Порамнувач CATERPILLAR 140G од Кина, 22453 EUR за продажба - ID: 7161439
Северна Македонија | EUR
0
Најави се / Регистрација
Каталог
Продава
Поставете оглас

Хм, се чини ставка продадена

View this ad in the archive
CATERPILLAR 140 G - порамнувач
 6
32 428 EUR
2016
2 321 ч
179 hp

Објавено: 7мес 6ден

Toaks International Trading Company

Кина, Shanghai

CATERPILLAR 140G - порамнувач
 6
Прашајте за цена
2013

Објавено: 7мес 25ден

SHANGHAI TAILE CONSTRUCTION MACHINERY CO.,LID

Кина, Shanghai

CATERPILLAR 140G - порамнувач
 10
22 427 EUR
Цена без ДДВ
2013
3 500 ч
150 hp

Објавено: 1мес 9ден

Triangle construction machinery Co.,Ltd

Кина, Hefei

CATERPILLAR 140G - порамнувач
 12
22 609 EUR
Цена без ДДВ
2013
3 500 ч
150 hp

Објавено: 1мес 9ден

Triangle construction machinery Co.,Ltd

Кина, 1007#,Fortune Plaza,Jin Yuan Rd.Hefei Anhui Province, China

CATERPILLAR 140G - порамнувач
 8
22 974 EUR
Цена без ДДВ
2013
3 500 ч
150 hp

Објавено: 1мес 9ден

Triangle construction machinery Co.,Ltd

Кина, Hefei

CATERPILLAR 140G - порамнувач
 8
22 974 EUR
Цена без ДДВ
2013
3 500 ч
150 hp

Објавено: 1мес 9ден

Triangle construction machinery Co.,Ltd

Кина, Hefei

CATERPILLAR 140G - порамнувач
 8
22 062 EUR
Цена без ДДВ
2013
3 100 ч
150 hp

Објавено: 1мес 9ден

Triangle construction machinery Co.,Ltd

Кина, Hefei

CATERPILLAR 140G - порамнувач
 5
30 066 EUR
2016
4 828 km
2 000 ч
Нето тежина: 8 165 kg

Објавено: 2год 1мес

W&Z MACHINERY CO.,LTD.

Кина, Shanghai

Број на оглас WT-20210416-9

CATERPILLAR 140G - порамнувач
 6
30 066 EUR
2017
4 603 km
2 350 ч
Нето тежина: 5 724 kg

Објавено: 2год 1мес

WANTIAN TRADING CO.,LIMITED

Кина, NO.1 #600 Chefeng Rd Songjiang Area, Shanghai, China

Број на оглас WZ-2021041905

CATERPILLAR 140G - порамнувач
 5
30 066 EUR
2016
4 828 km
2 000 ч
Нето тежина: 8 165 kg

Објавено: 2год 1мес

W&Z MACHINERY CO.,LTD.

Кина, Shanghai

Број на оглас WT-20210420-5

CATERPILLAR 140G - порамнувач
 5
31 921 EUR
2014
4 828 km
2 000 ч
Нето тежина: 8 165 kg

Објавено: 2год 10мес

W&Z MACHINERY CO.,LTD.

Кина, NO.98 Hongmei South Rd Minhang district Shanghai China

Број на оглас WT-20200708-3

CATERPILLAR 140G - порамнувач
 5
31 789 EUR
2014
4 828 km
2 000 ч
Нето тежина: 8 165 kg

Објавено: 2год 10мес

W&Z MACHINERY CO.,LTD.

Кина, NO.98 Hongmei South Rd Minhang district Shanghai China

Број на оглас WT-20200715-5

CATERPILLAR 140G - порамнувач
 5
31 789 EUR
2017
4 667 km
2 000 ч
Нето тежина: 5 724 kg
150 hp

Објавено: 2год 10мес

W&Z MACHINERY CO.,LTD.

Кина, NO.98 Hongmei South Rd Minhang district Shanghai China

Број на оглас WZ-2020071605

Порамнувач CATERPILLAR 140G

Порамнувач CATERPILLAR 140G: слика 1
Побарајте ги сите достапни фотографии
Бренд CATERPILLAR
Модел 140G
Година на производство 2013
Машински часови 3 100 ч
Тежина 12 620 kg
Бруто тежина 12 620 kg
Должина 8 310 mm
Ширина 2 440 mm
Висина 3 360 mm
Максимална брзина 41 km/h
Потребна моќност 1 119 kW
Хидраулика
Напон 24v
Боја жолта
Локација Кина, Hefei
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 2
 • гориво: дизел
 • поместување: 10 500 cc
 • цилиндри на моторот: 6
 • излезна моќност: 150 hp (111 KW)
 • мотор: 3 306
 • менувач: рачен
 • пренос: direct drive power shift
 • батерија: WITH
 • полнач за батерии
 • сила при поаѓање
 • капацитет на хидрауличниот резервоар: 68 L
Шасија/суспензија
 • суспензија: хидраулика
 • конфигурација на оска: 4x4
 • број на оски: 2-оски
 • сопирачки: тапан
 • резервоар за гориво: 284L
Тело/надградба
 • материјал на тело: челик
 • пумпа
Кабина/внатрешност
 • кабина
 • тип на кабина: дневна кабина
 • ксенонски светла
 • дополнителни светла
 • работни светла
 • клима уред
 • греење на седиштата
 • радио
 • CD плеер
 • MP3 плеер
 • bluetooth
Опрема
 • опрема: сечило, секач
Доплнително
 • алармен систем
 • гаранција
 • број на претходни сопственици: 1
 • американски
22 453
EUR

21 Април 2023

Do you want to know prices for the similar offers?

Отвори директориум


Контактирајте го продавачот

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.

CATERPILLAR 140G

t1 old test archive
t1 test archive - Construction machinery
t1 test archive - Triangle construction machinery Co.,Ltd
t1 old