Мобилен кран LIEBHERR LTM 1140 од Финска за продажба - ID: 7161611
Северна Македонија - Македонски | EUR
0
Пријавете се или регистрирајте се
Каталог
Продава
Поставете оглас

Are you a seller?

Find your customers with Truck1!

Add your company

Ја имаме нивната доверба!

ПРОДАДЕНО
Отвори директориум

Хм, се чини ставка продадена

View this ad in the archive
LIEBHERR LTM 1140 - Мобилен кран: слика 1
LIEBHERR LTM 1140 - Мобилен кран: слика 2
LIEBHERR LTM 1140 - Мобилен кран: слика 3
LIEBHERR LTM 1140 - Мобилен кран: слика 4
LIEBHERR LTM 1140 - Мобилен кран: слика 5
Видете ги сите фотографии (8)

LIEBHERR LTM 1140

199072000 kg140000 kg
Бугарија
Објавено: 5мес 19ден

120 000EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 7 380 816 MKD
 • ≈ 126 780 USD
star
199072000 kg140000 kg
Бугарија
emailКонтактирајте го продавачот
Liebherr LTM 1070 - Мобилен кран: слика 1
Liebherr LTM 1070 - Мобилен кран: слика 2
Liebherr LTM 1070 - Мобилен кран: слика 3
Liebherr LTM 1070 - Мобилен кран: слика 4
Liebherr LTM 1070 - Мобилен кран: слика 5
Видете ги сите фотографии (5)

Liebherr LTM 1070

1989120000 ч
Полска
Објавено: 1мес 9ден

75 020EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 4 614 240 MKD
 • ≈ 79 258 USD
star
1989120000 ч
Полска
emailКонтактирајте го продавачот
Liebherr LTM 1050 - Мобилен кран: слика 1
Liebherr LTM 1050 - Мобилен кран: слика 2
Liebherr LTM 1050 - Мобилен кран: слика 3
Liebherr LTM 1050 - Мобилен кран: слика 4
Liebherr LTM 1050 - Мобилен кран: слика 5
Видете ги сите фотографии (9)

Liebherr LTM 1050

198924885 ч
Полска
Објавено: 1мес 9ден

81 950EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 5 040 482 MKD
 • ≈ 86 580 USD
star
198924885 ч
Полска
emailКонтактирајте го продавачот
Liebherr LTM 1500 - Мобилен кран: слика 1
Liebherr LTM 1500 - Мобилен кран: слика 2
Liebherr LTM 1500 - Мобилен кран: слика 3
Liebherr LTM 1500 - Мобилен кран: слика 4
Liebherr LTM 1500 - Мобилен кран: слика 5
Видете ги сите фотографии (6)

Liebherr LTM 1500

1999135490 km12100 ч
Германија, Mönchengladbach
Објавено: 2мес 7ден
Прашајте за цена
star
1999135490 km12100 ч
Германија, Mönchengladbach
emailКонтактирајте го продавачот
Liebherr LTM 1300 - Мобилен кран: слика 1
Liebherr LTM 1300 - Мобилен кран: слика 2
Liebherr LTM 1300 - Мобилен кран: слика 3
Liebherr LTM 1300 - Мобилен кран: слика 4
Liebherr LTM 1300 - Мобилен кран: слика 5
Видете ги сите фотографии (6)

Liebherr LTM 1300

199796691 km15600 ч
Германија, Mönchengladbach
Објавено: 2мес 7ден
Прашајте за цена
star
199796691 km15600 ч
Германија, Mönchengladbach
emailКонтактирајте го продавачот
LIEBHERR LTM 1070 - Мобилен кран: слика 1
LIEBHERR LTM 1070 - Мобилен кран: слика 2
LIEBHERR LTM 1070 - Мобилен кран: слика 3
LIEBHERR LTM 1070 - Мобилен кран: слика 4

LIEBHERR LTM 1070

1990122000 km7275 ч48000 kg70000 kg
Бугарија
Објавено: 5мес 19ден

98 000EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 6 027 666 MKD
 • ≈ 103 537 USD
star
1990122000 km7275 ч48000 kg70000 kg
Бугарија
emailКонтактирајте го продавачот
LIEBHERR LTM 1020 - Мобилен кран: слика 1
LIEBHERR LTM 1020 - Мобилен кран: слика 2
LIEBHERR LTM 1020 - Мобилен кран: слика 3
LIEBHERR LTM 1020 - Мобилен кран: слика 4

LIEBHERR LTM 1020

197520000 kg187 hp
Бугарија
Објавено: 5мес 19ден Број на оглас С 4167 ХМ

20 000EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 1 230 136 MKD
 • ≈ 21 130 USD
star
197520000 kg187 hp
Бугарија
emailКонтактирајте го продавачот
Liebherr LTM 1070 - Мобилен кран: слика 1
Liebherr LTM 1070 - Мобилен кран: слика 2
Liebherr LTM 1070 - Мобилен кран: слика 3
Liebherr LTM 1070 - Мобилен кран: слика 4
Liebherr LTM 1070 - Мобилен кран: слика 5
Видете ги сите фотографии (7)

Liebherr LTM 1070

1991
Обединето Кралство, Middlesbrough
Објавено: 4мес 7ден Број на оглас 6476

115 000EUR

 • ≈ 7 073 282 MKD
 • ≈ 121 497 USD
star
1991
Обединето Кралство, Middlesbrough
emailКонтактирајте го продавачот
LIEBHERR LTM 1350 - Мобилен кран: слика 1

LIEBHERR LTM 1350

201540885 km8117 ч
Франција, LA VILLE HELLIO 22410 PLOURHAN, FRANCE
Објавено: 10мес 15ден
Прашајте за цена
star
201540885 km8117 ч
Франција, LA VILLE HELLIO 22410 PLOURHAN, FRANCE
emailКонтактирајте го продавачот
Liebherr LTM 1025 - Мобилен кран: слика 1
Liebherr LTM 1025 - Мобилен кран: слика 2
Liebherr LTM 1025 - Мобилен кран: слика 3
Liebherr LTM 1025 - Мобилен кран: слика 4
Liebherr LTM 1025 - Мобилен кран: слика 5
Видете ги сите фотографии (9)

Liebherr LTM 1025

199115560 ч
Франција
Објавено: 5мес 32ден
Прашајте за цена
star
199115560 ч
Франција
emailКонтактирајте го продавачот
LIEBHERR LTM 1500 - Мобилен кран: слика 1
LIEBHERR LTM 1500 - Мобилен кран: слика 2
LIEBHERR LTM 1500 - Мобилен кран: слика 3
LIEBHERR LTM 1500 - Мобилен кран: слика 4
LIEBHERR LTM 1500 - Мобилен кран: слика 5
Видете ги сите фотографии (7)

LIEBHERR LTM 1500

199960796 km10292 ч
Австрија, Salzburg
Објавено: 21ден
Прашајте за цена
star
199960796 km10292 ч
Австрија, Salzburg
emailКонтактирајте го продавачот
Liebherr Ltm 1050 - Мобилен кран: слика 1
Liebherr Ltm 1050 - Мобилен кран: слика 2
Liebherr Ltm 1050 - Мобилен кран: слика 3
Liebherr Ltm 1050 - Мобилен кран: слика 4
Liebherr Ltm 1050 - Мобилен кран: слика 5
Видете ги сите фотографии (8)

Liebherr Ltm 1050

199624000 ч
Полска
Објавено: 1мес 9ден

86 480EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 5 319 108 MKD
 • ≈ 91 366 USD
star
199624000 ч
Полска
emailКонтактирајте го продавачот

Мобилен кран LIEBHERR LTM 1140

Објавено: 6мес 6ден

Хм, се чини ставка продадена
Мобилен кран LIEBHERR LTM 1140: слика 1

Пронајдете нови понуди во каталогот

Отвори директориум
zoom in
Мобилен кран LIEBHERR LTM 1140: слика 1
See what's in stock now

Објавено: 6мес 6ден

ПРОДАДЕНО

The seller didn't indicate the price

Do you want to know prices for the similar offers?

Отвори директориум
Бренд

Година на производство

1989
Километража

37000 km
Технички преглед

Valid till 2023
Машински часови

12154 ч
Нето тежина

72000 kg
Бруто тежина

95000 kg
Максимална брзина

70 km/h
Висина на кревање

65000 mm
Локација

Финска, Helsinki
Мотор/погонска група
гориво

дизел
цилиндри на моторот

12
излезна моќност

414 hp
мотор

Mercedes Benz OM 424, Turbo
пренос

Allison CLBT 754, 5 gears
Шасија/суспензија
суспензија

хидраулика
број на оски

6-оски
гуми

16.00 x R 25
Тело/надградба
кутија за алат

Кабина/внатрешност
грејач

Повеќе информации

Capacity 140 ton (150 ton / 85%) - Mercedes power - Steering 12x6x8 - Tires 16.00 x R 25 - Main Boom 45 m - Folding Jib 20 m - 1 winch - Full counterweights - 2 hook blocks. The crane is a very low used, it has in privat company and they had used it for own projects only. 37.000 km / 4055 h in vehicle and 12154 hours only in superstucture! You can drive slow with all counterweights. We deliver cranes to all international ports worldwide.

ПРОДАДЕНО

The seller didn't indicate the price

Do you want to know prices for the similar offers?

Отвори директориум
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.
t1 old test archive
t1 test archive - Construction machinery
t1 test archive - COTAC