Ровокопач Case 580K Turbo

picture_as_pdf

picture_as_pdf

16 800 EUR

Нето цена

Тип

Ровокопач

Година

1995

Земја

Холандија

Телефон

+31 413 75......

Онлајн: 1мес 28ден
  • Карактеристики
  • Опис
Карактеристики
Главни информации
БрендCASE
Идентификација70157794
Година на производство1995
Дата на прва регистрација01.01.1995
Машински часови9053 ч
Бруто тежина8200 kg
Должина5550 mm
Ширина2360 mm
Мотор/погонска група
Гориводизел
Излезна моќност80 hp
Шасија/суспензија
Конфигурација на оска4x4
Број на оски2-оски
Основа на тркалото2400 mm
Опис

Drive: Wheel CE mark: yes Dealer information Contact BAS Machinery on WhatsApp +31 6 15372697 You can view this machine on our website www.basmachinery.com for 360 degree pictures of the in and outside, a HD video inspection and all the technical specifications. BAS Machinery is located in Veghel, the Netherlands and part of BAS Trucks. We have a stock of over 180 machines (heavy construction and mining equipment) of all brands, types and product groups. Worldwide delivery We can assist you if you want with the in- or export, shipping of transport of your purchase. Please contact us for all the options to your country on www.basmachinery.com/contact. Our team speaks 13 languages so we have always someone available who can help you. Visit BAS Machinery If you would like to visit the machine in The Netherlands before buying, no problem! We are opened 6 days a week. We can pick you up with our shuttle service from Eindhoven airport, Den Bosch, Schiphol Amsterdam, Düsseldorf, Dortmund or Brussel airport.

Побарајте подетални информации
Продавач

BAS Machinery

BAS Machinery

location_on

Netherlands, Mac Arthurweg 2, 5466 AP Veghel, The Netherlands

phone_iphone
language

www.basmachinery.com

access_time

Локално време на дилерот — 03:15


Контактирајте го продавачот

Политика за приватност

t1 test unit

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.