Камион влекач Iveco Stralis 500 EURO 5

Онлајн: 1мес 30ден

Бренд IVECO
Модел Stralis 500 EURO 5
Идентификација M0001662 - BZ-TP-50
Година на производство 2012
Километража 955 166 km
Состојба добра
Дата на прва регистрација 20.04.2012
Нето тежина 7 690 kg
Бруто тежина 19 000 kg
Корисна носивост 11 310 kg
Должина 6 260 mm
Ширина 2 550 mm
Висина 4 000 mm
Боја бела
Локација Холандија, BERKEL EN RODENRIJS
Телефон +31 88 88...
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 5
 • гориво: дизел
 • поместување: 12 882 cc
 • цилиндри на моторот: 6
 • излезна моќност: 500 hp (372 KW)
 • менувач: автоматски
 • пренос: Automatikgetriebe
Шасија/суспензија
 • суспензија: воздух
 • конфигурација на оска: 4x2
 • број на оски: 2-оски
 • оските прават: Anders: 1,2
 • управувачки оски
 • основа на тркалото: 3 800 mm
 • ABS - антиблокирачки систем за сопирање
 • EBS - електронски систем за сопирање
 • предни гуми: 315/80 R 22,5, 65%
 • задни гуми: 315/80 R 22,5, 25%
 • двојни тркала
 • резервоар за гориво: 255L
Кабина/внатрешност
 • тип на кабина: кабина за спиење
 • модел на кабина: ACTIVE SPACE
 • покривна плоча
 • штитник за сонце
 • електрични прозори
 • електрични огледала
 • централна брава
 • клима уред
 • паркинг грејач
 • контролор на брзината
 • број на седишта: 2
 • радио
 • CD плеер
 • фрижидер
9950 EUR
9 950
EUR
 • 612 890 MKD
 • 10 743 USD

Нето цена

Продавач
Used Truck Center B.V.
Used Truck Center B.V. Холандија
Доверлив
11 Повеќе од 11 години со Truck1
R Renault Trucks овластен дилер
V Volvo овластен дилер
Локално време на дилерот
13:27
Лица за контакт
Wilfred de Ridder
9 950
EUR
  Контактирајте го продавачот
Предмет на пораката

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

  Понуда за испорака

Слични понуди

Камион влекач Volvo FM 330 Sleepcab 4x2 EURO 5
Volvo FM 330 Sleepcab 4x2 EURO 5
2012, 658 949 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, BERKEL EN RODENRIJS
15 250 EUR
Камион влекач Volvo FM 330 Sleepcab 4x2 EURO 5, 2012
Камион влекач Volvo FH 540 Globetrotter XXL, 6x2 , pusher steerable lift axle (Special XXL cab) EURO 5
Volvo FH 540 Globetrotter XXL, 6x2 , pusher steerable lift axle (Special XXL cab) EURO 5
2012, 1 234 831 km, 6x2, Дизел, 3-оски
Холандија, BERKEL EN RODENRIJS
19 900 EUR
Камион влекач Volvo FH 540 Globetrotter XXL, 6x2 , pusher steerable lift axle (Special XXL cab) EURO 5, 2012
Камион влекач Volvo FH 460 Globetrotter 4x2 EURO 6
Volvo FH 460 Globetrotter 4x2 EURO 6
2014, 924 528 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, BERKEL EN RODENRIJS
26 400 EUR
Камион влекач Volvo FH 460 Globetrotter 4x2 EURO 6, 2014
Камион влекач Volvo FH 540 Globetrotter 4x2 Euro 6
Volvo FH 540 Globetrotter 4x2 Euro 6
2015, 628 077 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, BERKEL EN RODENRIJS
36 600 EUR
Камион влекач Volvo FH 540 Globetrotter 4x2 Euro 6, 2015
Камион влекач Volvo FM 410 Globetrotter LXL 4x2 EURO 6
Volvo FM 410 Globetrotter LXL 4x2 EURO 6
2015, 735 617 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, BERKEL EN RODENRIJS
22 700 EUR
Камион влекач Volvo FM 410 Globetrotter LXL 4x2 EURO 6, 2015
Камион влекач Renault T HIGH 480 T4X2 EURO 6
Renault T HIGH 480 T4X2 EURO 6
2016, 450 840 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, BERKEL EN RODENRIJS
34 950 EUR
Камион влекач Renault T HIGH 480 T4X2 EURO 6, 2016
Камион влекач Renault T HIGH 520 T4X2 EURO6
Renault T HIGH 520 T4X2 EURO6
2016, 442 460 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, BERKEL EN RODENRIJS
38 900 EUR
Камион влекач Renault T HIGH 520 T4X2 EURO6, 2016
Камион влекач Renault T 480 T4X2 HIGH EURO 6
Renault T 480 T4X2 HIGH EURO 6
2016, 393 448 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, BERKEL EN RODENRIJS
34 900 EUR
Камион влекач Renault T 480 T4X2 HIGH EURO 6, 2016
Камион влекач Renault T 480 T4x2 HIGH EURO6
Renault T 480 T4x2 HIGH EURO6
2016, 415 015 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, BERKEL EN RODENRIJS
34 900 EUR
Камион влекач Renault T 480 T4x2 HIGH EURO6, 2016
Камион влекач Volvo FM 410 Globetrotter LXL 4x2 EURO 6
Volvo FM 410 Globetrotter LXL 4x2 EURO 6
2015, 507 982 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, BERKEL EN RODENRIJS
24 200 EUR
Камион влекач Volvo FM 410 Globetrotter LXL 4x2 EURO 6, 2015
Камион влекач Renault T 460 T4X2 SLEEPRCAB COMFORT EURO6
Renault T 460 T4X2 SLEEPRCAB COMFORT EURO6
2016, 535 182 km, Дизел
Холандија, BERKEL EN RODENRIJS
26 900 EUR
Камион влекач Renault T 460 T4X2 SLEEPRCAB COMFORT EURO6, 2016
Камион влекач Volvo FM 11 410 GLOBETROTTER LXL 4x2 EURO 6
Volvo FM 11 410 GLOBETROTTER LXL 4x2 EURO 6
2015, 616 670 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, BERKEL EN RODENRIJS
22 900 EUR
Камион влекач Volvo FM 11 410 GLOBETROTTER LXL 4x2 EURO 6, 2015

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.