Натоварувач на тркала CATERPILLAR 966H

picture_as_pdf

22 114 EUR

Тип

Натоварувач на тркала

Година

2017

Земја

Кина

Телефон

+86 137952......

Објавено: 3мес 23ден
picture_as_pdf
  • Карактеристики
  • Опис
Карактеристики
Главни информации
БрендCATERPILLAR
Број на огласWZ-2022012604
Година на производство2017
Километража3400 km
Состојбаодлична
Дата на прва регистрација27.01.2017
Машински часови2489 ч
Тежина23698 kg
Нето тежина23698 kg
Бруто тежина23698 kg
Работна тежина23698 kg
Должина8855 mm
Ширина2956 mm
Висина3600 mm
Мотор/погонска група
Емисиона класаЕвро 3
Гориводизел
МоторCaterpillar C11 ACERT
Менувачрачен
Батерија2
Полнач за батерии
Сила при поаѓање
Кабина/внатрешност
Кабина
Тип на кабинадневна кабина
Воздушна суспензија на кабината
Покривна плоча
Доплнително
Достапни единици0
Гаранција
Опис

SPECIFICATION:

Machine Runs & Works Great

100% Work Ready

Regularly maintained and serviced 

Excellent Working Condition

If any details and questions about the machine , you can contact with me at any time as following:

Website: www.secondmachines.com

Contact Person: Leo

Whats App / We chat: +86 188 1652 6005

Mobile: +86 188 1652 6005 (Imo / Viber / skype)

Email: sale2@wantiantrading.com

Побарајте подетални информации
Продавач

WANTIAN TRADING CO.,LIMITED

WANTIAN TRADING CO.,LIMITED

location_on

China, NO.1 #600 Chefeng Rd Songjiang Area, Shanghai, China

phone_iphone
language

www.wantiantrading.com

access_time

Локално време на дилерот — 21:49

Лица за контакт
Cassie

Cassie

English

+86 137952...


Контактирајте го продавачот

Политика за приватност

t1 test unit WANTIAN TRADING CO.,LIMITED

t1 test unit Градежна машина

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.