Камиони влекачи IVECO


   Страница 1 од 43 1/43   
Сортирај според:
Резултати по страница:
IVECO Stralis AS440S50T/PRR - камион влекач
 9
7 500 EUR
Нето цена

Камион влекач

2012
1 471 744 km
4x2
500 hp

Онлајн: 12ден

IVECO ROMANIA S.R.L.

I

Романија, sat Manolache, str. Caminului nr. 54

Идентификација 4391534

IVECO Stralis AS440S57T/FP LT - камион влекач
 15
Прашајте за цена

Камион влекач

2017
154 839 km
4x2
569 hp
Корисна носивост: 10 257 kg
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 1час 15мин

Iveco Magirus AG Gebrauchtwagen-Zentrale Truck & Bus Ulm

I

Германија, 89079 Ulm

Идентификација SZM369

Iveco Stralis 460 AS, EURO 6, Airco - камион влекач
 7
15 350 EUR
Нето цена

Камион влекач

2015
552 000 km
4x2
460 hp

Онлајн: 5час 49мин

JB Trading bv

8

Холандија, Ede

Идентификација 318020

IVECO Sleeper Euro 5 Sleeper Euro 5 - камион влекач
 6
12 000 EUR

Камион влекач

2011
302 508 km
4x2
399 hp

Онлајн: 16час 48мин

SCANIA USED CORNER Artigues

S

Франција, Artigues-Près-Bordeaux

Идентификација WJMM1VSH40C236816

Iveco Stralis AS440S46T/P Euro6 Intarder Klima Navi ZV  - камион влекач
 12
24 500 EUR
Нето цена

Камион влекач

2016
420 412 km
4x2
460 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 17час 22мин

Autohaus Willi Schuenemann GmbH

15

Германија, Holzminden

Идентификација 5025

IVECO ACCO 2350DC 6x4 - камион влекач
 20
Аукција

Камион влекач

260 km

Онлајн: 20час 19мин

Ritchie Bros. Auctioneers - the Netherlands

8

Холандија, MOERDIJK, NLD

Iveco Stralis 440 - камион влекач
 7
14 000 EUR

Камион влекач

2014
370 248 km
4x2
440 hp
Бруто тежина: 19 000 kg

Онлајн: 20час 38мин

ABLIS POIDS LOURDS

Франција, ABLIS

Идентификација 20-0104

IVECO Stralis hiWay AS440S48TFP-LT EURO6 Intarder - камион влекач
 14
27 100 EUR
Нето цена

Камион влекач

401 500 km
4x2
479 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 1ден

Iveco Austria Gesellschaft m.b.H.

I

Австрија, AT-1231 Wien

Идентификација HIGH2958

IVECO Stralis HiWay AS440S48TFP-LT EURO6 Intarder - камион влекач
 15
27 100 EUR
Нето цена

Камион влекач

418 200 km
4x2
479 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 1ден

Iveco Austria Gesellschaft m.b.H.

I

Австрија, AT-1231 Wien

Идентификација HIGH2957

IVECO Stralis HiWay AS440S46TFP-LT EURO6 Intarder - камион влекач
 14
29 800 EUR
Нето цена

Камион влекач

458 893 km
4x2
479 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 1ден

Iveco Austria Gesellschaft m.b.H.

I

Австрија, AT-1231 Wien

Идентификација HIGH2956

IVECO Stralis HiWay AS440S48TFP-LT EURO6 Intarder - камион влекач
 15
27 300 EUR
Нето цена

Камион влекач

402 700 km
4x2
479 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 1ден

Iveco Austria Gesellschaft m.b.H.

I

Австрија, AT-1231 Wien

Идентификација HIGH2718

IVECO Stralis HiWay AS440S48TFP-LT EURO6 Intarder - камион влекач
 15
27 300 EUR
Нето цена

Камион влекач

407 000 km
4x2
479 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 1ден

Iveco Austria Gesellschaft m.b.H.

I

Австрија, AT-1231 Wien

Идентификација HIGH2756

IVECO Stralis HiWay AS440S48TFP-LT E6 Intarder - камион влекач
 15
25 700 EUR
Нето цена

Камион влекач

301 600 km
4x2
479 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 1ден

Iveco Austria Gesellschaft m.b.H.

I

Австрија, AT-1231 Wien

Идентификација HIGH3044

IVECO Stralis AT440S48T/PRR - камион влекач
 10
Прашајте за цена

Камион влекач

271 357 km
4x2
479 hp
Корисна носивост: 10 587 kg
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 1ден

Iveco Magirus AG Gebrauchtwagen-Zentrale Truck & Bus Ulm

I

Германија, 89079 Ulm

Идентификација SZM183

IVECO Stralis AT440S48T/PRR - камион влекач
 10
Прашајте за цена

Камион влекач

278 948 km
4x2
479 hp
Корисна носивост: 12 287 kg
Бруто тежина: 19 700 kg

Онлајн: 1ден

Iveco Magirus AG Gebrauchtwagen-Zentrale Truck & Bus Ulm

I

Германија, 89079 Ulm

Идентификација SZM168

IVECO Stralis AT440S48T/PRR - камион влекач
 11
Прашајте за цена

Камион влекач

303 160 km
4x2
479 hp
Корисна носивост: 10 587 kg
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 1ден

Iveco Magirus AG Gebrauchtwagen-Zentrale Truck & Bus Ulm

I

Германија, 89079 Ulm

Идентификација SZM182

Iveco Stralis 460 AS, EURO 5 ECO, Airco - камион влекач
 7
9 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2012
514 000 km
4x2
460 hp

Онлајн: 1ден

JB Trading bv

8

Холандија, Ede

Идентификација 255852

Iveco Stralis 460 AS, EURO 5 ECO, Retarder, Standairco, Airco - камион влекач
 7
10 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2012
644 000 km
4x2
460 hp

Онлајн: 1ден

JB Trading bv

8

Холандија, Ede

Идентификација 256965

Iveco Stralis 460 AS, EURO 6, Standairco, Airco, PTO - камион влекач
 7
17 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2016
414 000 km
4x2
460 hp

Онлајн: 1ден

JB Trading bv

8

Холандија, Ede

Идентификација 342384

Iveco AS440S51 XP - камион влекач
 1
46 000 EUR

Камион влекач

2017
450 000 km
4x2

Онлајн: 1ден

TRUCKSUR

11

Шпанија, Santander

Iveco STRALIS AS440S48T/P - камион влекач
 8
46 500 EUR

Камион влекач

2016
441 996 km
4x2

Онлајн: 1ден

TRUCKSUR

11

Шпанија, Santander

1 2 3 43   

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.