Порамнувач CATERPILLAR 140H од Кина, 23474 EUR за продажба - ID: 7161438
Северна Македонија - Македонски | EUR
00
Пријавете се или регистрирајте се
Каталог
Продава
Поставете оглас
ПРОДАДЕНО
Отвори директориум

Хм, се чини ставка продадена

View this ad in the archive
CATERPILLAR 140H - Порамнувач: слика 1
CATERPILLAR 140H - Порамнувач: слика 2
CATERPILLAR 140H - Порамнувач: слика 3
CATERPILLAR 140H - Порамнувач: слика 4
CATERPILLAR 140H - Порамнувач: слика 5
Видете ги сите фотографии (10)

Порамнувач CATERPILLAR 140H

20153000 ч185 hp
Кина, Hefei
Објавено: 1мес 14ден

23 389EUR

 • ≈ 1 440 608 MKD
 • ≈ 25 356 USD
20153000 ч185 hp
Кина, Hefei
Контактирајте го продавачот
CATERPILLAR 140H - Порамнувач: слика 1
CATERPILLAR 140H - Порамнувач: слика 2
CATERPILLAR 140H - Порамнувач: слика 3
CATERPILLAR 140H - Порамнувач: слика 4
CATERPILLAR 140H - Порамнувач: слика 5
Видете ги сите фотографии (6)

Порамнувач CATERPILLAR 140H

20153100 ч185 hp
Кина, Hefei
Објавено: 1мес 9ден

22 659EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 1 395 644 MKD
 • ≈ 24 565 USD
20153100 ч185 hp
Кина, Hefei
Контактирајте го продавачот
CATERPILLAR 140H - Порамнувач: слика 1
CATERPILLAR 140H - Порамнувач: слика 2
CATERPILLAR 140H - Порамнувач: слика 3
CATERPILLAR 140H - Порамнувач: слика 4
CATERPILLAR 140H - Порамнувач: слика 5
Видете ги сите фотографии (7)

Порамнувач CATERPILLAR 140H

20153100 ч185 hp
Кина, Hefei
Објавено: 1мес 9ден

23 573EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 1 451 941 MKD
 • ≈ 25 555 USD
20153100 ч185 hp
Кина, Hefei
Контактирајте го продавачот
CATERPILLAR 140H - Порамнувач: слика 1
CATERPILLAR 140H - Порамнувач: слика 2
CATERPILLAR 140H - Порамнувач: слика 3
CATERPILLAR 140H - Порамнувач: слика 4
CATERPILLAR 140H - Порамнувач: слика 5
Видете ги сите фотографии (7)

Порамнувач CATERPILLAR 140H

20153100 ч185 hp
Кина
Објавено: 1мес 9ден

23 573EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 1 451 941 MKD
 • ≈ 25 555 USD
20153100 ч185 hp
Кина
Контактирајте го продавачот
CATERPILLAR 140H - Порамнувач: слика 1
CATERPILLAR 140H - Порамнувач: слика 2
CATERPILLAR 140H - Порамнувач: слика 3
CATERPILLAR 140H - Порамнувач: слика 4
CATERPILLAR 140H - Порамнувач: слика 5
Видете ги сите фотографии (7)

Порамнувач CATERPILLAR 140H

20153100 ч185 hp
Кина, Hefei
Објавено: 1мес 3ден

23 795EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 1 465 614 MKD
 • ≈ 25 796 USD
20153100 ч185 hp
Кина, Hefei
Контактирајте го продавачот
CATERPILLAR 140H - Порамнувач: слика 1
CATERPILLAR 140H - Порамнувач: слика 2
CATERPILLAR 140H - Порамнувач: слика 3
CATERPILLAR 140H - Порамнувач: слика 4
CATERPILLAR 140H - Порамнувач: слика 5
Видете ги сите фотографии (7)

Порамнувач CATERPILLAR 140H

20153100 ч185 hp
Кина, Hefei
Објавено: 28ден

23 278EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 1 433 771 MKD
 • ≈ 25 236 USD
20153100 ч185 hp
Кина, Hefei
Контактирајте го продавачот
CATERPILLAR 140h - Порамнувач: слика 1
CATERPILLAR 140h - Порамнувач: слика 2
CATERPILLAR 140h - Порамнувач: слика 3
CATERPILLAR 140h - Порамнувач: слика 4
CATERPILLAR 140h - Порамнувач: слика 5
Видете ги сите фотографии (5)

Порамнувач CATERPILLAR 140h

Кина
Објавено: 1мес 7ден
Прашајте за цена
Кина
Контактирајте го продавачот
Caterpillar 140H - Порамнувач: слика 1
Caterpillar 140H - Порамнувач: слика 2
Caterpillar 140H - Порамнувач: слика 3

Порамнувач Caterpillar 140H

Кина
Објавено: 28ден

28 000EUR

 • ≈ 1 724 615 MKD
 • ≈ 30 355 USD
Кина
Контактирајте го продавачот
Caterpillar 140H - Порамнувач: слика 1
Caterpillar 140H - Порамнувач: слика 2
Caterpillar 140H - Порамнувач: слика 3
Caterpillar 140H - Порамнувач: слика 4
Caterpillar 140H - Порамнувач: слика 5
Видете ги сите фотографии (6)

Порамнувач Caterpillar 140H

Нето тежина: 14677 kg184 hp
Кина
Објавено: 26ден

23 078EUR

 • ≈ 1 421 452 MKD
 • ≈ 25 019 USD
Нето тежина: 14677 kg184 hp
Кина
Контактирајте го продавачот
Caterpillar 140H - Порамнувач: слика 1
Caterpillar 140H - Порамнувач: слика 2
Caterpillar 140H - Порамнувач: слика 3
Caterpillar 140H - Порамнувач: слика 4
Caterpillar 140H - Порамнувач: слика 5
Видете ги сите фотографии (6)

Порамнувач Caterpillar 140H

Нето тежина: 14680 kg184 hp
Кина
Објавено: 26ден

23 614EUR

 • ≈ 1 454 466 MKD
 • ≈ 25 600 USD
Нето тежина: 14680 kg184 hp
Кина
Контактирајте го продавачот

Порамнувач CATERPILLAR 140H

Објавено: 11мес 8ден

Хм, се чини ставка продадена
Порамнувач CATERPILLAR 140H: слика 1

Пронајдете нови понуди во каталогот

Отвори директориум
zoom in
Порамнувач CATERPILLAR 140H: слика 1
See what's in stock now

Објавено: 11мес 8ден

ПРОДАДЕНО

23 474EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 1 445 843 MKD
 • ≈ 25 448 USD

21 Април 2023

Do you want to know prices for the similar offers?

Отвори директориум
Бренд

Модел

Година на производство

2015
Состојба

одлична
Технички преглед

Good
Машински часови

3100 ч
Тежина

14677 kg
Работна тежина

14677 kg
Должина

8713 mm
Ширина

2464 mm
Висина

3131 mm
Работна длабочина

715 mm
Транспортна висина

344 mm
Максимална брзина

44 km/h
Потребна моќност

138 kW
Радиус на вртење

7500 mm
Хидраулика

Боја

црна, жолта
Локација

Кина, Add: 1003# Fortune Plaza, Jin Yuan Rd.Hefei Anhui Province China
Мотор/погонска група
емисиона класа

Евро 2
гориво

дизел
поместување

10300 cc
цилиндри на моторот

6
излезна моќност

185 hp
мотор

3176C DITA ATAAC VHP
менувач

рачен
пренос

direct drive, power shift
батерија

WITH
полнач за батерии

сила при поаѓање

капацитет на хидрауличниот резервоар

80 L
работен притисок

24.15 MPa
Шасија/суспензија
суспензија

хидраулика
основа на тркалото

6169 mm
сопирачки

тапан
Тело/надградба
материјал на тело

челик
пумпа

табла

кутија за алат

Кабина/внатрешност
кабина

тип на кабина

дневна кабина
греење на седиштата

радио

MP3 плеер

bluetooth

Доплнително
алармен систем

број на претходни сопственици

1
сертификати

BV/CO
американски

Опрема
опрема

сечило, секач
Повеќе информации

Used Caterpillar 140H Motor grader

Good working condition

No oil leaking

No heavy smoking

Very decent and tight

Ready to work

ПРОДАДЕНО

23 474EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 1 445 843 MKD
 • ≈ 25 448 USD

21 Април 2023

Do you want to know prices for the similar offers?

Отвори директориум
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.
t1 old test archive
t1 test archive - Construction machinery
t1 test archive - SANCHENG MACHINERY CO. LTD