Мобилен кран Liebherr LTM 1030/1 Autokran 30 Ton!

picture_as_pdf

picture_as_pdf

49 500 EUR

Нето цена

Тип

Мобилен кран

Година

1997

Земја

Германија

Телефон

+495613102......

Онлајн: 7мес 18ден
  • Карактеристики
  • Опис

Карактеристики

Главни информации
БрендLIEBHERR
ИдентификацијаT600081
Година на производство1997
Километража115000 km
Бруто тежина26000 kg
Бојасина
Мотор/погонска група
Емисиона класаЕвро 2
Гориводизел
Поместување11946 cc
Излезна моќност245 hp
Менувачавтоматски
Шасија/суспензија
Конфигурација на оска4x4
Број на оски2-оски
Погон на сите тркала
Опрема
Кран за натоварување

Опис


Interne Fahrzeugnr.: T600081

Sollten Sie Fragen haben, bitte rufen Sie uns direkt an 0048 669 808 888 (auch über Whatsapp, Viber erreichbar)

Hat aktuelle UDT-Tests!

Maximale Reichweite ohne Storch 26 Meter

Maximale Tragfähigkeit von 30 Tonnen bei 2500 mm

Teleskop erreichen 4 Abschnitte

Maximales Gegengewicht 5300 kg

LH D 916 TI Motor

4x4x4

Nur 16340 Motorstunden

***Irrtümer vorbehalten***

Gerne nehmen wir Ihr gebrauchtes Fahrzeug in Zahlung.

Finanzierung direkt bei uns im Hause möglich.

GOLEC NUTZFAHRZEUGE GMBH

www.golec.de

info@golec.de

Wir sprechen: Deutsch, English, Spanish, Polnisch, Ukrainisch, Russisch, Bulgarisch.

powered by two Sales

Побарајте подетални информации

Продавач

Golec Nutzfahrzeuge

Golec Nutzfahrzeuge

location_on

Germany, Leipziger Strasse 44, DE-34260 Kaufungen/Kassel, Germany

phone_iphone+495613102...
access_time

Локално време на дилерот — 17:02

Лица за контакт

Luis Lucena

Luis Lucena

Deutsch, English, Español, Français

Yulian Enchev

Yulian Enchev

Български, Deutsch, English

Damian Joniec

Damian Joniec

Deutsch, English, Polski


Контактирајте го продавачот


Privacy policy

t1 test unit

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.