Ровокопач CAT 426C

picture_as_pdf

31 761 EUR

Нето цена

Тип

Ровокопач

Година

2016

Земја

Кина

Телефон

+86 137 95......

Објавено: 4мес 7ден
picture_as_pdf
  • Карактеристики
  • Опис
Карактеристики
Главни информации
БрендCATERPILLAR
Број на огласWZ-B20220113-005
Година на производство2016
Состојбадобра
Машински часови4000 ч
Тежина7053 kg
Нето тежина7053 kg
Бруто тежина7053 kg
Работна тежина7053 kg
Должина7260 mm
Ширина2352 mm
Висина3370 mm
Работна длабочина2352 mm
Максимална брзина32.8 km/h
Потребна моќност63.4 kW
Бојажолта
Мотор/погонска група
Емисиона класаЕвро 6
Гориводизел
Излезна моќност85 hp
МоторCAT
Менувачрачен
БатеријаAVAILABLE
Моторна кочница
Оштетен мотор
Шасија/суспензија
Суспензијафедер
Висина на шасија291 mm
Основа на тркалото2100 mm
Сопирачкитапан
Ширина на трага2100 mm
Тело/надградба
Материјал на телочелик
Држач за резервно тркало
Заден кипер
Кабина/внатрешност
Кабина
Тип на кабинадневна кабина
Компјутер за патување
Кожа
Дрвена декорација
Доплнително
Алармен систем
Достапни единици30
Гаранција
Сервисна книга
СертификатиAVAILABLE
Опрема
ПриклучоциAVAILABLE
Опремакофа
Опис

CAT 426C Used BACKHOE LOADER for sale Machine Runs & Works Great

100% Ready to work Japan Made

Located in Shanghai China

Excellent Working Condition

Maybe the price here is not so exactly,pictures also not enough,

If want more information or pictures, please feel free to contact

me as following any time in 24hrs:

Imo/ Whats App: 0086 17807575148

Mobile: +86 17807575148 (Wechat/ Viber/ skype)

Email:usedmachines02@yeah.net

Побарајте подетални информации
Продавач

W&Z MACHINERY CO.,LTD.

W&Z MACHINERY CO.,LTD.

location_on

China, NO.98 Hongmei South Rd Minhang district Shanghai China

phone_iphone
access_time

Локално време на дилерот — 23:13


Контактирајте го продавачот

Политика за приватност

t1 test unit W&Z MACHINERY CO.,LTD.

t1 test unit Градежна машина

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.