Камион со подигачка кошница Palfinger TKA 28 KS

picture_as_pdf

picture_as_pdf

61 933 EUR

Нето цена

Тип

Камион со подигачка кошница

Година

2002

Земја

Германија

Телефон

+49 163 17......

Онлајн: 6мес 11ден
  • Карактеристики
  • Опис
Карактеристики
Главни информации
Идентификација041221
Година на производство2002
Опис

Technische Daten

Fahrzeug:

MAN TGL 8.150 4x2 BB (7,5t)

zulässiges Gesamtgewicht 7,49 t

Durchfahrhöhe (H) ca. 3,40 m

Gesamtbreite (B) ca. 2,54 m

Gesamtlänge (L) ca. 7,00 m

Radstand (R) 3,05 m

Tüv: neu

.

Hubarbeitsbühne:

Modelbezeichnung: Bison-Palfinger TKA 28 KS

max. Arbeitshöhe 28,00 m

max. Plattformhöhe 26,00 m

max. seitl. Reichweite bei 300 kg Korblast 16,07 m

(bei 90° Korbdrehen und max. Neigung 0,5°)

max. seitl. Reichweite bei 120 kg Korblast 19,20 m

(bei 90° Korbdrehen und max. Neigung 0,5°)

max. seitl. Reichweite bei 300 kg Korblast 16,60 m

(bei 45° Korbdrehen)

max. seitl. Reichweite bei 120 kg Korblast 20,00 m

(bei 45° Korbdrehen)

Stützweite, breite Abstützung (Ausstattung: stufenlos variable Abstützung) 4,70 m

Stützweite, schmale Abstützung 2,30 m

max. Stützkraft vorn / Stütze (auf 7,5t) 62 kN

max. Stützkraft hinten / Stütze (auf 7,5t) 50 kN

max. Flächenbelastung vorn / Stütze (auf 7,5t) 137 N/cm²

max. Flächenbelastung hinten / Stütze (auf 7,5t) 111 N/cm²

max. Stützkraft vorn / Stütze (auf 10t) 68 kN

max. Stützkraft hinten / Stütze (auf 10t) 55 kN

max. Flächenbelastung vorn / Stütze (auf10t) 151 N/cm²

max. Flächenbelastung hinten / Stütze (auf 10t) 111 N/cm²

max. Stützkraft vorn / Stütze (auf 18t) 100 kN

max. Stützkraft hinten / Stütze (auf 18t) 95 kN

max. Flächenbelastung vorn / Stütze (auf18t) 190 N/cm²

max. Flächenbelastung hinten / Stütze (auf 18t) 180 N/cm²

Schwenkwinkel, Drehturm 500 °

Hubwinkel, Korbarm (bei 90° Korbdrehen) 175 °

Hubwinkel, Korbarm (bei 45° Korbdrehen) 185 °

Drehwinkel, Korb (optional) 2 x 90 °

max. Personenzahl im Alu-Korb 3

max. Korbbelastung Alu-Korb 300 kg

max. Korbbelastung Baumpflegekorb 200 kg

max. Seitenkraft am Korb 400 N

Baumpflegekorb 0,98 x 1,26 x 1,135 m

zul. Neigung des Arbeitskorbes +/- 5 °

TKA 28 KS - 1 -

zul. Neigung des abgestützten Fahrzeuges 0,5 °

zul. Windgeschwindigkeit 12,5 m/s

max. Arbeitsdruck 230 bar

Побарајте подетални информации
Продавач

comrowa Technik Agent

comrowa Technik Agent

location_on

Germany, Silcherstrasse 4, 74842 Billigheim

phone_iphone
language

www.technik-agent.de

access_time

Локално време на дилерот — 03:26

Лица за контакт
Rolf Walter

Rolf Walter

Deutsch, English

+49 016317...


Контактирајте го продавачот

Политика за приватност

t1 test unit

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.