Камион миксер за бетон Mercedes-Benz Actros 3236 Stetter 9 m³ од Германија, 59800 EUR за продажба - ID: 7161500
Северна Македонија | EUR
0
Најави се / Регистрација
Каталог
Продава
Поставете оглас

Хм, се чини ставка продадена

View this ad in the archive
Mercedes-Benz ACTROS 3236 BB+MANUAL+STETTER - камион миксер за бетон
 13
39 750 EUR
Цена без ДДВ
2007
382 736 km
Нето тежина: 15 078 kg
Корисна носивост: 16 922 kg
360 hp

Објавено: 1мес 20ден

Braem

12

Белгија, Handzame

Број на оглас E59722

Mercedes-Benz Actros 3236 - камион миксер за бетон
 11
Прашајте за цена
2007
323 000 km

Објавено: 12ден

IMPORT EXPORT DHIMITRI

Франција, Villeneuve-le-Roi

Mercedes-Benz Axor 3236 B 8x4/4, Stetter Betonmischer ca. 9m³ - камион миксер за бетон
 15
59 900 EUR
Цена без ДДВ
2013
275 425 km
Корисна носивост: 18 700 kg
360 hp

Објавено: 5мес 9ден

Gassmann GmbH

17

Германија, Göttingen

Број на оглас 85628

Mercedes-Benz Axor 3236 - камион миксер за бетон
 9
Прашајте за цена
2012
235 745 km

Објавено: 1ден

IMPORT EXPORT DHIMITRI

Франција, Villeneuve-le-Roi

Mercedes-Benz Actros 3236 eps - камион миксер за бетон
 13
44 800 EUR
Цена без ДДВ
2010
308 017 km
Нето тежина: 13 634 kg
Корисна носивост: 18 366 kg

Објавено: 4мес 25ден

Smeets & Zonen NV

10

Белгија, Bree

Број на оглас 30009577

Mercedes-Benz ACTROS 3241 BB+STETTER - камион миксер за бетон
 13
34 900 EUR
Цена без ДДВ
2005
423 318 km
Нето тежина: 13 940 kg
Корисна носивост: 18 060 kg
410 hp

Објавено: 1мес 26ден

Braem

12

Белгија, Handzame

Број на оглас E59724

Mercedes-Benz Actros 3236 8x4 eps - камион миксер за бетон
 13
39 200 EUR
Цена без ДДВ
2008
344 354 km
Нето тежина: 13 275 kg
Корисна носивост: 18 725 kg

Објавено: 4мес 24ден

Smeets & Zonen NV

10

Белгија, Bree

Број на оглас 30009576

Mercedes-Benz Actros MP3 3241 8x4 TOP | 9 m³ Stetter*Klima - камион миксер за бетон
 20
62 900 EUR
Цена без ДДВ
2013
334 270 km
408 hp

Објавено: 24ден

Eschen Nutzfahrzeuge GmbH

13

Германија, Stuhr

Број на оглас 0179/23

Mercedes-Benz Actros 3241 B 8x4 Betonmischer Stetter Deutsch - камион миксер за бетон
 9
63 900 EUR
Цена без ДДВ
2012
383 491 km
408 hp

Објавено: 4мес 5ден

Auto Henze

Германија, Peine

Број на оглас 28543

Mercedes-Benz ACTROS 3241 BB+E5+STETTER - камион миксер за бетон
 12
39 900 EUR
Цена без ДДВ
2008
349 520 km
Нето тежина: 13 978 kg
Корисна носивост: 18 022 kg
410 hp

Објавено: 2мес 8ден

Braem

12

Белгија, Handzame

Број на оглас E59700

Mercedes-Benz ACTROS 3241 BB+E5+STETTER - камион миксер за бетон
 12
39 900 EUR
Цена без ДДВ
2008
350 220 km
Нето тежина: 13 958 kg
Корисна носивост: 18 042 kg
410 hp

Објавено: 2мес 8ден

Braem

12

Белгија, Handzame

Број на оглас E59703

MERCEDES-BENZ 3240 Axor 8x4 Stetter 9m³ Blattfederung Klima - камион миксер за бетон
 20
59 850 EUR
Цена без ДДВ
2014
183 000 km
Корисна носивост: 28 975 kg
400 hp

Објавено: 1мес 11ден

Peter Finsterwalder GmbH

Германија, Kaufbeuren

Број на оглас mb183027

Камион миксер за бетон Mercedes-Benz Actros 3236 Stetter 9 m³

Камион миксер за бетон Mercedes-Benz Actros 3236 Stetter 9 m³: слика 1
Побарајте ги сите достапни фотографии
Бренд MERCEDES-BENZ
Модел Actros 3236
Број на оглас LKW - 31
Година на производство 2012
Километража 230 352 km
Бруто тежина 32 000 kg
Боја бела
Локација Германија, Zirndorf
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 5
 • гориво: дизел
 • поместување: 11 946 cc
 • излезна моќност: 360 hp (268 KW)
 • менувач: автоматски
 • DPF - филтер за дизел честички
Шасија/суспензија
 • конфигурација на оска: 8x4
 • број на оски: 4-оски
 • ABS - антиблокирачки систем за сопирање
Тело/надградба
 • волумен на утовар: 9 m³
Кабина/внатрешност
Доплнително
 • сервисна книга
59 800
EUR

2 Април 2023

Do you want to know prices for the similar offers?

Отвори директориум


Контактирајте го продавачот

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.

Mercedes-Benz Actros 3236 Stetter 9 m³

t1 old test archive
t1 test archive - Construction machinery
t1 test archive - ZAL-Nutzfahrzeuge, Inh. Suat Zal
t1 old