Слични понуди

Камион влекач Mercedes-Benz Actros 1840
Mercedes-Benz Actros 1840
2001, 492 314 km
Белгија, Peer
12 300 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 1840, 2001
Камион влекач MERCEDES-BENZ ACTROS 1840
MERCEDES-BENZ ACTROS 1840
2015, 779 997 km
Италија, Andria
Камион влекач MERCEDES-BENZ ACTROS 1840, 2015
Камион влекач Mercedes-Benz Axor 1840 manual
Mercedes-Benz Axor 1840 manual
2005, 857 205 km, 4x2
Белгија, Peer
10 900 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Axor 1840 manual, 2005
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 1840 , Airco
Mercedes-Benz Actros 1840 , Airco
1997, 470 983 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Susteren
9 500 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 1840 , Airco, 1997
Камион влекач MERCEDES ACTROS 1840
MERCEDES ACTROS 1840
2001, 320 000 km
Франција, Aveyron
Камион влекач MERCEDES ACTROS 1840, 2001
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 1840LS - ADR
Mercedes-Benz Actros 1840LS - ADR
2014, 1 048 000 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Белгија, Wingene
19 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 1840LS - ADR, 2014
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1840 drum compressor
Mercedes-Benz ACTROS 1840 drum compressor
2014, 647 941 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
23 950 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1840 drum compressor, 2014
Камион влекач Mercedes-Benz AXOR 1840 + MANUAL + EURO 5 + PTO
Mercedes-Benz AXOR 1840 + MANUAL + EURO 5 + PTO
2009, 746 259 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Roosendaal
9 750 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz AXOR 1840 + MANUAL + EURO 5 + PTO, 2009
Камион влекач MERCEDES-BENZ Axor 1840 - Manual - Only 350 tkm !!!
MERCEDES-BENZ Axor 1840 - Manual - Only 350 tkm !!!
2008, 353 000 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Литванија, Vilnius
10 400 EUR
Камион влекач MERCEDES-BENZ Axor 1840 - Manual - Only 350 tkm !!!, 2008
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 1840 HIAB 175-3
Mercedes-Benz Actros 1840 HIAB 175-3
1998, 726 547 km, 4x2
Белгија, Peer
15 900 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 1840 HIAB 175-3, 1998
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 1835 manual
Mercedes-Benz Actros 1835 manual
1999, 929 147 km, 4x2
Белгија, Peer
11 800 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 1835 manual, 1999
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1841 MANUAL
Mercedes-Benz ACTROS 1841 MANUAL
2007, 366 304 km, Дизел
Белгија, Meer
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1841 MANUAL, 2007

Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1840 f04 manual gearbox

Бренд MERCEDES-BENZ
Модел ACTROS 1840 f04 manual gearbox
Идентификација 275222
Година на производство 2003
Километража 204 005 km
Дата на прва регистрација 01.09.2003
Нето тежина 7 080 kg
Бруто тежина 19 000 kg
Корисна носивост 11 920 kg
Должина 6 000 mm
Ширина 2 550 mm
Висина 3 500 mm
Боја бела
Локација Холандија, Vuren, The Netherlands
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 1
 • гориво: дизел
 • излезна моќност: 394 hp (293 KW)
 • мотор: MB
 • менувач: автоматски
 • пренос: Automatikgetriebe
 • сила при поаѓање
 • успорувач/олеснувач
Шасија/суспензија
 • суспензија: федер/воздух
 • конфигурација на оска: 4x2
 • број на оски: 2-оски
 • управувачки оски
 • основа на тркалото: 3 600 mm
 • сопирачки: диск
 • ABS - антиблокирачки систем за сопирање
 • двојни тркала
Тело/надградба
 • пумпа
Кабина/внатрешност
 • тип на кабина: дневна кабина
 • контролор на брзината
Доплнително
 • тахограф
Архивирана реклама

Оваа реклама беше отстранета од нашата база на податоци. Сепак, можете да испратите формулар "Посакувано возило": камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1840 f04 manual gearbox

Поднесете оглас "Барам..."

Поднесете оглас "Барам...": камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1840 f04 manual gearbox

Изберете категорија: што барате?

 • Камион
 • Камион влекач
 • Полуприколка
 • Приколка
 • Комбе
 • Автобус
 • Кампер
 • Градежна машина
 • Опрема за ракување со материјалот
 • Земјоделска машина
 • Опрема за шумарство
 • Комунално/специјално возило
 • Додаток
 • Заменски сандак/контејнер
 • Резервни делови
 • Друга машина

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.