Порамнувач CATERPILLAR 140G од Кина, 23381 EUR за продажба - ID: 7161434
Северна Македонија - Македонски | EUR
00
Пријавете се или регистрирајте се
Каталог
Продава
Поставете оглас
ПРОДАДЕНО
Отвори директориум
Слични понуди:
Caterpillar 140G - Порамнувач: слика 1
Caterpillar 140G - Порамнувач: слика 2
Caterpillar 140G - Порамнувач: слика 3
Caterpillar 140G - Порамнувач: слика 4
Caterpillar 140G - Порамнувач: слика 5
Видете ги сите фотографии (8)

Caterpillar 140G

Порамнувач
20134300 чНето тежина: 12620 kg152 hp
Кина, shanghai
Објавено: 1мес 4ден

22 886EUR

 • ≈ 1 408 637 MKD
 • ≈ 24 856 USD
20134300 чНето тежина: 12620 kg152 hp
Кина, shanghai
Контактирајте го продавачот
CATERPILLAR 140G - Порамнувач: слика 1
CATERPILLAR 140G - Порамнувач: слика 2
CATERPILLAR 140G - Порамнувач: слика 3
CATERPILLAR 140G - Порамнувач: слика 4
CATERPILLAR 140G - Порамнувач: слика 5
Видете ги сите фотографии (7)

CATERPILLAR 140G

Порамнувач
20133500 ч150 hp
Кина, Add: 1003# Fortune Plaza, Jin Yuan Rd.Hefei Anhui Province China
Објавено: 1мес 10ден

23 211EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 1 428 641 MKD
 • ≈ 25 209 USD
20133500 ч150 hp
Кина, Add: 1003# Fortune Plaza, Jin Yuan Rd.Hefei Anhui Province China
Контактирајте го продавачот
Caterpillar 140G - Порамнувач: слика 1
Caterpillar 140G - Порамнувач: слика 2
Caterpillar 140G - Порамнувач: слика 3
Caterpillar 140G - Порамнувач: слика 4
Caterpillar 140G - Порамнувач: слика 5
Видете ги сите фотографии (6)

Caterpillar 140G

Порамнувач
Нето тежина: 15000 kg184 hp
Кина, Nanjing
Објавено: 3мес 17ден

23 101EUR

 • ≈ 1 421 871 MKD
 • ≈ 25 090 USD
Нето тежина: 15000 kg184 hp
Кина, Nanjing
Контактирајте го продавачот
CATERPILLAR 140G - Порамнувач: слика 1
CATERPILLAR 140G - Порамнувач: слика 2
CATERPILLAR 140G - Порамнувач: слика 3
CATERPILLAR 140G - Порамнувач: слика 4
CATERPILLAR 140G - Порамнувач: слика 5
Видете ги сите фотографии (5)

CATERPILLAR 140G

Порамнувач
2015
Кина, No 2588 Jinghong Road Minhang District Shanghai China
Објавено: 1год 8мес
Прашајте за цена
2015
Кина, No 2588 Jinghong Road Minhang District Shanghai China
Контактирајте го продавачот
CATERPILLAR 140G - Порамнувач: слика 1
CATERPILLAR 140G - Порамнувач: слика 2
CATERPILLAR 140G - Порамнувач: слика 3

CATERPILLAR 140G

Порамнувач
2007
Кина, No 2588 Jinghong Road Minhang District Shanghai China
Објавено: 1год 9мес
Прашајте за цена
2007
Кина, No 2588 Jinghong Road Minhang District Shanghai China
Контактирајте го продавачот
Caterpillar 140 G - Порамнувач: слика 1
Caterpillar 140 G - Порамнувач: слика 2
Caterpillar 140 G - Порамнувач: слика 3
Caterpillar 140 G - Порамнувач: слика 4
Caterpillar 140 G - Порамнувач: слика 5
Видете ги сите фотографии (6)

Caterpillar 140 G

Порамнувач
20162321 ч179 hp
Кина, Shanghai
Објавено: 8мес 30ден

32 040EUR

 • ≈ 1 972 068 MKD
 • ≈ 34 798 USD
20162321 ч179 hp
Кина, Shanghai
Контактирајте го продавачот
CATERPILLAR 140G - Порамнувач: слика 1
CATERPILLAR 140G - Порамнувач: слика 2
CATERPILLAR 140G - Порамнувач: слика 3
CATERPILLAR 140G - Порамнувач: слика 4
CATERPILLAR 140G - Порамнувач: слика 5
Видете ги сите фотографии (6)

CATERPILLAR 140G

Порамнувач
2010
Кина, No 2588 Jinghong Road Minhang District Shanghai China
Објавено: 1год 5мес
Прашајте за цена
2010
Кина, No 2588 Jinghong Road Minhang District Shanghai China
Контактирајте го продавачот
Caterpillar 140G - Порамнувач: слика 1
Caterpillar 140G - Порамнувач: слика 2
Caterpillar 140G - Порамнувач: слика 3
Caterpillar 140G - Порамнувач: слика 4
Caterpillar 140G - Порамнувач: слика 5
Видете ги сите фотографии (20)

Caterpillar 140G

Порамнувач
1974Нето тежина: 15000 kg
Холандија, BIG 5 De Tweede Geerden 35 Velddriel
Објавено: 4мес 8денБрој на оглас 00032391

47 000EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 2 892 859 MKD
 • ≈ 51 047 USD
1974Нето тежина: 15000 kg
Холандија, BIG 5 De Tweede Geerden 35 Velddriel
Контактирајте го продавачот
CATERPILLAR 140G - Порамнувач: слика 1
CATERPILLAR 140G - Порамнувач: слика 2
CATERPILLAR 140G - Порамнувач: слика 3
CATERPILLAR 140G - Порамнувач: слика 4

CATERPILLAR 140G

Порамнувач
20171560 чНето тежина: 18000 kgКорисна носивост: 18000 kg290 hp
Кина, NO.2169 FANGHE RD,MINHANG DISTRICT, SHANGHAI, CHINA
Објавено: 19ден

27 000EUR

 • ≈ 1 661 855 MKD
 • ≈ 29 324 USD
20171560 чНето тежина: 18000 kgКорисна носивост: 18000 kg290 hp
Кина, NO.2169 FANGHE RD,MINHANG DISTRICT, SHANGHAI, CHINA
Контактирајте го продавачот
CATERPILLAR CAT 140G - Порамнувач: слика 1
CATERPILLAR CAT 140G - Порамнувач: слика 2
CATERPILLAR CAT 140G - Порамнувач: слика 3
CATERPILLAR CAT 140G - Порамнувач: слика 4
CATERPILLAR CAT 140G - Порамнувач: слика 5
Видете ги сите фотографии (6)

CATERPILLAR CAT 140G

Порамнувач
Кина, No. 36, Shiwei Road, Qingcun Town, Fengxian District, Shanghai China
Објавено: 4мес 4ден
Прашајте за цена
Кина, No. 36, Shiwei Road, Qingcun Town, Fengxian District, Shanghai China
Контактирајте го продавачот

Порамнувач - изнајмување CATERPILLAR 140G

Објавено: 1год 1мес

Хм, се чини ставка продадена
Порамнувач CATERPILLAR 140G: слика 1

Пронајдете нови понуди во каталогот

Отвори директориум
zoom in
Порамнувач CATERPILLAR 140G: слика 1
See what's in stock now

Објавено: 1год 1мес

ПРОДАДЕНО

23 381EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 1 439 105 MKD
 • ≈ 25 394 USD

21 Април 2023

Do you want to know prices for the similar offers?

Отвори директориум
Бренд

Модел

Година на производство

2013
Состојба

одлична
Технички преглед

GOOD
Машински часови

3500 ч
Работна тежина

12620 kg
Должина

8310 mm
Ширина

2440 mm
Висина

3360 mm
Работна длабочина

438 mm
Максимална брзина

41 km/h
Потребна моќност

111.9 kW
Хидраулика

Напон

24V
Боја

жолта
Локација

Кина, Add: 1003# Fortune Plaza, Jin Yuan Rd.Hefei Anhui Province China
Мотор/погонска група
емисиона класа

Евро 2
гориво

дизел
поместување

10500 cc
цилиндри на моторот

6
излезна моќност

150 hp
мотор

CAT 3306
менувач

рачен
пренос

direct drive power shift
батерија

with
полнач за батерии

сила при поаѓање

капацитет на хидрауличниот резервоар

68 L
работен притисок

14.8238 MPa
Шасија/суспензија
суспензија

воздух
конфигурација на оска

6x4
број на оски

3-оски
управувачки оски

сопирачки

тапан
воздушни сопирачки

централно подмачкување

гуми

14x24 10PR
нови гуми

резервоар за гориво

284L
Тело/надградба
материјал на тело

челик
пумпа

кутија за алат

Кабина/внатрешност
кабина

тип на кабина

дневна кабина
дополнителни светла

работни светла

грејач

број на кревети

1
безбедносни ремени

радио

CD плеер

MP3 плеер

bluetooth

Доплнително
алармен систем

гаранција

број на претходни сопственици

1
Опрема
опрема

сечило, секач
Повеќе информации

Caterpillar 140G Motor grader

Origin:Japan

Mechanic Machine. Direct Injection

Clean and tight

No leakage at all, 100% Ready to work

ПРОДАДЕНО

23 381EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 1 439 105 MKD
 • ≈ 25 394 USD

21 Април 2023

Do you want to know prices for the similar offers?

Отвори директориум
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.
t1 old test archive
t1 test archive - Construction machinery
t1 test archive - SANCHENG MACHINERY CO. LTD