Порамнувач CATERPILLAR 140K од Кина, 23938 EUR за продажба - ID: 7161440
Северна Македонија | EUR
0
Најави се / Регистрација
Каталог
Продава
Поставете оглас

Хм, се чини ставка продадена

View this ad in the archive
CATERPILLAR 140K - порамнувач
 6
36 808 EUR
2018
183 hp

Објавено: 7мес 6ден

Toaks International Trading Company

Кина, Minhang District, Shanghai

O & K F106.5 *Bj 2002/11000H/Frontschild/Mittelschild* - порамнувач
 3
43 900 EUR
Цена без ДДВ
2002
11 000 ч

Објавено: 1мес 22ден

BNS Intercon GmbH

Германија, Dillingen/Saar

Број на оглас 23056

CATERPILLAR 140K - порамнувач
 5
58 763 EUR
2016
4 828 km
2 000 ч
Нето тежина: 8 165 kg

Објавено: 1год 1мес

W&Z MACHINERY CO.,LTD.

Кина, Shanghai

Број на оглас WT-20220428-3

CATERPILLAR 140K - порамнувач
 5
59 189 EUR
2016
4 828 km
2 000 ч
Нето тежина: 8 165 kg

Објавено: 1год

W&Z MACHINERY CO.,LTD.

Кина, Shanghai

Број на оглас WT-20220519-3

CATERPILLAR 140K - порамнувач
 5
61 965 EUR
2016
4 828 km
2 000 ч
Нето тежина: 8 165 kg

Објавено: 8мес 24ден

W&Z MACHINERY CO.,LTD.

Кина, Shanghai

Број на оглас WT-20220908-3

CATERPILLAR 140K - порамнувач
 5
61 668 EUR
2016
4 828 km
2 000 ч
Нето тежина: 8 165 kg

Објавено: 10мес 20ден

W&Z MACHINERY CO.,LTD.

Кина, Shanghai

Број на оглас WT-20220714-3

CATERPILLAR 140K - порамнувач
 4
48 115 EUR
2016
4 273 km
2 855 ч
Нето тежина: 6 413 kg

Објавено: 1год 3мес

WANTIAN TRADING CO.,LIMITED

Кина, NO.1 #600 Chefeng Rd Songjiang Area, Shanghai, China

Број на оглас WZ-2022020801

CATERPILLAR 140K - порамнувач
 5
54 842 EUR
2016
4 828 km
2 000 ч
Нето тежина: 8 165 kg
Корисна носивост: 8 165 kg

Објавено: 3год

W&Z MACHINERY CO.,LTD.

Кина, NO.98 Hongmei South Rd Minhang district Shanghai China

Број на оглас WZ-Z2020052210

CATERPILLAR 140K - порамнувач
 9
54 954 EUR
2016
4 989 km
2 000 ч
Нето тежина: 8 165 kg
Корисна носивост: 8 165 kg

Објавено: 3год

W&Z MACHINERY CO.,LTD.

Кина, NO.98 Hongmei South Rd Minhang district Shanghai China

Број на оглас WZ-Z2020052606

CATERPILLAR 140K - порамнувач
 5
54 734 EUR
2016
4 828 km
2 000 ч
Нето тежина: 8 165 kg
Корисна носивост: 8 165 kg

Објавено: 3год

W&Z MACHINERY CO.,LTD.

Кина, NO.98 Hongmei South Rd Minhang district Shanghai China

Број на оглас WZ-Z2020052710

CATERPILLAR 140K - порамнувач
 5
53 937 EUR
2016
4 828 km
2 000 ч
Нето тежина: 8 165 kg
Корисна носивост: 8 165 kg

Објавено: 2год 11мес

W&Z MACHINERY CO.,LTD.

Кина, NO.98 Hongmei South Rd Minhang district Shanghai China

Број на оглас WZ-Z2020060205

CATERPILLAR 140K - порамнувач
 9
53 501 EUR
2016
4 989 km
2 000 ч
Нето тежина: 8 165 kg
Корисна носивост: 8 165 kg

Објавено: 2год 11мес

W&Z MACHINERY CO.,LTD.

Кина, NO.98 Hongmei South Rd Minhang district Shanghai China

Број на оглас WZ-Z2020060407

CATERPILLAR 140K - порамнувач
 6
53 126 EUR
2016
4 989 km
2 000 ч
Нето тежина: 8 165 kg
Корисна носивост: 8 165 kg

Објавено: 2год 11мес

W&Z MACHINERY CO.,LTD.

Кина, NO.98 Hongmei South Rd Minhang district Shanghai China

Број на оглас WZ-Z2020061204

CATERPILLAR 140K - порамнувач
 9
53 335 EUR
2016
5 150 km
2 000 ч
Нето тежина: 8 165 kg
Корисна носивост: 8 165 kg

Објавено: 2год 11мес

W&Z MACHINERY CO.,LTD.

Кина, NO.98 Hongmei South Rd Minhang district Shanghai China

Број на оглас WZ-Z2020061809

Порамнувач CATERPILLAR 140K

Порамнувач CATERPILLAR 140K: слика 1
Побарајте ги сите достапни фотографии
Бренд CATERPILLAR
Година на производство 2016
Состојба одлична
Технички преглед Good
Машински часови 3 000 ч
Тежина 14 138 kg
Работна тежина 14 138 kg
Должина 8 504 mm
Ширина 2 481 mm
Висина 3 354 mm
Работна длабочина 735 mm
Транспортна висина 337 mm
Максимална брзина 44 km/h
Потребна моќност 128 kW
Радиус на вртење 7 500 mm
Хидраулика
Боја црна, жолта
Локација Кина, Hefei
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 2
 • гориво: дизел
 • поместување: 7 200 cc
 • цилиндри на моторот: 6
 • излезна моќност: 180 hp (134 KW)
 • мотор: 3176C DITA ATAAC VHP
 • менувач: рачен
 • пренос: direct drive, power shift
 • батерија: WITH
 • полнач за батерии
 • сила при поаѓање
 • капацитет на хидрауличниот резервоар: 55 L
 • работен притисок: 25.5 MPa
Шасија/суспензија
 • суспензија: хидраулика
 • основа на тркалото: 6 169 mm
 • сопирачки: тапан
 • резервоар за гориво: 305
Тело/надградба
 • материјал на тело: челик
 • волумен на резервоар: 40 L
 • пумпа
 • табла
 • кутија за алат
Кабина/внатрешност
 • кабина
 • тип на кабина: дневна кабина
 • клима уред
 • греење на седиштата
 • радио
 • MP3 плеер
 • bluetooth
Опрема
 • опрема: сечило, секач
Доплнително
 • алармен систем
 • број на претходни сопственици: 1
 • сертификати: BV/CO
 • американски
23 938
EUR

21 Април 2023

Do you want to know prices for the similar offers?

Отвори директориум


Контактирајте го продавачот

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.

CATERPILLAR 140K

t1 old test archive
t1 test archive - Construction machinery
t1 test archive - Triangle construction machinery Co.,Ltd
t1 old