Булдожер Komatsu D61PX-24

picture_as_pdf

picture_as_pdf

Тип

Булдожер

Година

2020

Земја

Обединето Кралство

Телефон

+44 176 95......

Онлајн: 8мес 33ден
  • Карактеристики
  • Опис

Карактеристики

Главни информации
БрендKOMATSU
Идентификација70591
Година на производство2020
Машински часови2770 ч

Опис


Rippers available at an additional cost. For the full inspection report please visit our website.

UNDERCARRIAGE

Shoe width

860mm

Shoe height

55mm, 85%

Shoes - any wear in trailing edge

Minimal to none

Rail height

117mm, 80%

Any signs of link failure

No signs of link failure

Average diameter of pins and bushings

62mm, 80%

Have pins been turned on chains

No

Sprockets

16mm Tips, 80mm Gape. Very good condition 80%

IDLERS

Left side front idler

20mm Running thickness, Minimal concave wear, 85%

Right side front idler

20mm Running thickness, minimal concave wear 85%.

TOP ROLLERS

Left side 1st roller

167mm, 166mm. 65%

Left side 2nd Roller

162mm, 165mm. 65%

Right side 1st roller

166mm, 166mm. 65%

Right side 2nd roller

164mm, 163mm, 65%

BOTTOM ROLLERS

Roller 1

185mm, 189mm 80%

Roller 3

188mm, 190mm 80%

Roller 4

18mm, 190mm 80%

Roller 5

189mm, 191mm 80%

Roller 6

190mm, 191mm 80%

Rest of rollers

Visual only, 80%

Побарајте подетални информации

Продавач

Red Bull Equipment Ltd

Red Bull Equipment Ltd

location_on

United Kingdom, Grossbritannien, Southampton

phone_iphone+44 176 95...
access_time

Локално време на дилерот — 15:25

Лица за контакт

Louis Gibbings

Louis Gibbings

+44 0 1769...

Adam Gibbings

Adam Gibbings

English

+44 0 1769...


Контактирајте го продавачот


Privacy policy

t1 test unit

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.