Камион влекач Mercedes-Benz SK 1844LS

Онлајн: 3год 1мес

Бренд MERCEDES-BENZ
Модел SK 1844LS
Идентификација 16081316
Година на производство 1997
Километража 623 983 km
Состојба добра
Дата на прва регистрација 09.01.1997
Нето тежина 7 550 kg
Должина 6 200 mm
Ширина 2 550 mm
Висина 3 350 mm
Боја бела
Локација Белгија, BE
Телефон +31 767 6...
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 2
 • гориво: дизел
 • цилиндри на моторот: 6
 • излезна моќност: 440 hp (328 KW)
 • диференцијална брава
 • менувач: автоматски
 • пренос: Halbautomatisches Getriebe
 • ASR - регулација против пролизгување
Шасија/суспензија
 • суспензија: федер/воздух
 • суспензија на предната оска
 • конфигурација на оска: 4x2
 • број на оски: 2-оски
 • основа на тркалото: 3 800 mm
 • сопирачки: тапан
 • централно подмачкување
 • ABS - антиблокирачки систем за сопирање
 • ESP - електронска контрола на стабилноста
 • предни гуми: 315/70R22.5, 50%
 • задни гуми: 315/70R22.5, 65%
 • двојни тркала
Тело/надградба
 • кутија за алат
Кабина/внатрешност
 • тип на кабина: кабина за спиење
 • модел на кабина: F06
 • светла за магла
 • штитник за сонце
 • електрични огледала
 • паркинг грејач
 • контролор на брзината
 • радио
13850 EUR
13 850
EUR
 • 854 966 MKD
 • 16 160 USD

Нето цена

Продавач
Degroote Trucks & Trailers
Degroote Trucks & Trailers Белгија
Доверлив
15 Повеќе од 15 години со Truck1
Локално време на дилерот
12:34
Лица за контакт
Arne
English, Français, Nederlands
Sales department Degroote Trucks & Trailers Belgium
Deutsch, English, Español, Français, Nederlands
Sales department Degroote Trucks & Trailers the Netherlands
Deutsch, English, Español, Français, Nederlands
13 850
EUR
  Контактирајте го продавачот
Предмет на пораката

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

  Понуда за испорака

Слични понуди

Камион влекач Mercedes-Benz Actros 1844LS
Mercedes-Benz Actros 1844LS
2012, 725 793 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Белгија, Wingene
21 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 1844LS, 2012
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 1844LS
Mercedes-Benz Actros 1844LS
2008, 871 666 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Белгија, Wingene
16 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 1844LS, 2008
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 1844LS MegaSpace
Mercedes-Benz Actros 1844LS MegaSpace
2011, 1 211 176 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Белгија, Wingene
20 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 1844LS MegaSpace, 2011
Камион влекач Mercedes-Benz SK 1834LS
Mercedes-Benz SK 1834LS
1995, 766 000 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Белгија, Wingene
11 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz SK 1834LS, 1995
Камион влекач Mercedes-Benz Axor 1840LS
Mercedes-Benz Axor 1840LS
2006, 944 690 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Белгија, Wingene
12 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Axor 1840LS, 2006
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 1843LS
Mercedes-Benz Actros 1843LS
1998, 708 620 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Белгија, Wingene
11 350 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 1843LS, 1998
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 1841LS
Mercedes-Benz Actros 1841LS
2007, 531 571 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Белгија, Wingene
14 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 1841LS, 2007
Камион влекач Mercedes-Benz Axor 1840LS
Mercedes-Benz Axor 1840LS
2009, 599 499 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Белгија, Wingene
14 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Axor 1840LS, 2009
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 1942 LS
Mercedes-Benz Actros 1942 LS
2017, 310 452 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Белгија, Wingene
38 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 1942 LS, 2017
Камион влекач Mercedes-Benz Axor 1840LS
Mercedes-Benz Axor 1840LS
2010, 785 000 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Белгија, Wingene
14 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Axor 1840LS, 2010
Камион влекач Mercedes-Benz Axor 1840LS
Mercedes-Benz Axor 1840LS
2009, 786 635 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Белгија, Wingene
14 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Axor 1840LS, 2009
Камион влекач Mercedes-Benz Axor 1840LS
Mercedes-Benz Axor 1840LS
2010, 701 412 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Белгија, Wingene
14 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Axor 1840LS, 2010

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.