Ровокопач CATERPILLAR 426C

picture_as_pdf

30 326 EUR

Тип

Ровокопач

Година

2017

Земја

Кина

Телефон

+86 137 95......

Објавено: 1год 5мес
picture_as_pdf
  • Карактеристики
  • Опис
Карактеристики
Главни информации
БрендCATERPILLAR
Број на огласWT-20210409-3
Година на производство2017
Километража3701 km
Состојбаодлична
Дата на прва регистрација01.02.2017
Машински часови2200 ч
Тежина3199 kg
Нето тежина3199 kg
Бруто тежина3199 kg
Работна тежина3199 kg
Должина184404 mm
Ширина59741 mm
Висина85598 mm
Капацитет0.96 m³
Максимална брзина32.8 km/h
Бојажолта
Мотор/погонска група
Емисиона класаЕвро 4
Гориводизел
МоторCaterpillar 3054 DIT
Менувачрачен
Батерија2
Полнач за батерии
Сила при поаѓање
Успорувач/олеснувач
Тело/надградба
Материјал на телочелик
Кабина/внатрешност
Кабина
Тип на кабинадневна кабина
Воздушна суспензија на кабината
Покривна плоча
Кровен спојлер
Странични спојлери на кабината
Чекрек
Светла за магла
Опис

Contact: 0086 188 1752 8980 (whats app/We chat/ Imo)

1) Original parts and good working condition;

2) Low working hours and high working efficiency;

3) Strong working power and stability;

4) Complete accessory and no oil leaking;

5) Competitive price and good skills;

6) Good After-sales Service

--About Company

WANTIAN TRADING CO.,LIMITED is a professional export of second-hand

construction machinery company and professional supplier of used heavy equip-

ment & machinery in China which has been more than 10 years, our used construction

machines has won a high admiration for its perfect working functions

and excellent quality through out of the world.And Our machines is

also widely trusted by the consuming Public at home and abroad.We

are specialize in selling used construction machinery, including Loaders,

used Cranes,wheel loaders, Bulldozers, Road Rollers, Graders, Excavators,

Forklifts, Dump trucks, Truck and so on....

The price on the website is not so accurate, accurate price and more product details still need to contact the following:

Contact Person:Zack Li

Imo/ Whats App: 0086 188 1752 8980

Mobile:0086 188 1752 8980 (Wechat/ Viber/ whats app)

Email:sale1@wantiantrading.com

Побарајте подетални информации
Продавач

W&Z MACHINERY CO.,LTD.

W&Z MACHINERY CO.,LTD.

location_on

China, NO.98 Hongmei South Rd Minhang district Shanghai China

phone_iphone
access_time

Локално време на дилерот — 06:46


Контактирајте го продавачот

Политика за приватност

t1 test unit W&Z MACHINERY CO.,LTD.

t1 test unit Градежна машина

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.