Мобилен кран LIEBHERR LTM1070 од Германија за продажба - ID: 6996066
Северна Македонија - Македонски | EUR
0
Пријавете се или регистрирајте се
Каталог
Продава
Поставете оглас

Are you a seller?

Find your customers with Truck1!

Add your company

Ја имаме нивната доверба!

ПРОДАДЕНО
Отвори директориум

Хм, се чини ставка продадена

View this ad in the archive
Liebherr LTM 1070 - Мобилен кран: слика 1
Liebherr LTM 1070 - Мобилен кран: слика 2
Liebherr LTM 1070 - Мобилен кран: слика 3
Liebherr LTM 1070 - Мобилен кран: слика 4
Liebherr LTM 1070 - Мобилен кран: слика 5
Видете ги сите фотографии (5)

Liebherr LTM 1070

1989120000 ч
Полска
Објавено: 1мес 9ден

75 020EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 4 614 240 MKD
 • ≈ 79 258 USD
star
1989120000 ч
Полска
emailКонтактирајте го продавачот
Liebherr LTM 1070 - Мобилен кран: слика 1
Liebherr LTM 1070 - Мобилен кран: слика 2
Liebherr LTM 1070 - Мобилен кран: слика 3
Liebherr LTM 1070 - Мобилен кран: слика 4
Liebherr LTM 1070 - Мобилен кран: слика 5
Видете ги сите фотографии (50)

Liebherr LTM 1070

2007174000 km16834 ч
Франција
Објавено: 1мес 8ден Број на оглас LTM 1070

199 000EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 12 239 853 MKD
 • ≈ 210 243 USD
star
2007174000 km16834 ч
Франција
emailКонтактирајте го продавачот
LIEBHERR LTM 1070 - Мобилен кран: слика 1
LIEBHERR LTM 1070 - Мобилен кран: слика 2
LIEBHERR LTM 1070 - Мобилен кран: слика 3
LIEBHERR LTM 1070 - Мобилен кран: слика 4

LIEBHERR LTM 1070

1990122000 km7275 ч48000 kg70000 kg
Бугарија
Објавено: 5мес 19ден

98 000EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 6 027 666 MKD
 • ≈ 103 537 USD
star
1990122000 km7275 ч48000 kg70000 kg
Бугарија
emailКонтактирајте го продавачот
Liebherr LTM 1070 - Мобилен кран: слика 1
Liebherr LTM 1070 - Мобилен кран: слика 2
Liebherr LTM 1070 - Мобилен кран: слика 3
Liebherr LTM 1070 - Мобилен кран: слика 4
Liebherr LTM 1070 - Мобилен кран: слика 5
Видете ги сите фотографии (7)

Liebherr LTM 1070

1991
Обединето Кралство, Middlesbrough
Објавено: 4мес 7ден Број на оглас 6476

115 000EUR

 • ≈ 7 073 282 MKD
 • ≈ 121 497 USD
star
1991
Обединето Кралство, Middlesbrough
emailКонтактирајте го продавачот
Liebherr LTM 1050 - Мобилен кран: слика 1
Liebherr LTM 1050 - Мобилен кран: слика 2
Liebherr LTM 1050 - Мобилен кран: слика 3
Liebherr LTM 1050 - Мобилен кран: слика 4
Liebherr LTM 1050 - Мобилен кран: слика 5
Видете ги сите фотографии (9)

Liebherr LTM 1050

198924885 ч
Полска
Објавено: 1мес 9ден

81 950EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 5 040 482 MKD
 • ≈ 86 580 USD
star
198924885 ч
Полска
emailКонтактирајте го продавачот
Liebherr LTM 1070-4.1 - Мобилен кран: слика 1

Liebherr LTM 1070-4.1

200751688 km6392 ч70000 kg
Франција
Објавено: 1мес 8ден
Прашајте за цена
star
200751688 km6392 ч70000 kg
Франција
emailКонтактирајте го продавачот
Liebherr LTM 1070 4-2 - Мобилен кран: слика 1

Liebherr LTM 1070 4-2

201470861 km6246 ч70000 kg
Франција
Објавено: 1мес 8ден
Прашајте за цена
star
201470861 km6246 ч70000 kg
Франција
emailКонтактирајте го продавачот
Liebherr LTM 1070-4.2 - Мобилен кран: слика 1
Liebherr LTM 1070-4.2 - Мобилен кран: слика 2
Liebherr LTM 1070-4.2 - Мобилен кран: слика 3
Liebherr LTM 1070-4.2 - Мобилен кран: слика 4

Liebherr LTM 1070-4.2

201653442 km408 hp
Германија, 27793 Wildeshausen
Објавено: 19денБрој на оглас ZG22358
Прашајте за цена
star
201653442 km408 hp
Германија, 27793 Wildeshausen
emailКонтактирајте го продавачот
Liebherr LTM 1070-4.2 - Мобилен кран: слика 1
Liebherr LTM 1070-4.2 - Мобилен кран: слика 2
Liebherr LTM 1070-4.2 - Мобилен кран: слика 3
Liebherr LTM 1070-4.2 - Мобилен кран: слика 4
Liebherr LTM 1070-4.2 - Мобилен кран: слика 5
Видете ги сите фотографии (14)

Liebherr LTM 1070-4.2

201841870 km3870 ч48000 kg70000 kg361 hp
Германија
Објавено: 11ден
Прашајте за цена
star
201841870 km3870 ч48000 kg70000 kg361 hp
Германија
emailКонтактирајте го продавачот
Liebherr LTM 1070-4.2 - Мобилен кран: слика 1
Liebherr LTM 1070-4.2 - Мобилен кран: слика 2
Liebherr LTM 1070-4.2 - Мобилен кран: слика 3
Liebherr LTM 1070-4.2 - Мобилен кран: слика 4
Liebherr LTM 1070-4.2 - Мобилен кран: слика 5
Видете ги сите фотографии (7)

Liebherr LTM 1070-4.2

2016
Обединето Кралство, Middlesbrough
Објавено: 1денБрој на оглас 6856

386 899EUR

 • ≈ 23 796 919 MKD
 • ≈ 408 758 USD
star
2016
Обединето Кралство, Middlesbrough
emailКонтактирајте го продавачот
Liebherr LTM 1070-4.2 - Мобилен кран: слика 1
Liebherr LTM 1070-4.2 - Мобилен кран: слика 2
Liebherr LTM 1070-4.2 - Мобилен кран: слика 3
Liebherr LTM 1070-4.2 - Мобилен кран: слика 4

Liebherr LTM 1070-4.2

201843054 km408 hp
Германија, 27793 Wildeshausen
Објавено: 6мес 32ден Број на оглас ZG 18265
Прашајте за цена
star
201843054 km408 hp
Германија, 27793 Wildeshausen
emailКонтактирајте го продавачот
Liebherr ltm 1070-4.1 - Мобилен кран: слика 1
Liebherr ltm 1070-4.1 - Мобилен кран: слика 2
Liebherr ltm 1070-4.1 - Мобилен кран: слика 3
Liebherr ltm 1070-4.1 - Мобилен кран: слика 4
Liebherr ltm 1070-4.1 - Мобилен кран: слика 5
Видете ги сите фотографии (6)

liebherr ltm 1070-4.1

2007112609 km9935 ч
Германија, Mönchengladbach
Објавено: 2мес 7ден
Прашајте за цена
star
2007112609 km9935 ч
Германија, Mönchengladbach
emailКонтактирајте го продавачот

Мобилен кран LIEBHERR LTM1070

Објавено: 8мес 7ден

Хм, се чини ставка продадена
Мобилен кран LIEBHERR LTM1070: слика 1

Пронајдете нови понуди во каталогот

Отвори директориум
zoom in
Мобилен кран LIEBHERR LTM1070: слика 1
See what's in stock now

Објавено: 8мес 7ден

ПРОДАДЕНО

The seller didn't indicate the price

Do you want to know prices for the similar offers?

Отвори директориум
Бренд

Година на производство

1989
Километража

297 km
Машински часови

23060 ч
Локација

Повеќе информации

ID2843

Liebherr LTM1070

year/Baujahr 1989

23060 hours/Stunden - 297.800 Km

35 m boom, mech. Double folding jib 18 m, 1 winch, 1 x hook (3 sheaves), 1 single hook, 0.9 t + 8.7 t counterweight

35 m Ausleger, mech. Doppelklappspitze 18 m, 1 Winde, 1 x Haken (3rollig), 1 Einfachhaken, 0,9t + 8,7 t Gegengewicht

ПРОДАДЕНО

The seller didn't indicate the price

Do you want to know prices for the similar offers?

Отвори директориум
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.
t1 old test archive
t1 test archive - Construction machinery
t1 test archive - Bosch-Baumaschinen