedes-Benz 1938 LS EURO 2, EPS 16, Adjustable Dish, Airco, Hub reduction
Mercedes-Benz 1938 LS EURO 2, EPS 16, Adjustable Dish, Airco, Hub reduction
1995, 739 000 km, 4x2, Дизел
Холандија, Ede
36 500 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz 1938 LS EURO 2, EPS 16, Adjustable Dish, Airco, Hub reduction, 1995
Камион влекач Mercedes-Benz SK 1834LS
Mercedes-Benz SK 1834LS
1995, 766 000 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Белгија, Wingene
11 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz SK 1834LS, 1995
Камион влекач Mercedes-Benz SK 1844LS
Mercedes-Benz SK 1844LS
1997, 623 983 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Белгија, Wingene
13 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz SK 1844LS, 1997
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1841 LS 4X2 EPS
Mercedes-Benz ACTROS 1841 LS 4X2 EPS
2006, 856 568 km, 4x2, Дизел
Холандија, Schiedam
14 900 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1841 LS 4X2 EPS, 2006
Камион влекач Mercedes-Benz SK 1735 LS v8
Mercedes-Benz SK 1735 LS v8
1991, 843 567 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
9 900 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz SK 1735 LS v8, 1991
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 1840 LS Big Axle
Mercedes-Benz Actros 1840 LS Big Axle
1998, 540 136 km, Дизел, 2-оски
Холандија, 's-Hertogenbosch
11 750 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 1840 LS Big Axle, 1998
Камион влекач Mercedes-Benz 1733 Manual, Hub reduction
Mercedes-Benz 1733 Manual, Hub reduction
1990, 735 000 km, 4x2, Дизел
Холандија, Ede
7 900 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz 1733 Manual, Hub reduction, 1990
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1946 LS-KIPHYDR.-MP3- BIG AXLE
Mercedes-Benz ACTROS 1946 LS-KIPHYDR.-MP3- BIG AXLE
2009, 669 729 km, 4x2
Белгија, Handzame
22 900 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1946 LS-KIPHYDR.-MP3- BIG AXLE, 2009
Камион влекач Mercedes-Benz SK1948
Mercedes-Benz SK1948
1990, Дизел
Холандија, 's-Hertogenbosch
13 750 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz SK1948, 1990
Камион влекач MERCEDES-BENZ SK 1844
MERCEDES-BENZ SK 1844
1995, Дизел, 2-оски
Германија, München
8 900 EUR
Камион влекач MERCEDES-BENZ SK 1844, 1995

Камион влекач Mercedes-Benz SK 1944LS GROSSRAUM (EPS WITH CLUTCH / REDUCTION AXLE)

Бренд MERCEDES-BENZ
Модел SK 1944LS GROSSRAUM (EPS WITH CLUTCH / REDUCTION AXLE)
Идентификација SN 44777091
Година на производство 1994
Километража 689 000 km
Состојба одлична
Дата на прва регистрација 20.10.1994
Нето тежина 7 040 kg
Боја бела
Локација Холандија, MEERKERK (HOLLAND)
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 2
 • гориво: дизел
 • поместување: 14 618 cc
 • цилиндри на моторот: 8
 • излезна моќност: 435 hp (324 KW)
 • диференцијална брава
 • менувач: автоматски
 • пренос: Halbautomatisches Getriebe
 • успорувач/олеснувач
Шасија/суспензија
 • суспензија: федер/воздух
 • суспензија на предната оска
 • конфигурација на оска: 4x2
 • број на оски: 2-оски
 • основа на тркалото: 3 800 mm
 • сопирачки: тапан
 • ABS - антиблокирачки систем за сопирање
 • предни гуми: 315/80R22,5, 20%
 • задни гуми: 315/80R22,5, 20%
 • двојни тркала
 • странични облоги на шасијата
Кабина/внатрешност
 • тип на кабина: кабина за спиење
 • модел на кабина: GROSSRAUM
 • кровен спојлер
 • штитник за сонце
 • електрични огледала
 • паркинг грејач
 • радио
 • CD плеер
Архивирана реклама

Оваа реклама беше отстранета од нашата база на податоци. Сепак, можете да испратите формулар "Посакувано возило": камион влекач Mercedes-Benz SK 1944LS GROSSRAUM (EPS WITH CLUTCH / REDUCTION AXLE)

Поднесете оглас "Барам..."

Поднесете оглас "Барам...": камион влекач Mercedes-Benz SK 1944LS GROSSRAUM (EPS WITH CLUTCH / REDUCTION AXLE)

Изберете категорија: што барате?

 • Камион
 • Камион влекач
 • Полуприколка
 • Приколка
 • Комбе
 • Автобус
 • Кампер
 • Градежна машина
 • Опрема за ракување со материјалот
 • Земјоделска машина
 • Опрема за шумарство
 • Комунално/специјално возило
 • Додаток
 • Заменски сандак/контејнер
 • Резервни делови
 • Друга машина

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.