Ровокопач CATERPILLAR 416E

picture_as_pdf

22 555 EUR

Тип

Ровокопач

Година

2017

Земја

Кина

Телефон

+86 180210......

Објавено: 4мес 32ден
picture_as_pdf
  • Карактеристики
  • Опис
Карактеристики
Главни информации
БрендCATERPILLAR
Година на производство2017
Машински часови2800 ч
Корисна носивост8000 kg
Работна длабочина4400 mm
Мотор/погонска група
Емисиона класаЕвро 3
Гориводизел
Цилиндри на моторот4
Излезна моќност95 hp
МоторCaterpillar Cat C4.4 DITA, in-line
Менувачрачен
Пренос8 gears
Шасија/суспензија
Број на оски2-оски
Основа на тркалото2200 mm
Резервоар за гориво170 l
Тело/надградба
Кутија за алат
Кабина/внатрешност
Светла за магла
Дополнителни светла
Клима уред
Опрема
ПриклучоциLoader bucket: 0.76 m³
Опремасечило, кофа
Опис

This used Caterpillar 416E backhoe loader as listed is well-maintained and ready for his next job in good condition. BE FREE to contact us for BEST PRICE!

Our used equipment is backed by solid after-sales service and support to keep your business and project running smoothly and moving forward.

For more than 20 years, our company is dedicated to used construction equipment business, based in Shanghai, China. We offer a comprehensive range of used equipment covering bulldozers, motor graders, compactors, wheel loaders, backhoe loaders, skid steer loaders, excavators, dump truck, concrete truck, forklifts and cranes.

With our company, you will find quality options in all age, hour and condition ranges, at multiple price points to fit your budget. We are always ready for your on-site visit.

Побарајте подетални информации
Продавач

Toaks International Trading Company

Toaks International Trading Company

location_on

China, Minhang District, Shanghai

phone_iphone
language

www.toaksequipment.com

access_time

Локално време на дилерот — 08:11


Контактирајте го продавачот

Политика за приватност

t1 test unit Toaks International Trading Company

t1 test unit Градежна машина

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.