Утоварувач со тркала Caterpillar 988B

Бренд CATERPILLAR
Модел 988B
Идентификација 9657
Година на производство 1991
Машински часови 20 390 ч
Бруто тежина 43 365 kg
Максимална брзина 36 km/h
Локација Белгија, Belgien, Oostkamp
Мотор/погонска група
 • излезна моќност: 381 hp (284 KW)
 • мотор: 3 408
Шасија/суспензија
 • предни гуми: 50 %
 • задни гуми: 50 %
Архивирана реклама

Оваа реклама беше отстранета од нашата база на податоци. Сепак, можете да испратите формулар "Посакувано возило": утоварувач со тркала Caterpillar 988B

Поднесете оглас "Барам..."

Поднесете оглас "Барам...": утоварувач со тркала Caterpillar 988B

Изберете категорија: што барате?

 • Камион
 • Камион влекач
 • Полуприколка
 • Приколка
 • Комбе
 • Автобус
 • Кампер
 • Градежна машина
 • Опрема за ракување со материјалот
 • Земјоделска машина
 • Опрема за шумарство
 • Комунално/специјално возило
 • Додаток
 • Заменски сандак/контејнер
 • Резервни делови
 • Друга машина

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.