Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1840 drum compressor

Онлајн: 4мес 4ден

Бренд MERCEDES-BENZ
Модел ACTROS 1840 drum compressor
Идентификација 274047
Година на производство 2014
Километража 647 941 km
Состојба добра
Дата на прва регистрација 01.03.2014
Нето тежина 7 500 kg
Бруто тежина 19 500 kg
Корисна носивост 12 000 kg
Должина 6 150 mm
Ширина 2 550 mm
Висина 3 800 mm
Боја црвена
Локација Холандија, Vuren, The Netherlands
Телефон +311836...
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 6
 • гориво: дизел
 • поместување: 10 677 cc
 • цилиндри на моторот: 6
 • излезна моќност: 394 hp (293 KW)
 • мотор: MB
 • менувач: автоматски
 • пренос: Automatikgetriebe
 • сила при поаѓање
 • ASR - регулација против пролизгување
Шасија/суспензија
 • суспензија: федер/воздух
 • конфигурација на оска: 4x2
 • број на оски: 2-оски
 • управувачки оски
 • основа на тркалото: 3 850 mm
 • сопирачки: диск
 • ABS - антиблокирачки систем за сопирање
 • ESP - електронска контрола на стабилноста
 • двојни тркала
 • лесни алуминиумски тркала
Тело/надградба
 • пумпа
Кабина/внатрешност
 • тип на кабина: кабина за спиење
 • клима уред
 • паркинг грејач
 • контролор на брзината
 • број на седишта: 2
Доплнително
 • тахограф
23950 EUR
23 950
EUR
 • 1 475 617 MKD
 • 28 212 USD

Нето цена

Продавач
Kleyn Trucks
Kleyn Trucks Холандија
Доверлив
15 Повеќе од 15 години со Truck1
Локално време на дилерот
09:36
Лица за контакт
Bogdan Dumitru
English, Română
Jan Groeneveld
Deutsch, English, Magyar, Nederlands
Rob Schrievers
English, Español, Italiano, Nederlands, Português
Serghei Yakimovich
English, Nederlands, Русский, Українська
Tonton Shimba
English, Français, Nederlands, Português
Bogdan Susnea
English, Nederlands, Română
Arnt van der Steen
Deutsch, English, Español, Nederlands
علي الشمري / Juan Ali
العربية, English, Nederlands
23 950
EUR
  Контактирајте го продавачот
Предмет на пораката

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

  Понуда за испорака

Слични понуди

Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1843 rti compressor
Mercedes-Benz ACTROS 1843 rti compressor
2014, 752 931 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
22 950 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1843 rti compressor, 2014
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1842 LS 2142
Mercedes-Benz ACTROS 1842 LS 2142
2014, 929 475 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
18 950 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1842 LS 2142, 2014
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1845 LS my 2014
Mercedes-Benz ACTROS 1845 LS my 2014
2013, 713 488 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
17 900 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1845 LS my 2014, 2013
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1845 LS euro 5 retarder
Mercedes-Benz ACTROS 1845 LS euro 5 retarder
2014, 842 904 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
17 900 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1845 LS euro 5 retarder, 2014
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1842 LS gigaspace *31l878*
Mercedes-Benz ACTROS 1842 LS gigaspace *31l878*
2014, 961 066 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
18 950 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1842 LS gigaspace *31l878*, 2014
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1845 LS
Mercedes-Benz ACTROS 1845 LS
2016, 580 801 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
27 900 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1845 LS, 2016
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1842 LS
Mercedes-Benz ACTROS 1842 LS
2012, 988 905 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
17 950 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1842 LS, 2012
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1845 LS
Mercedes-Benz ACTROS 1845 LS
2015, 418 287 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
26 950 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1845 LS, 2015
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1845 LS gigaspace
Mercedes-Benz ACTROS 1845 LS gigaspace
2013, 761 283 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
18 950 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1845 LS gigaspace, 2013
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1842 LS euro 5
Mercedes-Benz ACTROS 1842 LS euro 5
2013, 766 657 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
17 950 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1842 LS euro 5, 2013
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1945 LS euro 5
Mercedes-Benz ACTROS 1945 LS euro 5
2013, 645 512 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
18 900 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1945 LS euro 5, 2013
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1842 LS gigaspace euro 5
Mercedes-Benz ACTROS 1842 LS gigaspace euro 5
2012, 1 076 726 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
17 950 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1842 LS gigaspace euro 5, 2012

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.