Цистерна контејнер Chemie BDF Aufsetztank Kombi Tank L4BN - L4DH од Германија, 2900 EUR за продажба - ID: 7174754
Северна Македонија - Македонски | EUR
0
Пријавете се или регистрирајте се
Каталог
Продава
Поставете оглас

Are you a seller?

Find your customers with Truck1!

Add your company

Ја имаме нивната доверба!

2 900EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 178 369 MKD
 • ≈ 3 063 USD

Chemie BDF Aufsetztank Kombi Tank L4BN - L4DH

Цистерна контејнер Chemie BDF Aufsetztank Kombi Tank L4BN - L4DH

Објавено: 1мес 21ден

Додај во омилени
PDF
Цистерна контејнер Chemie BDF Aufsetztank Kombi Tank L4BN - L4DH: слика 1
Цистерна контејнер Chemie BDF Aufsetztank Kombi Tank L4BN - L4DH: слика 2
Цистерна контејнер Chemie BDF Aufsetztank Kombi Tank L4BN - L4DH: слика 3
Цистерна контејнер Chemie BDF Aufsetztank Kombi Tank L4BN - L4DH: слика 4
Цистерна контејнер Chemie BDF Aufsetztank Kombi Tank L4BN - L4DH: слика 5
Цистерна контејнер Chemie BDF Aufsetztank Kombi Tank L4BN - L4DH: слика 6
Цистерна контејнер Chemie BDF Aufsetztank Kombi Tank L4BN - L4DH: слика 7
Цистерна контејнер Chemie BDF Aufsetztank Kombi Tank L4BN - L4DH: слика 8
Цистерна контејнер Chemie BDF Aufsetztank Kombi Tank L4BN - L4DH: слика 9
Цистерна контејнер Chemie BDF Aufsetztank Kombi Tank L4BN - L4DH: слика 10
Цистерна контејнер Chemie BDF Aufsetztank Kombi Tank L4BN - L4DH: слика 11
Цистерна контејнер Chemie BDF Aufsetztank Kombi Tank L4BN - L4DH: слика 12
Цистерна контејнер Chemie BDF Aufsetztank Kombi Tank L4BN - L4DH: слика 13
Цистерна контејнер Chemie BDF Aufsetztank Kombi Tank L4BN - L4DH: слика 14
Цистерна контејнер Chemie BDF Aufsetztank Kombi Tank L4BN - L4DH: слика 15
Цистерна контејнер Chemie BDF Aufsetztank Kombi Tank L4BN - L4DH: слика 16
Цистерна контејнер Chemie BDF Aufsetztank Kombi Tank L4BN - L4DH: слика 17
Цистерна контејнер Chemie BDF Aufsetztank Kombi Tank L4BN - L4DH: слика 18
Цистерна контејнер Chemie BDF Aufsetztank Kombi Tank L4BN - L4DH: слика 19
Цистерна контејнер Chemie BDF Aufsetztank Kombi Tank L4BN - L4DH: слика 20
Цистерна контејнер Chemie BDF Aufsetztank Kombi Tank L4BN - L4DH: слика 21
Цистерна контејнер Chemie BDF Aufsetztank Kombi Tank L4BN - L4DH: слика 22
Цистерна контејнер Chemie BDF Aufsetztank Kombi Tank L4BN - L4DH: слика 23
Ask for all available pictures

Објавено: 1мес 21ден

Додај во омилени
PDF

2 900EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 178 369 MKD
 • ≈ 3 063 USD

Лизинг

Контактирајте го продавачот
Број на оглас

K12
Година на производство

2003
Локација

Германија, Am Studio 26 12489 Berlin, Germany

Дали ви треба превоз?

ИСПОРАКАchevron_right
Повратен повик
Побарајте подетални информации
Повеќе информации

BDF Chemie Aufsetztank Kombi L4DN - L4DH auf BDF Wechselbrücke / Tragegestell

Tank 1:

- 4500l GFK Tank innen mit PVC ausgekleidet -

Hersteller Schrader ( T+A) Baujahr Tank 2003

- Tankcode L4BN für Stoffe der Klassen 1 +3 bis 9 nach ADR

- letzte Tankprüfung 07/2021 --> nächste Tankprüfung 07/2024

- komplette Dokumente vorhanden ( Prüfbuch, Baumusterzulassung, Stoffeliste, Prüfbescheinigungen ...)

Tank 2:

- DEFEKT !!! minimal undicht an einer Reparaturstelle vorn rechts am Auflagerahmen!!!

- 5000l Edelstahltank - Hersteller Schrader ( T&A Beckum) - Baujahr 2003 - Tankcode L4BH für Stoffe der Klassen 1 +3 bis 9 nach ADR

- Tankwerkstoff 1.4301

letzte Tankprüfung 07/2021 --> nächste Tankprüfung 07/2024

- komplette Dokumente vorhanden ( Prüfbuch, Baumusterzulassung, Stoffeliste, Prüfbescheinigungen ...)

Beide Tanks sind auf einen BDF Wechselrahmen mit höhenverstellbaren Füssen montiert.

Beide Tanks sind gereinigt / gespült mit zertifizierter Spülbescheinigung!

Die BDF Brücke mit den beiden aufgesetzten Tanks, kann mit einer Standart BDF Lafette / Anhänger 7,15m/ /7,45m aufgebrückt werden und ist dann Mobil.

 Email  Call  WhatsApp

Контактирајте го продавачот

Се согласувам со обработката и употребата на моите лични податоци. Нашите Одредби и услови и Политика за приватност

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

Дали ви треба превоз?

Добијте понуда за испорака

ИСПОРАКАchevron_right

2 900EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 178 369 MKD
 • ≈ 3 063 USD

Лизинг

Германија, Am Studio 26 12489 Berlin, Germany
watch_later
Локално време на дилерот:
05:14
Испратете порака
Доверлив
R Renault Trucks овластен дилер
V Volvo овластен дилер

Контактирајте го продавачот

Се согласувам со обработката и употребата на моите лични податоци. Нашите Одредби и услови и Политика за приватност

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

Дали ви треба превоз?

Добијте понуда за испорака

ИСПОРАКАchevron_right
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.
t1 old test unit
t1 test unit - Swap body/ Container
t1 test unit - Ferronordic Used Trucks GmbH