Зглобен истоварувач Volvo A40D од Холандија, 45000 EUR за продажба - ID: 7390902
Каталог
Продава
Поставете оглас
ПРОДАДЕНО
Отвори директориум
Слични понуди:
Volvo A 40 D - Зглобен истоварувач: слика 1
Volvo A 40 D - Зглобен истоварувач: слика 2
Volvo A 40 D - Зглобен истоварувач: слика 3
Volvo A 40 D - Зглобен истоварувач: слика 4
Volvo A 40 D - Зглобен истоварувач: слика 5
Видете ги сите фотографии (21)

Volvo A 40 D

Зглобен истоварувач
200219689 ч
Шпанија, Spanien, ciempozuelos
Објавено: 23ден
Прашајте за цена
200219689 ч
Шпанија, Spanien, ciempozuelos
Контактирајте го продавачот
Volvo A40 & A40D - Зглобен истоварувач: слика 1

Volvo A40 & A40D

Зглобен истоварувач
Шпанија, Leon
Објавено: 10мес 25ден
Прашајте за цена
Шпанија, Leon
Контактирајте го продавачот
Volvo A 40D - Зглобен истоварувач: слика 1

Volvo A 40D

Зглобен истоварувач
Шпанија, Leon
Објавено: 10мес 25ден
Прашајте за цена
Шпанија, Leon
Контактирајте го продавачот
VOLVO A25D 2002 - Зглобен истоварувач: слика 1
VOLVO A25D 2002 - Зглобен истоварувач: слика 2
VOLVO A25D 2002 - Зглобен истоварувач: слика 3
VOLVO A25D 2002 - Зглобен истоварувач: слика 4
VOLVO A25D 2002 - Зглобен истоварувач: слика 5
Видете ги сите фотографии (6)

VOLVO A25D 2002

Зглобен истоварувач
200215979 ч
Шпанија, POL. IND. UGARTENA PAB.1, CTRA. EL JUNCAL A TRAPAGA S/N, 48510 VALLE DE TRAPAGA - BIZKAIA- SPAIN
Објавено: 8мес 14ден
Прашајте за цена
200215979 ч
Шпанија, POL. IND. UGARTENA PAB.1, CTRA. EL JUNCAL A TRAPAGA S/N, 48510 VALLE DE TRAPAGA - BIZKAIA- SPAIN
Контактирајте го продавачот
Volvo A30D - Зглобен истоварувач: слика 1
Volvo A30D - Зглобен истоварувач: слика 2
Volvo A30D - Зглобен истоварувач: слика 3
Volvo A30D - Зглобен истоварувач: слика 4
Volvo A30D - Зглобен истоварувач: слика 5
Видете ги сите фотографии (7)

Volvo A30D

Зглобен истоварувач
200220000 ч
Обединето Кралство, OMNIA MACHINERY LTD FIRST FLOOR UNIT 18, 3 HIGH FORCE ROAD, RIVERSIDE PARK MIDDLESBROUGH, TS2 1RH
Објавено: 4мес 29денБрој на оглас 7378

52 971EUR

 • ≈ 3 263 861 MKD
 • ≈ 57 578 USD
200220000 ч
Обединето Кралство, OMNIA MACHINERY LTD FIRST FLOOR UNIT 18, 3 HIGH FORCE ROAD, RIVERSIDE PARK MIDDLESBROUGH, TS2 1RH
Контактирајте го продавачот
Volvo A30D - Зглобен истоварувач: слика 1
Volvo A30D - Зглобен истоварувач: слика 2
Volvo A30D - Зглобен истоварувач: слика 3
Volvo A30D - Зглобен истоварувач: слика 4
Volvo A30D - Зглобен истоварувач: слика 5
Видете ги сите фотографии (6)

Volvo A30D

Зглобен истоварувач
200220000 ч
Обединето Кралство, OMNIA MACHINERY LTD FIRST FLOOR UNIT 18, 3 HIGH FORCE ROAD, RIVERSIDE PARK MIDDLESBROUGH, TS2 1RH
Објавено: 5мес 5денБрој на оглас 7320

46 586EUR

 • ≈ 2 870 442 MKD
 • ≈ 50 638 USD
200220000 ч
Обединето Кралство, OMNIA MACHINERY LTD FIRST FLOOR UNIT 18, 3 HIGH FORCE ROAD, RIVERSIDE PARK MIDDLESBROUGH, TS2 1RH
Контактирајте го продавачот
Volvo A 30 D - Зглобен истоварувач: слика 1
Volvo A 30 D - Зглобен истоварувач: слика 2
Volvo A 30 D - Зглобен истоварувач: слика 3
Volvo A 30 D - Зглобен истоварувач: слика 4
Volvo A 30 D - Зглобен истоварувач: слика 5
Видете ги сите фотографии (24)

Volvo A 30 D

Зглобен истоварувач
2002
Литванија, Litauen, Šniūraičiai, Šiaulių Apskritis
Објавено: 1мес 6ден

21 500EUR

 • ≈ 1 324 744 MKD
 • ≈ 23 370 USD
2002
Литванија, Litauen, Šniūraičiai, Šiaulių Apskritis
Контактирајте го продавачот
Volvo A40D - Зглобен истоварувач: слика 1
Volvo A40D - Зглобен истоварувач: слика 2
Volvo A40D - Зглобен истоварувач: слика 3
Volvo A40D - Зглобен истоварувач: слика 4
Volvo A40D - Зглобен истоварувач: слика 5
Видете ги сите фотографии (8)

Volvo A40D

Зглобен истоварувач
2004Нето тежина: 31270 kg
Италија, Anzola Emilia (BO)
Објавено: 9мес 22денБрој на оглас 12043
Прашајте за цена
2004Нето тежина: 31270 kg
Италија, Anzola Emilia (BO)
Контактирајте го продавачот
Volvo A40D - Истоварувач: слика 1
Volvo A40D - Истоварувач: слика 2
Volvo A40D - Истоварувач: слика 3
Volvo A40D - Истоварувач: слика 4
Volvo A40D - Истоварувач: слика 5
Видете ги сите фотографии (31)

Volvo A40D

Истоварувач
2007425 hp
Норвешка, Buskerud, 3570
Објавено: 7мес 31денБрој на оглас 16485

64 100EUR

 • ≈ 3 949 585 MKD
 • ≈ 69 676 USD
2007425 hp
Норвешка, Buskerud, 3570
Контактирајте го продавачот
Volvo A 40 D - Зглобен истоварувач: слика 1
Volvo A 40 D - Зглобен истоварувач: слика 2
Volvo A 40 D - Зглобен истоварувач: слика 3
Volvo A 40 D - Зглобен истоварувач: слика 4
Volvo A 40 D - Зглобен истоварувач: слика 5
Видете ги сите фотографии (23)

Volvo A 40 D

Зглобен истоварувач
200721150 ч
Франција, 103 RUE LUDOVIC BOUTLEUX 62400 BETHUNE, FRANCE
Објавено: 1год 10мес

61 000EUR

 • ≈ 3 758 576 MKD
 • ≈ 66 306 USD
200721150 ч
Франција, 103 RUE LUDOVIC BOUTLEUX 62400 BETHUNE, FRANCE
Контактирајте го продавачот

Зглобен истоварувач Volvo A40D

Објавено: 1год

Хм, се чини ставка продадена
Зглобен истоварувач Volvo A40D: слика 1

Пронајдете нови понуди во каталогот

Отвори директориум
zoom in
Зглобен истоварувач Volvo A40D: слика 1
See what's in stock now

Објавено: 1год

ПРОДАДЕНО

45 000EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 2 772 720 MKD
 • ≈ 48 914 USD

8 Март 2024

Do you want to know prices for the similar offers?

Отвори директориум
Бренд

Број на оглас

00031559
Година на производство

2002
Машински часови

18860 ч
Нето тежина

31 kg
Локација

Холандија, BIG 5 De Tweede Geerden 35 Velddriel
Мотор/погонска група
излезна моќност

426 hp
Шасија/суспензија
конфигурација на оска

6x6
број на оски

3-оски
Повеќе информации

Additional options and accessories

 • Back drive camera

Remarks

Volvo A40D dump truck for sale.

- A/C Cabin

- Backdrive camera

- CE-certified

More information

Drive: Wheel

CE mark: yes

Serial number: A40DV10420

ПРОДАДЕНО

45 000EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 2 772 720 MKD
 • ≈ 48 914 USD

8 Март 2024

Do you want to know prices for the similar offers?

Отвори директориум
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.
t1 old test archive
t1 test archive - Construction machinery
t1 test archive - Big Machinery B.V.