Камиони влекачи IVECO


778
Резултати пронајдени
   Страница 1 од 39 1/39   
Сортирај според:
Резултати по страница:
Iveco Stralis AS440S56TXP - камион влекач
Прашајте за цена
Iveco Stralis - камион влекач
12 500 EUR
Iveco Hi-Way AS440S46 4X2 Intarder Standklima Navi 2x Tanks EEV - камион влекач
 17
18 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2013
568 889 km
4x2
460 hp

Онлајн: 3час 23мин

BAS Trucks B.V.

12 V

Холандија, Veghel

Идентификација 70119603

Iveco STRALIS 500 EEV + ALCAO PERFECT - камион влекач
 20
12 950 EUR
Нето цена

Камион влекач

2012
738 134 km
4x2
500 hp
Корисна носивост: 11 300 kg
Бруто тежина: 19 000 kg

Онлајн: 4час 11мин

Trucks Roosendaal

Холандија, Roosendaal

Идентификација WJMM1VUH404392974

IVECO Stralis 480 Retarder Euro6 - камион влекач
 15
30 900 EUR

Камион влекач

2016
389 800 km
4x2
473 hp

Онлајн: 11час 50мин

BRC Autocenter

7

Литванија, Vilnius

Идентификација 819298

Iveco 40C17 BE COMBI GLASTRANSPORT/ GLÄSERTRANSPORT  - камион влекач
 9
Прашајте за цена

Камион влекач

2012
83 891 km
170 hp

Онлајн: 12час 7мин

Geurts Trucks B.V.

8

Холандија, ANDELST

Iveco 380 E 52 6X6 SIVI HEAVY DUTY TRACTOR 275 TON  - камион влекач
 9
Прашајте за цена

Камион влекач

1994
357 000 km
6x6
519 hp
Бруто тежина: 38 000 kg

Онлајн: 12час 14мин

Geurts Trucks B.V.

8

Холандија, ANDELST

Iveco Stralis 480 EEV / ZF-Intarder/ Hydraulik  - камион влекач
 16
16 800 EUR
Нето цена

Камион влекач

2012
420 710 km
4x2
480 hp

Онлајн: 13час 5мин

Yourtrucks GmbH

9

Германија, Hilden

Идентификација 7-103

Iveco STRALIS AS440S48 ACTIVE-SPACE (MANUAL GEARBOX / AIRCONDITIONING) - камион влекач
 11
6 800 EUR
Нето цена

Камион влекач

2003
856 000 km
4x2
480 hp

Онлајн: 1ден

Engel Trucks B.V.

7

Холандија, MEERKERK (HOLLAND)

Идентификација SN 45453225

Iveco Stralis AS440S46 Active Space, Euro 5 - камион влекач
 11
12 100 EUR
Нето цена

Камион влекач

2012
868 355 km
6x2
460 hp
Корисна носивост: 17 950 kg
Бруто тежина: 25 700 kg

Онлајн: 1ден

Heisterkamp Used Trucks B.V.

7

Холандија, Oldenzaal

Идентификација 2038

Iveco Stralis AT440S45 Active Space, Euro 5, MANUAL GEARBOX - камион влекач
 11
11 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2011
518 429 km
6x2
420 hp
Корисна носивост: 17 750 kg
Бруто тежина: 26 000 kg

Онлајн: 1ден

Heisterkamp Used Trucks B.V.

7

Холандија, Oldenzaal

Идентификација 1967

Iveco Stralis AS440S42 Active Space, Euro 5 - камион влекач
 11
8 700 EUR
Нето цена

Камион влекач

2011
204 328 km
4x2
420 hp
Корисна носивост: 10 750 kg
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 1ден

Heisterkamp Used Trucks B.V.

7

Холандија, Oldenzaal

Идентификација 2618

IVECO Stralis AD 440 S 46 Euro 5 EEV / TOP gepflegt - камион влекач
 14
10 900 EUR

Камион влекач

2012
618 679 km
4x2
459 hp
Корисна носивост: 10 500 kg
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 1ден

Lohmann CT-Line Nutzfahrzeuge UG

15

Германија, Bedburg-Hau

Идентификација 9222

Iveco Stralis 460 Euro6 - камион влекач
 20
Прашајте за цена

Камион влекач

2013
399 600 km
4x2
Корисна носивост: 11 000 kg
Бруто тежина: 19 000 kg

Онлајн: 1ден

GARAGE CEVOMAN n.v

6

Белгија, Herentals, Belgium

IVECO Stralis 480 HI-WAY, Steel/Air, RETARDER, Automat - камион влекач
 20
21 500 EUR

Камион влекач

2014
830 429 km
4x2
480 hp

Онлајн: 1ден

Karo Truck

Полска, WOLSZTYN

Iveco Stralis AT440S33TP - камион влекач
 8
Прашајте за цена

Камион влекач

2015
319 356 km
4x2
330 hp

Онлајн: 1ден

IVECO NEDERLAND B.V.

I

Холандија, 4877 AA ETTEN LEUR

Идентификација 49445

Iveco Stralis AS440S46TP - камион влекач
 9
Прашајте за цена

Камион влекач

2016
385 760 km
4x2
459 hp
Бруто тежина: 50 000 kg

Онлајн: 1ден

IVECO NEDERLAND B.V.

I

Холандија, 4877 AA ETTEN LEUR

Идентификација 9805

Iveco Stralis 500 E5 retarder - камион влекач
 13
9 300 EUR
Нето цена

Камион влекач

2008
708 764 km
4x2
500 hp
Корисна носивост: 11 990 kg
Бруто тежина: 19 250 kg

Онлајн: 1ден

Smeets & Zonen NV

7

Белгија, Peer

Идентификација 30003572

Iveco Stralis 440 S46 Euro 6 - камион влекач
 18
20 500 EUR
Нето цена

Камион влекач

2015
387 779 km
4x2
460 hp

Онлајн: 1ден

TheTruckCompany

15

Белгија, Hooglede

Идентификација TC56054

Iveco Stralis 440 S46 Euro 6 - камион влекач
 19
20 500 EUR
Нето цена

Камион влекач

2015
378 796 km
4x2
460 hp

Онлајн: 2ден

TheTruckCompany

15

Белгија, Hooglede

Идентификација TC60599

Iveco Stralis 440 S46 Euro 6 - камион влекач
 20
20 500 EUR
Нето цена

Камион влекач

2015
351 305 km
4x2
460 hp

Онлајн: 2ден

TheTruckCompany

15

Белгија, Hooglede

Идентификација TC78884

Iveco STRALIS AS440 S 45 Euro 5 Klima Intarder  - камион влекач
 18
7 500 EUR
Нето цена

Камион влекач

2007
1 030 000 km
4x2
449 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 2ден

Staufen Trucks GmbH

14

Германија, Schlierbach

1 2 3 39   

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.