Камион влекач Mercedes-Benz SK 1831 AK 4x4

Онлајн: 1год 6мес

Бренд MERCEDES-BENZ
Модел SK 1831 AK 4x4
Идентификација 80517
Година на производство 1998
Километража 54 500 km
Дата на прва регистрација 01.07.1998
Бруто тежина 18 000 kg
Корисна носивост 7 200 kg
Локација Германија, Göttingen
Телефон +49 551 8...
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 2
 • гориво: дизел
 • поместување: 10 964 cc
 • излезна моќност: 312 hp (232 KW)
 • менувач: рачен
Шасија/суспензија
 • конфигурација на оска: 4x4
 • број на оски: 2-оски
 • погон на сите тркала
 • ABS - антиблокирачки систем за сопирање
Кабина/внатрешност
 • тип на кабина: дневна кабина
 • контролор на брзината
 • серво волан
 • број на седишта: 2
22900 EUR
22 900
EUR
 • 1 410 571 MKD
 • 24 725 USD

Продавач
Gassmann GmbH
Gassmann GmbH Германија
Доверлив
14 Повеќе од 14 години со Truck1
Локално време на дилерот
14:28
22 900
EUR
  Контактирајте го продавачот
Предмет на пораката

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

  Понуда за испорака

Слични понуди

Камион влекач Mercedes-Benz SK 25/2644K 6x4 Tractor Unit
Mercedes-Benz SK 25/2644K 6x4 Tractor Unit
1995, 182 132 km, 6x4, Дизел, 3-оски
Германија, Göttingen
29 900 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz SK 25/2644K 6x4 Tractor Unit, 1995
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 2646 LS/6x4
Mercedes-Benz Actros 2646 LS/6x4
2006, 554 000 km, 6x4, 3-оски
Германија, Göttingen
29 900 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 2646 LS/6x4, 2006
Камион влекач Mercedes-Benz Arocs 2043 AS 4x4 Kipphydraulik u. Paul
Mercedes-Benz Arocs 2043 AS 4x4 Kipphydraulik u. Paul
2015, 155 602 km, 4x4, Дизел, 2-оски
Германија, Göttingen
55 900 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Arocs 2043 AS 4x4 Kipphydraulik u. Paul, 2015
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 2863 LS 6x4, MirrorCam, StreamSpace,
Mercedes-Benz Actros 2863 LS 6x4, MirrorCam, StreamSpace,
6x4, Дизел, 3-оски
Германија, Göttingen
94 500 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 2863 LS 6x4, MirrorCam, StreamSpace,
Камион влекач Mercedes-Benz S 1628LS 4x2 Schwingsitz
Mercedes-Benz S 1628LS 4x2 Schwingsitz
1983, 890 731 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Германија, Göttingen
9 900 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz S 1628LS 4x2 Schwingsitz, 1983
Камион влекач Mercedes-Benz Axor 1840LS 4x2 Szg
Mercedes-Benz Axor 1840LS 4x2 Szg
2006, 1 082 900 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Германија, Göttingen
13 900 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Axor 1840LS 4x2 Szg, 2006
Камион влекач Mercedes-Benz Axor 1840LS 4x2 Szg
Mercedes-Benz Axor 1840LS 4x2 Szg
2006, 1 081 900 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Германија, Göttingen
12 500 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Axor 1840LS 4x2 Szg, 2006
Камион влекач Mercedes-Benz Axor 1840 LS 4x2 Kipphydraulik
Mercedes-Benz Axor 1840 LS 4x2 Kipphydraulik
2011, 495 232 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Германија, Göttingen
18 900 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Axor 1840 LS 4x2 Kipphydraulik, 2011
Камион влекач Mercedes-Benz Axor 1840 LS 4x2 Kipphydraulik
Mercedes-Benz Axor 1840 LS 4x2 Kipphydraulik
2011, 526 000 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Германија, Göttingen
18 900 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Axor 1840 LS 4x2 Kipphydraulik, 2011
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 1844 LS 4x2 MegaSpace
Mercedes-Benz Actros 1844 LS 4x2 MegaSpace
2007, 973 600 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Германија, Göttingen
15 900 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 1844 LS 4x2 MegaSpace, 2007
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 1846 LS 4x2, Kipphydraulik, Retarder,
Mercedes-Benz Actros 1846 LS 4x2, Kipphydraulik, Retarder,
2017, 232 816 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Германија, Göttingen
54 900 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 1846 LS 4x2, Kipphydraulik, Retarder,, 2017
Камион влекач Mercedes-Benz Axor 1840 LS 4x2 Szg , Kipphydraulik
Mercedes-Benz Axor 1840 LS 4x2 Szg , Kipphydraulik
2011, 480 887 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Германија, Göttingen
17 900 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Axor 1840 LS 4x2 Szg , Kipphydraulik, 2011

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.