Ровокопач JCB 3CX

picture_as_pdf

picture_as_pdf

Тип

Ровокопач

Година

2018

Земја

Кина

Телефон

+86 187553......

Онлајн: 1мес 29ден
  • Карактеристики
  • Опис
Карактеристики
Главни информации
БрендJCB
Модел3CX
ИдентификацијаHOT
Година на производство2018
Состојбаодлична
Машински часови2600 ч
Тежина7600 kg
Работна тежина7370 kg
Транспортна должина5620 mm
Транспортна ширина2350 mm
Транспортна висина3610 mm
Мотор/погонска група
Гориводизел
Шасија/суспензија
Основа на тркалото2170 mm
Доплнително
Гаранција
Опрема
Опремакофа
Опис

Contact: Sera

WhatsApp/WeChat/Skype: +86 18755329078

Mobile: +86 18755329078

Email: sera@romemachinery.cn

WISEN MACHINERY INT LIMITED serves the construction, mining, industrial and municipal projects. We are a leading distributor in mining equipment, engineering facilities, environmental protection equipment, used construction machinery including Dozer, Grader, Loader, Excavator, Mixer, Crane, Dump Truck, Tower Crane and related spare parts.

We have engineer teams who have worked in machinery industry for more than 20 years. Our team have supplied various of equipment for construction and mining projects in different countries.

We cooperate with specialized foreign construction teams to provide a full range of after-sales maintenance support. Sincerely welcome more friends to visit us, we hope to be your best partner in future cooperation.

Побарајте подетални информации
Продавач

WISEN MACHINERY INT LIMITED

WISEN MACHINERY INT LIMITED

location_on

China, NO.17, Alley 60, Juye Road, Pudong, Shanghai, China

phone_iphone
access_time

Локално време на дилерот — 11:45

Лица за контакт
Sera

Sera

English

+86 187553...

Zack

Zack

English

+86 156372...


Контактирајте го продавачот

Политика за приватност

t1 test unit

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.