Мини багер WCM LT10 од Холандија, 6700 EUR за продажба - ID: 6982796
Северна Македонија | EUR
0
Најави се / Регистрација
Catalogue
Продава
Поставете оглас

Мини багер WCM LT10

Онлајн: 2мес 5ден

Година на производство 2022
Состојба нова
Машински часови 1 ч
Тежина 850 kg
Должина 1 900 mm
Ширина 850 mm
Висина 1 800 mm
Работна длабочина 1 650 mm
Капацитет 0.025 m³
Транспортна должина 2 450 mm
Транспортна ширина 850 mm
Транспортна висина 1 800 mm
Максимална брзина 6 km/h
Потребна моќност 8.6 kW
Капцитет на кревање 130 kg
Висина на кревање 2 490 mm
Должина на рака 1 300 mm
Врска со предна хидраулика
Напон 12v
Боја црна, жолта
Локација Холандија, Putten
Телефон +31 6195...
Мотор/погонска група
  • гориво: дизел
  • цилиндри на моторот: 1
  • излезна моќност: 12 hp (8 KW)
  • мотор: KOOP
Тело/надградба
  • должина на утовар: 2 450 mm
  • ширина на утовар: 850 mm
  • висина на утовар: 1 800 mm
Опрема
  • опрема: кофа

6 700 EUR

Цена без ДДВ

  • ≈ 414 752 MKD
  • ≈ 7 221 USD
Холандија, Putten
watch_later
Локално време на дилерот:
05:30
Испратете порака
Доверлив

Лица за контакт
Aalt Pieper
Deutsch, English, Nederlands
  Контактирајте го продавачот
Предмет на пораката

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

  Понуда за испорака

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.

t1 old test unit
t1 test unit - Construction machinery
t1 test unit - Handelsonderneming pieper
t1 old