Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1840

Онлајн: 1мес 30ден

Бренд MERCEDES-BENZ
Модел ACTROS 1840
Идентификација 275071
Година на производство 1997
Километража 695 886 km
Дата на прва регистрација 01.01.1997
Нето тежина 6 950 kg
Бруто тежина 18 000 kg
Корисна носивост 11 050 kg
Должина 5 950 mm
Ширина 2 550 mm
Висина 3 450 mm
Боја сина
Локација Холандија, Vuren, The Netherlands
Телефон +311836...
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 1
 • гориво: дизел
 • излезна моќност: 400 hp (298 KW)
 • мотор: MB
 • менувач: рачен
 • пренос: Schaltgetriebe, 16-Gang
 • ASR - регулација против пролизгување
Шасија/суспензија
 • суспензија: федер/воздух
 • конфигурација на оска: 4x2
 • број на оски: 2-оски
 • управувачки оски
 • основа на тркалото: 3 600 mm
 • сопирачки: диск
 • ABS - антиблокирачки систем за сопирање
 • ESP - електронска контрола на стабилноста
 • двојни тркала
Кабина/внатрешност
 • тип на кабина: дневна кабина
 • паркинг грејач
 • контролор на брзината
Доплнително
 • тахограф
12900 EUR
12 900
EUR
 • 794 181 MKD
 • 15 112 USD

Нето цена

Продавач
Kleyn Trucks
Kleyn Trucks Холандија
Доверлив
15 Повеќе од 15 години со Truck1
Локално време на дилерот
08:52
Лица за контакт
Bogdan Dumitru
English, Română
Jan Groeneveld
Deutsch, English, Magyar, Nederlands
Rob Schrievers
English, Español, Italiano, Nederlands, Português
Serghei Yakimovich
English, Nederlands, Русский, Українська
Tonton Shimba
English, Français, Nederlands, Português
Bogdan Susnea
English, Nederlands, Română
Arnt van der Steen
Deutsch, English, Español, Nederlands
علي الشمري / Juan Ali
العربية, English, Nederlands
12 900
EUR
  Контактирајте го продавачот
Предмет на пораката

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

  Понуда за испорака

Слични понуди

Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1840 drum compressor
Mercedes-Benz ACTROS 1840 drum compressor
2014, 647 941 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
23 950 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1840 drum compressor, 2014
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1840 f04 manual gearbox
Mercedes-Benz ACTROS 1840 f04 manual gearbox
2003, 204 005 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
12 900 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1840 f04 manual gearbox, 2003
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1842 LS
Mercedes-Benz ACTROS 1842 LS
2012, 988 905 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
17 950 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1842 LS, 2012
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1845 LS
Mercedes-Benz ACTROS 1845 LS
2015, 418 287 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
26 950 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1845 LS, 2015
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1843 rti compressor
Mercedes-Benz ACTROS 1843 rti compressor
2014, 752 931 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
22 950 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1843 rti compressor, 2014
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1842 LS 2142
Mercedes-Benz ACTROS 1842 LS 2142
2014, 929 475 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
18 950 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1842 LS 2142, 2014
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1845 LS gigaspace
Mercedes-Benz ACTROS 1845 LS gigaspace
2013, 761 283 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
18 950 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1845 LS gigaspace, 2013
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1842 LS euro 5
Mercedes-Benz ACTROS 1842 LS euro 5
2013, 766 657 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
17 950 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1842 LS euro 5, 2013
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1945 LS euro 5
Mercedes-Benz ACTROS 1945 LS euro 5
2013, 645 512 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
18 900 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1945 LS euro 5, 2013
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1842 LS retarder euro 6
Mercedes-Benz ACTROS 1842 LS retarder euro 6
2013, 773 619 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
17 950 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1842 LS retarder euro 6, 2013
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1845 LS euro 5 retarder
Mercedes-Benz ACTROS 1845 LS euro 5 retarder
2014, 842 904 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
17 900 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1845 LS euro 5 retarder, 2014
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1842 LS euro 5 retarder
Mercedes-Benz ACTROS 1842 LS euro 5 retarder
2013, 747 576 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
16 900 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz ACTROS 1842 LS euro 5 retarder, 2013

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.