Ровокопач JCB 3CX

picture_as_pdf

31 209 EUR

Тип

Ровокопач

Година

2017

Земја

Кина

Телефон

+86 137 95......

Објавено: 2год
picture_as_pdf
  • Карактеристики
  • Опис
Карактеристики
Главни информации
БрендJCB
Модел3CX
Број на огласWZ-L20200604002
Година на производство2017
Километража7242 km
Состојбаодлична
Дата на прва регистрација08.06.2017
Технички прегледCan be inspected by the 3rd party
Машински часови850 ч
Тежина3343 kg
Нето тежина3343 kg
Бруто тежина3343 kg
Корисна носивост3343 kg
Работна тежина3343 kg
Должина142748 mm
Ширина59944 mm
Висина91694 mm
Капацитет1.1 m³
Транспортна должина142748 mm
Транспортна ширина59944 mm
Транспортна висина91694 mm
Максимална брзина34.8 km/h
Потребна моќност63 kW
Хидраулика
Бојажолта
Мотор/погонска група
Емисиона класаЕвро 4
Гориводизел
Поместување4400 cc
Излезна моќност84 hp
Менувачрачен
Шасија/суспензија
Суспензијахидраулика
Основа на тркалото55118 mm
Тело/надградба
Материјал на телочелик
Волумен на утовар1.1 m³
Пумпа
Мерач
Табла
Кутија за алат
Држач за резервно тркало
Кабина/внатрешност
Кабина
Кровен спојлер
Странични спојлери на кабината
Светла за магла
Ксенонски светла
Дополнителни светла
Работни светла
Штитник за сонце
Електрични прозори
Централна брава
Клима уред
Пневматско седиште за сопатникот
Безбедносни ремени
Радио
Доплнително
Достапни единици100
Гаранција
Број на претходни сопственици1
Опрема
Опремакофа, вилушки, брза спојка, преден утовар
Опис

SPECIFICATION:

Machine Runs & Works Great

100% Work Ready

Regularly maintained and serviced 

Excellent Working Condition

If any details and questions about the machine , you can contact with me at any time as following:

Website: www.second-machines.com

Contact Person: Leo

Whats App / We chat: +86 188 1652 6005

Mobile: +86 188 1652 6005 (Imo / Viber / skype)

Email: Estele@wzmachinery.com.cn

About company:

W&Z MACHINERY Co., Ltd is one of the biggest used machines supplier and owns our own big yards, to fully handle Used Construction Equipment, especially Crane repair and exportation business. 

Our major products are used crane including used truck cranes, used rough crane and crawler crane. The capacity ranges from 20 tons to 200tons, and brands include TADANO, KATO and XCMG. All of them are original and under good working conditions. 

We also export others used machines, such as: Excavator, Wheel loader, Forklift, Bulldozer, Backhoe loader, Grader, Road roller, Dump truck, Concrete pump, Concrete mixer.

We sincerely welcome more friends to visit our company and give us precious suggestion for our further development.

Побарајте подетални информации
Продавач

W&Z MACHINERY CO.,LTD.

W&Z MACHINERY CO.,LTD.

location_on

China, NO.98 Hongmei South Rd Minhang district Shanghai China

phone_iphone
access_time

Локално време на дилерот — 01:57


Контактирајте го продавачот

Политика за приватност

t1 test unit W&Z MACHINERY CO.,LTD.

t1 test unit Градежна машина

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.