Камион влекач Mercedes-Benz SK 1936 4x4 top V 10

Онлајн: 7мес 17ден

Бренд MERCEDES-BENZ
Модел SK 1936 4x4 top V 10
Идентификација 19105216
Година на производство 1981
Километража 548 704 km
Дата на прва регистрација 22.01.1981
Нето тежина 7 590 kg
Бруто тежина 19 000 kg
Корисна носивост 11 410 kg
Боја бела
Локација Белгија, Peer
Телефон +32 (0)11 6...
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 1
 • излезна моќност: 320 hp (238 KW)
 • менувач: рачен
 • пренос: Schaltgetriebe, 8-Gang
Шасија/суспензија
 • суспензија: федер
 • суспензија на предната оска
 • конфигурација на оска: 4x4
 • управувачки оски
 • основа на тркалото: 3 700 mm
 • предни гуми: 315/80R22.5, 25%
 • задни гуми: 315/80R22.5, 50%
Кабина/внатрешност
 • радио
 • CD плеер
Доплнително
 • тахограф
11300 EUR
11 300
EUR
 • 695 333 MKD
 • 12 239 USD

Нето цена

Продавач
Smeets & Zonen NV
Smeets & Zonen NV Белгија
Доверлив
7 Повеќе од 7 години со Truck1
Локално време на дилерот
10:06
11 300
EUR
  Контактирајте го продавачот
Предмет на пораката

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

  Понуда за испорака

Слични понуди

Камион влекач Mercedes-Benz SK 2650 6x4 manual
Mercedes-Benz SK 2650 6x4 manual
1996, 433 459 km, 6x4
Белгија, Peer
Камион влекач Mercedes-Benz SK 2650 6x4 manual, 1996
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 2040 AS 4x4 Top 1a
Mercedes-Benz Actros 2040 AS 4x4 Top 1a
2002, 639 798 km, 4x4
Белгија, Peer
15 700 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 2040 AS 4x4 Top 1a, 2002
Камион влекач Mercedes-Benz SK 2635 13 axles
Mercedes-Benz SK 2635 13 axles
1990, 501 167 km, 6x4
Белгија, Peer
21 900 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz SK 2635 13 axles, 1990
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 1843 538"km top
Mercedes-Benz Actros 1843 538"km top
2000, 538 522 km, 4x2
Белгија, Peer
12 400 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 1843 538"km top, 2000
Камион влекач MAN 33.463 V 10 + crane V 10 works perfect
MAN 33.463 V 10 + crane V 10 works perfect
1990, 823 560 km, 6x4
Белгија, Peer
10 900 EUR
Камион влекач MAN 33.463 V 10 + crane V 10 works perfect, 1990
Камион влекач Mercedes-Benz SK 2044 1844 1838 Eurocab 1e hand
Mercedes-Benz SK 2044 1844 1838 Eurocab 1e hand
1996, 811 466 km, 4x2
Белгија, Peer
10 900 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz SK 2044 1844 1838 Eurocab 1e hand, 1996
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 1845 Bigspace 50 x
Mercedes-Benz Actros 1845 Bigspace 50 x
2015, 770 000 km, 4x2
Белгија, Peer
24 900 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 1845 Bigspace 50 x, 2015
Камион влекач DAF 2100 lames steel 489"km
DAF 2100 lames steel 489"km
1981, 489 881 km, 4x2
Белгија, Peer
4 800 EUR
Камион влекач DAF 2100 lames steel 489"km, 1981
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 3343 6x6 tractor
Mercedes-Benz Actros 3343 6x6 tractor
2001, 777 111 km, 6x6
Белгија, Peer
25 700 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 3343 6x6 tractor, 2001
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 1846 FASSI F140 / 4
Mercedes-Benz Actros 1846 FASSI F140 / 4
2003, 1 276 148 km, 4x2
Белгија, Peer
17 900 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 1846 FASSI F140 / 4, 2003
Камион влекач Iveco Stralis 480 Zf intarder E6 Top 3x
Iveco Stralis 480 Zf intarder E6 Top 3x
2014, 885 173 km, 4x2
Белгија, Peer
16 350 EUR
Камион влекач Iveco Stralis 480 Zf intarder E6 Top 3x, 2014
Камион влекач Renault Premium 400 manual pump 7x top 1a
Renault Premium 400 manual pump 7x top 1a
1998, 856 267 km, 4x2
Белгија, Peer
7 100 EUR
Камион влекач Renault Premium 400 manual pump 7x top 1a, 1998

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.