Дигачка зглобна платформа Haulotte Arbeitsbühne HA15I, AH 15 m

7 900 EUR

Нето цена
ТипДигачка зглобна платформа
Година2001
ЗемјаГерманија
Телефон+49 - 3742......
Онлајн: 22ден
 • Карактеристики
 • Опис

Карактеристики

Главни информации
БрендHAULOTTE
Година на производство2001

Опис

**Selbstfahrende Arbeitsbühne Haulotte HA15I; AH 15 m

*** Plattformhöhe 13 m

 • Seitliche Reichweite 7,7 m
 • Antrieb 48 Volt Elektromotor mit integriertem Ladegerät
 • 2 Fahrstufen
 • Baumaße (L x B x H) 5670 x 1500 x 1920 mm
 • Gewicht 6600 kg
 • Reifengröße 7x12
 • Reifenprofiltiefe 17-23 mm
 • Radstand 2000 mm
 • Radformel 4x2
 • Reifen nicht markierend
 • Korblast 250 kg
 • Korbmaße 1140 x 640 x 1100 mm
 • Korb Stahlbauweise
 • Korb- und Bodensteuerung

Nähere Daten und weitere Bilder senden wir Ihnen gerne auf Anfrage zu.

Diese Beschreibung stellt kein verbindliches Angebot dar und kann Fehler beinhalten. Keine Gewähr auf alle Angaben.

Побарајте подетални информации

Продавач

BASAN GmbH

BASAN GmbH

+49 - 3742...
Germany, Voigtsberger Strasse 105, D-08606 Oelsnitz / V, Germany
Локално време на дилерот — 10:36

Лица за контакт

Rocco Basan

Rocco Basan

Deutsch, English

+49 172347...


Контактирајте го продавачот


Privacy policy

t1 test unit

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.