Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1842 LS retarder euro 6

Онлајн: 1год 8мес

Бренд MERCEDES-BENZ
Модел ACTROS 1842 LS retarder euro 6
Идентификација 261687
Година на производство 2013
Километража 773 619 km
Состојба добра
Дата на прва регистрација 01.06.2013
Нето тежина 8 456 kg
Бруто тежина 19 000 kg
Корисна носивост 10 544 kg
Должина 6 400 mm
Ширина 2 550 mm
Висина 4 000 mm
Боја бела
Локација Холандија, Vuren, The Netherlands
Телефон +311836...
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 6
 • гориво: дизел
 • излезна моќност: 421 hp (313 KW)
 • менувач: автоматски
 • пренос: Automatikgetriebe
 • успорувач/олеснувач
 • ASR - регулација против пролизгување
Шасија/суспензија
 • суспензија: федер/воздух
 • конфигурација на оска: 4x2
 • број на оски: 2-оски
 • управувачки оски
 • основа на тркалото: 3 700 mm
 • сопирачки: диск
 • ABS - антиблокирачки систем за сопирање
 • двојни тркала
Кабина/внатрешност
 • тип на кабина: дневна кабина
 • клима уред
 • паркинг грејач
 • контролор на брзината
Доплнително
 • тахограф
17950 EUR
17 950
EUR
 • 1 106 546 MKD
 • 21 368 USD

Нето цена

Продавач
Kleyn Trucks
Kleyn Trucks Холандија
Доверлив
15 Повеќе од 15 години со Truck1
Локално време на дилерот
00:04
Лица за контакт
Bogdan Dumitru
English, Română
Jan Groeneveld
Deutsch, English, Magyar, Nederlands
Serghei Yakimovich
English, Nederlands, Русский, Українська
Tonton Shimba
English, Français, Nederlands, Português
Bogdan Susnea
English, Nederlands, Română
Arnt van der Steen
Deutsch, English, Español, Nederlands
علي الشمري / Juan Ali
العربية, English, Nederlands
17 950
EUR
  Контактирајте го продавачот
Предмет на пораката

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

  Понуда за испорака

Слични понуди

Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1842 LS -nr mega
Mercedes-Benz ACTROS 1842 LS -nr mega
2013, 1 007 036 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
13 950 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1842 LS -nr mega, 2013
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1842 LS
Mercedes-Benz ACTROS 1842 LS
2012, 988 905 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
17 950 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1842 LS, 2012
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1842 LS gigaspace euro 5
Mercedes-Benz ACTROS 1842 LS gigaspace euro 5
2012, 1 076 726 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
17 950 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1842 LS gigaspace euro 5, 2012
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1842 LS 2142
Mercedes-Benz ACTROS 1842 LS 2142
2014, 929 475 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
18 950 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1842 LS 2142, 2014
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1845 LS retarder l793 euro5
Mercedes-Benz ACTROS 1845 LS retarder l793 euro5
2013, 719 803 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
18 900 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1845 LS retarder l793 euro5, 2013
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1845 LS euro 5 retarder
Mercedes-Benz ACTROS 1845 LS euro 5 retarder
2014, 842 904 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
16 900 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1845 LS euro 5 retarder, 2014
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1945 LS euro 5
Mercedes-Benz ACTROS 1945 LS euro 5
2013, 645 512 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
18 900 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1945 LS euro 5, 2013
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1846 LS retarder
Mercedes-Benz ACTROS 1846 LS retarder
2004, 295 293 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
15 900 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1846 LS retarder, 2004
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1842 LS gigaspace *31l878*
Mercedes-Benz ACTROS 1842 LS gigaspace *31l878*
2014, 961 066 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
18 950 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1842 LS gigaspace *31l878*, 2014
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1845 LS gigaspace
Mercedes-Benz ACTROS 1845 LS gigaspace
2013, 761 283 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
18 950 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1845 LS gigaspace, 2013
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1845 LS my 2014
Mercedes-Benz ACTROS 1845 LS my 2014
2013, 713 488 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
17 900 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1845 LS my 2014, 2013
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1845 LS
Mercedes-Benz ACTROS 1845 LS
2015, 418 287 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
26 950 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1845 LS, 2015

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.