Ровокопач JCB 3CX од Кина, 31643 EUR за продажба - ID: 4089165
Северна Македонија | EUR
0
Најави се / Регистрација
Каталог
Продава
Поставете оглас

Хм, се чини ставка продадена

View this ad in the archive
JCB 3CX - ровокопач
 8
Прашајте за цена
80 hp

Објавено: 7мес 6ден

Toaks International Trading Company

Кина, Minhang District, Shanghai

Број на оглас 3CX

JCB 4CX Sitemaster Plus - ровокопач
 20
92 500 EUR
2022

Објавено: 3мес 2ден

Sc Magerexim SRL

Романија, Budila Brasov

JCB 3CX - ровокопач
 5
32 029 EUR
2017
2 300 ч
Нето тежина: 2 925 kg

Објавено: 1год 2мес

W&Z MACHINERY CO.,LTD.

Кина, NO.98 Hongmei South Rd Minhang district Shanghai China

Број на оглас WT-20220309-2

JCB 3CX - ровокопач
 5
31 901 EUR
2017
2 300 ч
Нето тежина: 2 925 kg

Објавено: 1год 2мес

W&Z MACHINERY CO.,LTD.

Кина, NO.98 Hongmei South Rd Minhang district Shanghai China

Број на оглас WT-20220316-2

JCB 3CX - ровокопач
 5
31 700 EUR
2017
2 300 ч
Нето тежина: 2 925 kg

Објавено: 1год 2мес

W&Z MACHINERY CO.,LTD.

Кина, NO.98 Hongmei South Rd Minhang district Shanghai China

Број на оглас WT-20220323-2

JCB 3CX - ровокопач
 5
31 845 EUR
2017
4 262 km
2 688 ч
Нето тежина: 3 343 kg

Објавено: 1год 2мес

WANTIAN TRADING CO.,LIMITED

Кина, NO.1 #600 Chefeng Rd Songjiang Area, Shanghai, China

Број на оглас WZ-2022032901

JCB 3CX - ровокопач
 4
31 554 EUR
2017
2 300 ч
Нето тежина: 2 925 kg

Објавено: 1год 2мес

W&Z MACHINERY CO.,LTD.

Кина, NO.98 Hongmei South Rd Minhang district Shanghai China

Број на оглас WT-20220330-2

JCB 3CX - ровокопач
 5
31 678 EUR
2017
2 300 ч
Нето тежина: 2 925 kg

Објавено: 1год 1мес

W&Z MACHINERY CO.,LTD.

Кина, NO.98 Hongmei South Rd Minhang district Shanghai China

Број на оглас WT-20220402-2

JCB 3CX - ровокопач
 5
32 089 EUR
2017
2 300 ч

Објавено: 1год 1мес

W&Z MACHINERY CO.,LTD.

Кина, NO.98 Hongmei South Rd Minhang district Shanghai China

Број на оглас WT-20220406-2

JCB 3CX - ровокопач
 6
30 288 EUR
2017
4 828 km
2 000 ч
Нето тежина: 3 660 kg

Објавено: 1год 7мес

W&Z MACHINERY CO.,LTD.

Кина, Shanghai

Број на оглас WT-20211013-2

JCB 3CX - ровокопач
 6
30 188 EUR
2017
4 828 km
2 000 ч
Нето тежина: 3 660 kg

Објавено: 1год 7мес

W&Z MACHINERY CO.,LTD.

Кина, Shanghai

Број на оглас WT-20211017-2

JCB 3CX - ровокопач
 6
30 163 EUR
2017
4 828 km
2 000 ч
Нето тежина: 3 660 kg

Објавено: 1год 6мес

W&Z MACHINERY CO.,LTD.

Кина, Shanghai

Број на оглас WT-20211103-2

JCB 3CX - ровокопач
 6
30 255 EUR
2017
4 828 km
2 000 ч
Нето тежина: 3 660 kg

Објавено: 1год 6мес

W&Z MACHINERY CO.,LTD.

Кина, Shanghai

Број на оглас WT-20211110-2

JCB 3CX - ровокопач
 6
30 759 EUR
2017
4 828 km
2 000 ч
Нето тежина: 3 660 kg

Објавено: 1год 6мес

W&Z MACHINERY CO.,LTD.

Кина, Shanghai

Број на оглас WT-20211124-2

Ровокопач JCB 3CX

Ровокопач JCB 3CX: слика 1
Побарајте ги сите достапни фотографии
Бренд JCB
Модел 3CX
Број на оглас W-leo2019110702
Година на производство 2017
Километража 800 km
Состојба одлична
Дата на прва регистрација 15.11.2017
Технички преглед Can be inspected by the 3rd party
Машински часови 750 ч
Тежина 7 370 kg
Нето тежина 7 370 kg
Бруто тежина 7 370 kg
Корисна носивост 7 370 kg
Работна тежина 7 370 kg
Должина 5 620 mm
Ширина 2 360 mm
Висина 3 610 mm
Капацитет 0.3 m³
Транспортна должина 5 620 mm
Транспортна ширина 2 360 mm
Транспортна висина 3 610 mm
Максимална брзина 34.8 km/h
Потребна моќност 63 kW
Хидраулика
Боја жолта
Локација Кина, NO.1 #600 Chefeng Rd Songjiang Area, Shanghai, China
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 4
 • гориво: дизел
 • поместување: 4 400 cc
 • менувач: рачен
Шасија/суспензија
 • суспензија: хидраулика
 • основа на тркалото: 2 170 mm
Тело/надградба
 • материјал на тело: челик
 • волумен на утовар: 1 m³
 • волумен на резервоар: 160 L
 • пумпа
 • мерач
 • табла
 • кутија за алат
 • држач за резервно тркало
Кабина/внатрешност
 • кабина
 • кровен спојлер
 • странични спојлери на кабината
 • светла за магла
 • ксенонски светла
 • дополнителни светла
 • работни светла
 • штитник за сонце
 • електрични прозори
 • централна брава
 • клима уред
 • пневматско седиште за сопатникот
 • безбедносни ремени
 • радио
Опрема
 • опрема: кофа, вилушки, брза спојка, преден утовар
Доплнително
 • достапни единици: 100
 • гаранција
 • број на претходни сопственици: 1
31 643
EUR

14 Ноември 2022

Do you want to know prices for the similar offers?

Отвори директориум


Контактирајте го продавачот

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.

JCB 3CX

t1 old test archive
t1 test archive - Construction machinery
t1 test archive - WANTIAN TRADING CO.,LIMITED
t1 old