Порамнувач CATERPILLAR 16G од Кина, 33866 EUR за продажба - ID: 7161435
Северна Македонија | EUR
0
Најави се / Регистрација
Каталог
Продава
Поставете оглас

Хм, се чини ставка продадена

View this ad in the archive
CATERPILLAR 140 G - порамнувач
 6
32 428 EUR
2016
2 321 ч
179 hp

Објавено: 7мес 6ден

Toaks International Trading Company

Кина, Shanghai

CATERPILLAR 16G - порамнувач
 8
33 276 EUR
Цена без ДДВ
2013
3 500 ч
250 hp

Објавено: 1мес 9ден

Triangle construction machinery Co.,Ltd

Кина, Hefei

 Caterpillar 16g - порамнувач
 4
Аукција
1980
5 828 ч

Објавено: 14ден

MPE International

Колумбија, EL Paso

Број на оглас 93U1658

 Caterpillar 16G - порамнувач
 4
Аукција
1982

Објавено: 8ден

MPE International

Колумбија, EL Paso

Број на оглас 93U2077

CATERPILLAR 140G - порамнувач
 6
Прашајте за цена
2013

Објавено: 7мес 25ден

SHANGHAI TAILE CONSTRUCTION MACHINERY CO.,LID

Кина, Shanghai

CATERPILLAR 14G - порамнувач
 2
Прашајте за цена
2013

Објавено: 4мес 25ден

ZHONGCHENG MACHINERY TRADING CO.,LTD

Кина, No 2588 Jinghong Road Minhang District Shanghai China

CATERPILLAR 14G - порамнувач
 8
22 427 EUR
Цена без ДДВ
2013
3 500 ч
180 hp

Објавено: 1мес 9ден

Triangle construction machinery Co.,Ltd

Кина, Hefei

CATERPILLAR 140G - порамнувач
 10
22 427 EUR
Цена без ДДВ
2013
3 500 ч
150 hp

Објавено: 1мес 9ден

Triangle construction machinery Co.,Ltd

Кина, Hefei

CATERPILLAR 140G - порамнувач
 12
22 609 EUR
Цена без ДДВ
2013
3 500 ч
150 hp

Објавено: 1мес 9ден

Triangle construction machinery Co.,Ltd

Кина, 1007#,Fortune Plaza,Jin Yuan Rd.Hefei Anhui Province, China

CATERPILLAR 140G - порамнувач
 8
22 974 EUR
Цена без ДДВ
2013
3 500 ч
150 hp

Објавено: 1мес 9ден

Triangle construction machinery Co.,Ltd

Кина, Hefei

CATERPILLAR 140G - порамнувач
 8
22 974 EUR
Цена без ДДВ
2013
3 500 ч
150 hp

Објавено: 1мес 9ден

Triangle construction machinery Co.,Ltd

Кина, Hefei

CATERPILLAR 140G - порамнувач
 8
22 062 EUR
Цена без ДДВ
2013
3 100 ч
150 hp

Објавено: 1мес 9ден

Triangle construction machinery Co.,Ltd

Кина, Hefei

 1982 CATERPILLAR 16G 13209 - порамнувач
 28
79 203 EUR
1982

Објавено: 1мес 1ден

MAQUINARIA WIEBE KM 24

Мексико, 31608, Cuauhtémoc

Број на оглас 13209

Порамнувач CATERPILLAR 16G

Порамнувач CATERPILLAR 16G: слика 1
Побарајте ги сите достапни фотографии
Бренд CATERPILLAR
Година на производство 2013
Состојба одлична
Машински часови 3 500 ч
Работна тежина 24 520 kg
Должина 9 980 mm
Ширина 3 100 mm
Висина 3 750 mm
Максимална брзина 43.6 km/h
Потребна моќност 186.5 kW
Радиус на вртење 8 200 mm
Хидраулика
Боја црна, жолта
Локација Кина, Hefei
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 2
 • гориво: дизел
 • поместување: 14 600 cc
 • излезна моќност: 250 hp (186 KW)
 • мотор: CAT 3406
 • менувач: рачен
 • пренос: Powershift
 • батерија: WITH
 • полнач за батерии
 • сила при поаѓање
Шасија/суспензија
 • суспензија: хидраулика
 • основа на тркалото: 6 960 mm
 • сопирачки: тапан
 • воздушни сопирачки
 • централно подмачкување
Тело/надградба
 • материјал на тело: челик
 • пумпа
 • кутија за алат
Кабина/внатрешност
 • кабина
 • тип на кабина: дневна кабина
 • клима уред
 • безбедносни ремени
 • радио
 • MP3 плеер
 • bluetooth
Опрема
 • опрема: сечило, секач
Доплнително
 • алармен систем
 • број на претходни сопственици: 1
 • сертификати: BV/CO
 • американски
33 866
EUR

21 Април 2023

Do you want to know prices for the similar offers?

Отвори директориум


Контактирајте го продавачот

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.

CATERPILLAR 16G

t1 old test archive
t1 test archive - Construction machinery
t1 test archive - Triangle construction machinery Co.,Ltd
t1 old