Слични понуди

Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1840 drum compressor
Mercedes-Benz ACTROS 1840 drum compressor
2014, 647 941 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
23 950 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1840 drum compressor, 2014
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 1840LS - ADR
Mercedes-Benz Actros 1840LS - ADR
2014, 1 048 000 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Белгија, Wingene
19 850 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 1840LS - ADR, 2014
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1840
Mercedes-Benz ACTROS 1840
1997, 695 886 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
12 900 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1840, 1997
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 1840
Mercedes-Benz Actros 1840
2001, 492 314 km
Белгија, Peer
12 300 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 1840, 2001
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1843 rti compressor
Mercedes-Benz ACTROS 1843 rti compressor
2014, 752 931 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
22 950 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1843 rti compressor, 2014
Камион влекач MERCEDES ACTROS 1840
MERCEDES ACTROS 1840
2001, 320 000 km
Франција, Aveyron
Камион влекач MERCEDES ACTROS 1840, 2001
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 1840 HIAB 175-3
Mercedes-Benz Actros 1840 HIAB 175-3
1998, 726 547 km, 4x2
Белгија, Peer
15 900 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 1840 HIAB 175-3, 1998
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1840 f04 manual gearbox
Mercedes-Benz ACTROS 1840 f04 manual gearbox
2003, 204 005 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
12 900 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1840 f04 manual gearbox, 2003
Камион влекач Mercedes-Benz Axor 1840
Mercedes-Benz Axor 1840
2009, 866 065 km, 4x2
Белгија, Peer
11 900 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Axor 1840, 2009
Камион влекач MERCEDES-BENZ ACTROS 2545
MERCEDES-BENZ ACTROS 2545
2014, 6x2
Литванија, Plunge
25 500 EUR
Камион влекач MERCEDES-BENZ ACTROS 2545, 2014
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1845
Mercedes-Benz ACTROS 1845
2014, 800 000 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Белгија, GENK
22 500 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1845, 2014
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1845
Mercedes-Benz ACTROS 1845
2014, 780 000 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Белгија, GENK
22 500 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1845, 2014

Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1840 drum compressor

Бренд MERCEDES-BENZ
Модел ACTROS 1840 drum compressor
Идентификација 274046
Година на производство 2014
Километража 623 532 km
Состојба добра
Дата на прва регистрација 01.03.2014
Нето тежина 7 500 kg
Бруто тежина 19 500 kg
Корисна носивост 12 000 kg
Должина 6 150 mm
Ширина 2 550 mm
Висина 3 800 mm
Боја црвена
Локација Холандија, Vuren, The Netherlands
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 6
 • гориво: дизел
 • поместување: 10 677 cc
 • цилиндри на моторот: 6
 • излезна моќност: 394 hp (293 KW)
 • мотор: MB
 • менувач: автоматски
 • пренос: Automatikgetriebe
 • сила при поаѓање
 • ASR - регулација против пролизгување
Шасија/суспензија
 • суспензија: федер/воздух
 • конфигурација на оска: 4x2
 • број на оски: 2-оски
 • управувачки оски
 • основа на тркалото: 3 850 mm
 • сопирачки: диск
 • ABS - антиблокирачки систем за сопирање
 • ESP - електронска контрола на стабилноста
 • двојни тркала
 • лесни алуминиумски тркала
Тело/надградба
 • пумпа
Кабина/внатрешност
 • тип на кабина: кабина за спиење
 • клима уред
 • паркинг грејач
 • контролор на брзината
 • број на седишта: 2
Доплнително
 • тахограф
Архивирана реклама

Оваа реклама беше отстранета од нашата база на податоци. Сепак, можете да испратите формулар "Посакувано возило": камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1840 drum compressor

Поднесете оглас "Барам..."

Поднесете оглас "Барам...": камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1840 drum compressor

Изберете категорија: што барате?

 • Камион
 • Камион влекач
 • Полуприколка
 • Приколка
 • Комбе
 • Автобус
 • Кампер
 • Градежна машина
 • Опрема за ракување со материјалот
 • Земјоделска машина
 • Опрема за шумарство
 • Комунално/специјално возило
 • Додаток
 • Заменски сандак/контејнер
 • Резервни делови
 • Друга машина

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.