Ровокопач CASE 580L

picture_as_pdf

picture_as_pdf

27 203 EUR

Тип

Ровокопач

Година

2016

Земја

Кина

Телефон

+86 137 95......

Онлајн: 1мес 29ден
  • Карактеристики
  • Опис
Карактеристики
Главни информации
БрендCASE
ИдентификацијаWT-20211129-1
Година на производство2016
Дата на прва регистрација16.05.2016
Технички преглед05.04.Valid till 2023
Машински часови10000 ч
Нето тежина7958 kg
Максимална брзина30.8 km/h
Бојапортокалова
Мотор/погонска група
Гориводизел
Излезна моќност89 hp
МоторFamily III 445T/M2, Tier II certified
Шасија/суспензија
Централно подмачкување
Тело/надградба
Кутија за алат
Опис

Turning radius:3350mm

Fuel capacity:119L

Max.digging depth:4390mm

Max.loading height:3400mm

Bucket capacity:0.67m3

Bucket width:2080mm

Max. Speed-forward:30.8km/h

Reach from swivel-std:5510mm

Reach at load height-std:2670mm

Condition:Good

Location:Shanghai

**************************

Maybe the price here is so not exactly,pictures also not enough.

If there is any uncertainly,feel free to contact with me

Imo/ Whats App: show contacts

Mobile: show contacts (Wechat/show contacts/ skype)

Побарајте подетални информации
Продавач

W&Z MACHINERY CO.,LTD.

W&Z MACHINERY CO.,LTD.

location_on

China, Shanghai

phone_iphone
access_time

Локално време на дилерот — 10:51


Контактирајте го продавачот

Политика за приватност

t1 test unit

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.