Хм, се чини ставка продадена

Ровокопач JCB 3CX

ровокопач JCB 3CX

Контактирајте го продавачот

Политика за приватност
  • Карактеристики
  • Опис
Карактеристики
Главни информации
БрендJCB
Модел3CX
Година на производство2017
Состојбаодлична
Технички прегледGOOD
Машински часови800 ч
Тежина8070 kg
Должина5620 mm
Ширина2240 mm
Висина3610 mm
Работна ширина2235 mm
Работна длабочина100 mm
Капацитет1 m³
Транспортна висина370 mm
Максимална брзина38.3 km/h
Потребна моќност74.6 kW
Радиус на вртење6900 mm
Хидраулика
Напон12V
Бојажолта
Мотор/погонска група
Емисиона класаЕвро 2
Гориводизел
Поместување4400 cc
Цилиндри на моторот8
Излезна моќност75 hp
МоторCUMMINS
Менувачрачен
Преносautomatic powershift
БатеријаWITH
Полнач за батерии
Сила при поаѓање
Капацитет на хидрауличниот резервоар370 L
Работен притисок25.1659 MPa
Шасија/суспензија
Суспензијахидраулика
Основа на тркалото2170 mm
Предни гуми16/17x20 10PR traction or industrial
Задни гуми18.4x26 12PR traction or industrial
Резервоар за гориво370L
Тело/надградба
Материјал на телочелик
Волумен на утовар1 m³
Пумпа
Кутија за алат
Кабина/внатрешност
Тип на кабинадневна кабина
Дополнителни светла
Работни светла
Безбедносни ремени
Радио
CD плеер
Bluetooth
Доплнително
Алармен систем
Број на претходни сопственици1
Опрема
Опремакофа
Опис

Brand: JCB

Model: 3cx

Category: Backhoe loaders

condition: used/ very good

engine/transmisison/hydraulic all excellent

no problem at all, 100% ready to work

Контактирајте го продавачот
Политика за приватност

t1 test archive Triangle construction machinery Co.,Ltd

t1 test archive Градежна машина

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.